Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem vagyok igazi nő, ha...

Miért nem vagyok igazi nő, ha 32 évesen még egyáltalán nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
A környezetem majd' mindenki igen gyakran azzal jön, hogy ennyi idős nőnek gyerekvállaláson kell, hogy járjon az esze, miközben semmi kedvem nincs ehhez, de igazán indokolni sem tudom, hogy miért nem. Aki hasonlóan gondolja, az hogyan szereli le a környezetében azokat, akiket nem akar megbántani, de azt sem akarja, hogy tovább nyaggassák ezzel?

2012. okt. 23. 01:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Én meg 38 vagyok és nekem sincs és nem is lesz gyerekem.

Amikor ezzel zrikáltak én visszakérdeztem, hogy ennyire unalmas az életetek, hogy az enyémet akarjátok megváltani? Ne akarjátok már ti élni az én életemet. Mellesleg ha meg teherbe esnék akkor meg mindenki azt vágná a fejemhez, hogy mekkora állat vagyok, hogy ebbe a világba, ilyen fizetés mellé...blablabla.

Az emberek imádnak mindenbe beleugatni és ítélkezni. Határozottan ki kell jelentened, hogy foglalkozzanak saját magukkal semmi közük az életedhez. Ha megsértődnek az az ő bajuk.

Én is a falra mászok az ilyen megmondó emberektől. Én minek gyerek egy olyan nőnek, aki nem várja szívből? Arra gondoltak már, hogy ezt a gyerek fogja megszívni?

2012. okt. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha fehérbőrű lennél, akkor a napozással jönnének, mint nekem. Gyakorold be a leszarást, és megszűnik akkor a támadások gyakorisága is! Jogod van nem szülni, ezt tudatosítsd Magadban!


Kik azok a mindenkik, és mit szoktak mondani?

2012. okt. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

mert szerintem az átlagemberben(és főleg a nőkben) van egy ilyen dolog, hogy ha nincs gyereked, akkor baj van veled. azok meg akiknek van gyerekük még inkább így gondolják.


és elég nehéz védekezni ezek ellen, mert könnyen elcseszik az ember kedvét, azzal, hogy úgy néznek rád, hogy kémlelik, hogy mi a baj ezzel, pedig semmi. fura, hogy mennyire nem fogadják el, aki másképp él és valahogy ráakarják húzni azt, ahogy ők élnek. pedig hagy csessze el mindenki ahogy akarja és aztán hagy röhögjön rajta. nem ez a lényege a dolgoknak? dehogynem.


egyszer a rádióban hallottam egy extra vicces beszélgetést, amikor papok beszélgettek erről. hogy miért kötelesség megházasodni és gyereket vállalni. érted papok :) és valahogy azzal dumálták ki, hogy neki sincs gyerekük, hogy hát ők istennel vannak eljegyezve vagy valami ilyesmi. lol. pedig csak azt kellett volna felismerniük, hogy lehet élni sokféleképpen. ellehet hagyni bármit és még úgy is pont elég.


(viszont ha akarsz gyereket, akkor lassan tényleg itt az idő. haha. látod. tőlem is megkapod)

