Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baj ha kéthavonta van menszim...

Baj ha kéthavonta van menszim és 11 napig tart? Lásd lent.

Figyelt kérdés
10 éves korom óta van menstruációm, most 22 vagyok, mióta nemi élet élek hihetetlen rendszertelen az egész. Sokszor jártam dokinál, aki nem talált semmit. Ennek kb 5 éve. Tabit ajánlottak sokan, de attól idegenkedek. Van, hogy 3 hónapra kimaradt, az utóbbi időszakban csak kéthavonta van, de akkor 7 nap barna aztán 3-4 nap normális vérzés. Van hasonló tapasztalatotok?
2009. aug. 3. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
huhh nekem sem akart bealln rendszeresen es a tableta volt ra a megoldas...probald ki
2009. aug. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajánlom a tablettát.


Nem állítja ugyanis be a menstruációdat, hanem teljesen kikapcsolja a ciklusodat. Nincs peteérés, nincs tüszőrepedés, nincs méhnyálkahártya-megvastagodás és nincs menstruáció sem, azaz nem válik le a nyálkahártya vérzés kíséretében. A fogigátló teljesen kikapcsolja a petefészkedet, és átveszi helyette az írányítást.


Mivel a méhnyálkahártya nem vastagodik meg, ezért nem is válik le. Ebben a 7 napban gyakorlatilag a relatív hormonhiány miatt vérzel egy kicsit (ekkor is véd a tabi!), nem pedig azért, mert leválna a megvastagodott méhnyálkahártya, azaz nem menstruálsz. Ha elkezded szedni a fogigátlót, az csak elfedi a problémádat, nem pedig megoldja. A gyógyszer hormonjai irányítják a szervezetedet, még jobban bekavarod az amúgy is labilis hormonrendszeredet. És amikor majd abbahagyod a gyógyszert, mert gyereket szeretnél, ugyanez a probléma újra felszínre bukkan, esetleg csőstül.


Kell, hogy legyen valami kiváltó oka a rendszertelen vérzésednek. Hormonprobléma, vagy nincs peteérésed, PCOS, pajzsmirigy-probléma, valami. Egy lelkiismeretes, hozzáértő orvos felderíti a problémát, nem pedig eltussolja egy kis fogigátlóval, hogy majd attól "beáll". nem áll be semmi, csak azért jön meg a vérzés 28 napra, mert így szeded a gyógyszert.


Addig is, amíg találsz egy normális orvost, javaslom a cickafark-tea és a barátserje-tabletta szedését (Zafír barátcserje kapszula vagy Premens tabletta). Mindkét gyógynövény jó hatással van a rendezetlen női ciklusra. A hatásra 1-3 hónapot kell várni, de sokaknak tényleg hatott, nézz csak be a Teherbeesés topicba.

2009. aug. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, épp itt vagyunk. :-) Azt hittem, ez a Női egészség.
2009. aug. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
pcos.hu
2009. aug. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem a pcos.hu-t, elvégzetem a tesztet és eredményként az jött ki, hogy nagy valószínűséggel pcos beteg vagyok. Erre nem számítottam, nagyon megijedtem. Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?
2009. aug. 3. 09:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam ne rég diagnosztizálták a pco szindrómát. Először egy hüvelyi ultrahangon tűnt fel a dokimnak, utána elküldött egy teljes és 3 progeszteron laborra, a ciklusom 11,17,19 és 21. napján, amiből kiderült, hogy tényleg pcos. Felírt különböző gyógyszereket, merckformint és Clostilbegytet, utóbbit, mert babát szeretnénk és nincs peteérésem, a pcos-nak köszönhetően. Most épp az első hónap vége felé járok, minden hónap közepén hüvelyi uh, hogy hatott e gyógyszer és volt e pém. Úgy néz ki az első hónapban, igaz csak a 21. napon, de sikerült a peteérés, talán a ciklusom is rendeződik. Egyébként is azért mentem el leginkább a nőgyógyászhoz az elején, mert 42 és volt, hogy 81 napos ciklusaim voltak.

Bízom a sikeres gyógyszeres kezelésben, mert az orvosom szerint amennyiben nem sikerül, műteni kell, amitől nagyon tartok. Járj utána minél előbb és ne ijedj meg! Tanulmányozd a pcos.hu oldalt, mint azt már írtam előzőleg. Mellesleg nálam azt sem tudja az orvos, hogy miért alakult ki ez a betegség, mert sem túlsúlyos nem vagyok, sem inzulinrezisztanciám nincs.

2009. aug. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!