Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A pajzsmirigy alul működés...

A pajzsmirigy alul működés milyen hatással lehet a terhességre, lehetett szerepe a vetélésekben?

Figyelt kérdés
sajnos három babát elvesztettem,és két hete derült ki hogy alul működik a pajzsmirigyem,kaptam rá gyógyszert.két hónap múlva megyek vissza a dokihoz ellenőrzésre.ilyen esetben mennyit kell várni babára?
2009. aug. 2. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnek is ilyen baja volt, de ő nem vesztett el babát, csak nagyon korán megszülte őket (7,5 hónapra). Mindkettő gyermek egészséges. Azóta neki kivették a pajzsmirigyét, és él vidáman.
2009. aug. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy emiatt voltak a vetélések. :( Nekem 8 hetesen állt le a babám a fejlődésben, ekkor 6-os volt a TSH-m. Az 5.héttől szedtem gyógyszert, de keveset, és későn kezdtem el szedni... Ezt a missed ab után mondta egy meddőségi szakember. Le kell vinni a TSH-t 2-re (hiába 4,6 a max!!), ahhoz hogy semmiképp ne okozzon vetélést vagy koraszülést vagy egyéb fogyatékosságot, ha élve születik a baba!

Keress egy jó endokrinológust, vagy belgyógyászt, aki beállítja az értéket. Én most megyek vissza ellenőrzésre, 3hónap után, megnézik, hogy most mekkora a TSH-m.

Sok sikert neked! És ne add fel, ez a betegség teljesen tünetmentessé tehető!!!! És nekünk is lesz sok-sok egészséges, szép babánk!

2009. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
ez miatt volt a vetélés!a pajzsmirigy egy hormon ami igen befolyásolja a teherbeesést, a vetélést, és korai szülést és a baba egészségét is!szóval jobb kezelni rendbehozni és aztán jöhet a baba!
2009. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
10 évvel ezelott az 1. terhességemre 1 évet kellett várni,már azt hittem nem lehet babám.Sikerult végul is egészséges babát a világra hoznom,de utána jottek rá 2 évvel,hogy pajzsmirigyalulmukodésem van.Mindjárt 100-as L thyroxinnal kezdtem.Nem terveztunk babát,megszakítással vigyáztunk 1 alkalom kivételével,nem is gondoltam,hogy terhes maradhatok,hisz az elsovel nagyon sokat probálkoztunk.és mégis terhes lettem,a dokim azt mondta,hogy kellett az a 8 év arra hogy jol belegyen állítva a gyogyszerem és ha nem akarunk tobb babát vigyázzunk jobban.A barátnom se maradt babás,de miután kezdte szedni a tabit,már a 2.babát várja.
2009. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nekem is sajnos 3 babám halt meg emiatt az alattomos "betegség" miatt, ismerem a fájdalmat:)! a 3. után, tavaly nyár végén vizsgáltak ki végre, akkor derült ki. szeptembertől szedem én is az L-Thyroxint,áprilisi kontrollom végre jó értéket adott(ekkor már 150 ng-nál jártam) és valószínűleg emiatt májusban teherbe is estem:)! gyors labor, majd doki megemelte 200ng-ra. most voltam újabb kontrollon(mert terhességkor 5 hetente nézik) és jó az értékem. 12 hetes vagyok. remélem, ezúttal már nem lesz semmi probléma... neked is hasonló jókat!
2009. aug. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
sziasztok!köszönöm a válaszaitokat és nagyon szomorú hogy kicsi életek árán kell hogy kiderüljön a baj.nekem EUTHYROX 50 kell szednem.két hónap múlva megyek megint az endokrinológiára.olyan tüneteket produkált az alul működés hogy álmomban sem gondoltam volna hogy ez okozza.pl hullott a hajam és nehezen tudtam elvégezni a nagydolgom.53kg-ról 68kg ra híztam(ebből 5 lement)de azt hittem hopgy azért mert több mint két éve nem dohányzom.aztán a doki felvilágosított hogy ez a súly többlet két év alatt rengeteg.ja és a hugomnak is ez a baja.nektek milyen tüneteitek volt?
2009. aug. 4. 19:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Sztia!
2009. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bocsi, az előző komment furán sikerült részemről... :)