2012. okt. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
A fa ami nem hoz termést kivágják és eltüzelik.
2012. okt. 23. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
"Miért nincs gyereked?" Mondatok még jól hangzanak egy 8 éves szájából, de később már elgondolkodhatna az ember, hogy pofátlanság ilyet kérdezni, hiszen nem tudhatja, mi van a dolog hátterében. Nem akar, mert nincs pénze, türelme, ideje... Vagy nem lehet, mert volt, csak meghalt, elvetélt, ciszta stb... Szerintem megkérdezés után, hogy van e gyereked, és válaszolsz, hogy nincs, utána nem illene faggatózniuk, a Te döntésed.
2012. okt. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem akarsz gyereket, tényleg ne szüljél, annak semmi értelme. Hogy mások meg mit gondolnak, ideje barátikört változtatni, vagy elköltözni onnan :-). Sok nő azért piszkálja az olyat aki még nem szült, mert időközben rájött, hogy elcseszte az életét a gyerekkel és most másoknak is akarja az ő baját, hidd el vannak ilyen hülyék. A nővérem 37, ő se akar gyereket. jobb is, mert szerintem az első hisztinél földhöz csapná a kicsit, egyszerűen nincs bene semmi érzés és türelem... Az ilyen környezetet nem leszerelni kell hanem leválltani. mit érdekli őket, hogy te hogyan akarod élni az életed??? Ez csakis a te dolgod és a párodé.
2012. okt. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Ettől függetlenül még lehetsz igazi nő! Esetleg ha tényleg az okra vagy kíváncsi, én úgy gondolom, azért merülhet fel ez mások fejében, mert ugye ha megnézed az emberi életben a nőnek és a férfinak is van egy úgynevezett életcélja, amiért ők léteznek. Vagyis nevezhetjük közös célnak is (ezt a sok közül). Ez pedig az emberi faj fenntartása, a szaporodás. De ez csak biosz. :)

Az, hogy Te nem szeretnél gyereket, a Te dolgod! Ha nem, akkor nem szülsz, ez ilyen egyszerű! Igaza van az előttem szólóknak, ha nem várod a babát szeretettel és nem akarod őt igazán, csak Vele szúrsz ki!

2012. okt. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szeritnem mindenki annyi gyereket vallajon vagy ne vallaljon amennyire megvan a kapacitasa. Ezalatt lehet erteni a turelmet, anyagiakat, eletkort, idot es azt is, hogy nem szeretne. Sokkal jobb szerintem ha valaki belatja oszinten, hogy neki valami nem menne vagy meg egyelore nem kell, minthogy belevagjon es mindenki rosszul jarjon. Amennyiben tisztaban van valaki azzal, hogy mit bir es mit szeretne teljesen rendben van. A gond ott kezdodik ha hagyod befolyasolni magad es kezd erdekelni masok velemenye. Jard a sajat utadat es eled a sajat eleted es kovesd azt ami teged boldoga tesz. Ha nem hianyzik egy gyerek az eletedbol meg, nem erzel vagyat iranta es nelkule is teljes a boldogsagod/boldogsagotok akkor miert valtoztatnal rajta? 32 evesen azert nem vagy meg idos es hidd el valtozhat a velemenyed nagyon sokat. Meg nem kestel le semmirol.
2012. okt. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van, és a nem családtagok körében nincs is gondom azzal, hogy ne érdekeljen a kérdés. Baráti társaság már nem nagyon kérdezgeti. Igazán a családba tartozókkal nehéz, mert ráadásul sok esetben nem is csúnyán kérdezik (néha azért kérdőre vonóan), ismernek is, tudják, hogy milyen vagyok. És ugye nekik ott vannak az imádott gyerkőcök, most hogy mondjam azt nekik, hogy már ne is haragudjatok, de szerintem az életetek úgy gáz ahogy van, gyerek, munka, gyerek, háztartás, gyerek... Bántani azért nem szeretném őket, és sajna az nem elég válasz nekik, hogy ez csak rám tartozik. Semmi negatív élmény gyerekekkel, nincsenek eü problémáim, anyagilag is lehet menne, de nem akarok. És pontosan amiatt, amit ti is írtok. Nem lenne elég, amit adni tudok egy gyereknek, annyi eszem meg van, hogy akkor ne szúrjak ki vele. De komolyan, sokszor már elbizonytalanít a kérdés, hogy most akkor tényleg velem van baj? Mi nem stimmelhet, hogy egyáltalán nem vágyok rá, sőt minél inkább hallom a témát, annál jobban idegenkedek tőle?
2012. okt. 24. 00:41
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

De kik vonnak kérdőre és milyen alapon?

Nem kérdeztél még vissza, hogy ők miért szeretnék, ha lenne gyereked?

Szerintem ez nem egyéb, mint hogy szeretnének uralkodni a másik élete fölött.

2012. okt. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!