Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek, ha terhes vagyok...

Mit tegyek, ha terhes vagyok de a párom abortuszra akar küldeni?

Figyelt kérdés
A férjemmel 7-éve vagyunk már együtt.Van már két fiunk az egyik már ovis 4-éves a kicsi 21-honapos(két év van kőztük).Most újra terhes vagyok,7-hetes.Orvoshoz a jövö héten megyek,ma teszteltem pozitivat.Sajnos elkővettem azt a hibát hogy a kicsi születése után nem rakadtam fel a spirált,vagyis csak akartam,de az orvosom nem ajánlotta mondván hogy csunya gyuladást okozhat.Akkor megijedtem,de később ugy gondoltam megprobálom felrakatni hátha nem lesz vele problémám,aztán addig halasztottam a dolgot hogy most terhes vagyok. Eddig megszakitásosan védekeztunk,ami bevált ezidáig ugyanis a menszeszem utáni napokban mindennap együt voltunk és becsuszott a baba.(Egyébként tabletát meg nem szedhetek)Én szivem szerint megtartanám ezt a babát,de a párom hallani sem akar róla.Mikkor még csak sejtettem hogy baj van már akkor megkérdeztem tőle hogy mi van akkor ha terhes vagyok? A válasza az volt hogy akkor semmi,elmész és elvetetted ennyi.Most hogy pozitiv lett a teszt és mondtam neki azt válaszolta hogy most ő mit csináljon?Igaz nekem kell végig csinálni egy abortuszt,nekem kell befeküdnőm a korházba a terhesek kőzé. A férjem az anyagiak miadt érvel,de én szerintem nem hallnánk éhen ujabb baba miadt,de ő csak azt mondja hogy most nem szabad megtartani,majd 8-10 év mulva ha annyira akarom.Nektek mi erről a véleményetek,ráerőltetni nem akarom a babát de mégis hogy beszéljem rá hogy megtartsuk? Egyébként ha jobban bele gondolok akkor ezt a babát is csak magamnak szülném mert a férjem nem nagyon veszi ki a részét semmiben,soha nem segitet a babák kőrül,még akkor sem amikor a kicsivel voltam terhes.Kavarognak bennem az érzések,és nem tudom mi lenne a helyes,hibás vagyok mert saját magamat hoztam ilyen helyzetbe,de azt nem gondoltam volna hogy a férjem azt mondja hogy vetesem el a gyerekét.Jo nem akartam még ilyen hamar én sem terhes lenni,(2-honapja odadtunk minden baba holminkat a kereszt lányunknak,aki még csak most születet) de elszúrtam és ennyi?
2009. aug. 4. 13:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Igazából ez egy nehéz ügy, mivel egy baba megtartásában közös döntést kell hoznotok. Próbálj vele őszintén beszélni, hogy vágysz a babára. Akár el is mondhatnád neki hogy segíthetne kicsit ő is a dolgokban stb stb. Egyébként ha már az anyagiakról is van szó, nyugodtan megmondhatod neki, hogy az abortusz is több tízezer forint, még egy baba pedig egy kincs. Döntsön...

2009. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani hogy próbáljátok valahogy megbeszélni! Egyébként ami az anyagiakat illeti, 3 gyerek "jobban megéri" mint 2. Járna egy csomó kedvezmény, támogatás mivel nagycsaládosnak számítanátok. (Adókedvezmény, ingyenes tankönyv és étkeztetés az oviban/suliban, stb.)
2009. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a te tested, már hogy vetetné el akkor ő??? És bár közhely, de ahol 2 gyerek van, ott miért is ne férne el a 3.? Ha megteheted, ne vetesd el szerintem.
2009. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

beszéld meg vele, hogy úgyis te gondozod leginkább a babókat. a gyerekcuccokat, meg úgyis kinövi keresztlányka a cuccokat mire megszületne nálatok is, és újra tudnátok használni.

21 hónapos a kisebb +9hónap, az azért nem olyan kicsi korkülönbség.

és tényle 3 gyerekkel nagycsaládosnak számítasz, olvass uténa a neten. akár főállású anya is lehetsz.

olvass utána a neten és ezekkel az infókkal mond el a férjednek, lehet h akkor megenyhül.

sok sikert, remélem megtartjátok, annyian vágyakoznak kicsi után, és nektek sikerült.