Szóval...nekem is hasonló tüneteim voltak! Világ életemben 70 kg voltam, erős csontokkal. Tehát olyan 64-nek a kinéztem, jól éreztem magam a bőrömben... Aztán abbahagytam a fogigátlót, indult a babatervezés. A mensim nem jött meg, közel 1 évig! Ez is egy tünet! Ezalatt az év alatt 82 kg lettem! Én is rengeteget híztam. Most már 3 hónapja hogy szedem a Letroxot, 200 ng-ot, és így a torna segítségével, ez napi 1 óra Bíró Ica dvd-t takar, 77 kg-ra ment le a súlyom. De egyenletes, és izommá alakult, soha nem volta még iylen feszes bőröm... Úgyhogy most már kevésbé is vagyok depis, bevallom engem majdnem meghülyített ez a pm-alulműködés babaprojekttel keverve. Az agyműködésem olyan lassú lett, hogy nem tudtam elmenni az egyik államvizsgámra. Nem tudtam, mi van, amit eddig egy olvasásra megjegyeztem, ahhoz most 2 hónap is kevés volt... Aztán kiderült, hogy a pm miatt...

Most már ez is sokkal jobb, érzem, hogy pörög az agyam, és jobb a memóriám. A depim is alábbhagyott már.

A hajam szép fokozatosan a fele mennyiségére csökkent, -úgyhogy ismerős...

Hát, Lányok, fel a fejjel! Sikerülni fog!

Ennek a betegségnek a stressz a nagy táplálója, muszáj nyugodtnak maradnunk. Én már megláttam benne a pozitívot, erre 4 hónap kellett, míg rájöttem: minden egyes napot sokkal nagyobb ajándéknak élek meg, kevesebbet kapkodok, és rohanok, és stresszmentes életre törekszem. Ez hosszútávon még nagyon jól jöhet... (pl.: klimax, további babák, rák, stb.)

Ha beállítják az értéket, semmi baj nem lesz! Ezt kell mélységes türelemmel kivárni.

Üdv nektek

2009. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is Euthyroxot szedek,amikor teherbe estem 50mg -osat kaptam,és állítólag azért sikerült a baba is,doki azt mondta, hogy terhesség alatt is mindenképp kell szedni, mert esély van a vetélésre.Most 3 éves a kislányom,nyugi nem lehet semmi gond, ha rendesen szeded.

2009. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 4 babát vesztettem el. Véletelen derült ki hogy pm alulműködésem van, és nagy valószínűséggel ezért veszítettem el a babákat. Elküdtek még PCO kivizsgálásra is, ami szintén bizonyított lett. Euthirox 50-75, most már 100

Ami nagyon-nagyon fontos, hogy NE nőgyógyász és háziorvos kezelje a pm-et, hanem endokrinológus. Érdemes elmenni egy profi 4D-s nőgyógyászati vizsgálatra is. Nem veszítesz semmit ha elmész, max pénzt, de megbizonyosodhatsz legalább arról hogy minden oks. Nekem a simán uh-n nem láttak semmit, a 4D-n meg ott voltak a pici ciszták. Erre is kaptam gyógyszert

Nagyon nagy utat tettünk meg a babáért (2003 óta próbálkoztunk), nem sikerült, mindent végigjártunk. Annyit tudok tanácsolni, hogy fel a fejjel, biztos sikerülni fog, nem szabad soha-soha feladni. Orvosok közül a legjobbat válaszd (lehetőleg magánt. Sajnos tudom hogy pénzes dolog, nekünk sem nagyon telt rá, de rájöttem, hogy az SZTK-ban csak szórakoznak velünk, és mint a vágóhídon 5 perc alatt lezavarnak)

Biztatásként annyit, hogy mindez mikor kiderült október volt. Januárba teherbe estem.

Most a kis lurkóm itt dobog a szívem alatt, és ha mindezeken nem mentünk volna végig biztos nem lenne velem.

Sok sikert, és szorítok!!!!!

2009. aug. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!