2009. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat˘Probáltam már vele megbeszélni,de ő egyértelmüen nem akar mégegy gyereket,ezt mondjuk mondta már ezelőtt is hogy neki kettő bőven elég.Probáltam én is keresgélni a neten hogy nagycsaládosoknak milyen kedvezmények járnának,de nem találtam semmit.Amit ir a második válaszolo az már megvan nekünk(mármint az ingyen étkeztetés az oviban,és később a tankőnyvek is automatikusan ingyenesek lesznek,mert gyermek nevelési támogatásban részesülők.Az ado kedvezményt nem tudjuk igénybe venni).
2009. aug. 4. 13:43
 6/18 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz ügy,Én is épp pont így vagyok.Nekem sem akart a párom hallani se a gyerekről,amikor kiderült,terhes vagyok.Nekünk pedig 6 éves az első gyerek.Sokat veszekedtünk,mert Én szeretem volna megtartani,Ő viszont nem.Aztán úgy döntöttem,hogy ráhagyom,mondtam neki,hogy oké,elvetetem.A doki nem hagyta,hogy azonnal döntsünk,így 1 hetet kaptunk.Azon a napon,mikor fel kellett hívnom a dokit,hogy foglaljon e műtőt,azt mondta,inkább ne,tartsuk meg.Pedig foggal-körömmel tiltakozott ellene.

Tudom,milyen helyzetben vagy,borzasztó nehéz,de nagyon drukkolok,hogy sikerüljön meggyőzni.Vidd el magaddal uh-ra,Én is ezt tettem.Talán ha látja...

Sok erőt kívánok neked!

2009. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mit fog csinálni a párod, ha megtartod a babát? Ha tényleg ennyire ellene van, lehet, hogy megsinyli a kapcsolatotok, és egyedül kell nevelned a gyerekeket. Ne legyen igazam.
2009. aug. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz,nemis akarok vele vitatkozni,veszekedni mert a kapcsolatunk is rámehet ha az ő akarata ellenére is megtartom a babát,csak azért egy kicsit mégis reménykedem,de szerintem nem fog menni^nagyon rosszul esik ez az egész.Anyámra számithatok,ha segiteni kell de ő is ugy gondolja hogy elkell vetetnem a gyereket,és a férjem mellé áll,ha pedig tojok arra hogy ő mit gondol,nem számithatok a továbbiakban szerintem a segitségére,mert azt mondaná hogy oldjam meg magam,én akartam a harmadik gyereket én nehezitettem meg még jobban az életemet stb.. Én elég nehéz helyzetben vagyok igy is.
2009. aug. 4. 15:17
 9/18 anonim ***** válasza:
7%

Akárhogy is szerintem egy gyerek csak áldás. Én most vagyok túl egy missed ab.-on, mert 8. hetesen meghalt a babám. Mindent megadnék érte, hogy terhes legyek... Nem tudom te milyen érzékeny lelkű vagy, de egyáltalán képes lennél megölni azt a kis ártatlant? Értetsd meg ezt a férjeddel is... ennyi idősen már szívhangja is kell hogy legyen, tehát már él. Ő is a gyereketek, mint a mások kettő.

Sok sikert, tényleg nehéz, de tényleg el kéne vinni az UH-ra a férjedet, hátha akkor megolvad a jég.

2009. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi,utolso és sajnálom hogy meghalt a babád.Igen tudok mindent,hidd el nem ölném meg a gyerekemet,most hogy igy ezt irtad sirni tunék ˙(és fogok)de mit tegyek? ezért is irtam ki ezt a kérdést,még van egy kis időm aztán jelenkeznem kell a mütétre,túl leszek rajta és kész.Ajánlotáttok hogy vigyem el magammal uh-ra a férjemet,hááát az nem fog menni azért ilyen könnyen nem fogja hagyni magát befolyásolni.Már 3-hete nézegettem a neten az abortuszrol képeket,és szőrnyü volt,mondtam is neki és erre azt válaszolta hogy ne ezzel foglalkozzak hanem a két gyerekünkkel hogy nekik megtudjunk adni mindent,mert ő szerinte olyan rossz az anyagi helyzetünk,és folyton pánikol hogy éhen fogunk hallni meg ilyenek de én csak mosolygok rajta.Szoval ez nála már beteges,és ezért beszél igy.
2009. aug. 4. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!