Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megfejtenétek nekem a ciklus...

Megfejtenétek nekem a ciklus 2. napján készült hormonvizsgálat eredményét?

Figyelt kérdés

TSH 3,360 mIU/L

Szabad T4 11,1 pmol/L

LH 5,21 U/L

FSH 7,50 U/L

Prolaktin 999,2 mIU/L ez csillagos

Ösztradiol <73 pmol/L

Progeszteron 4,7 nmol/L


2012. okt. 24. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A TSH-d egy picit magasnak tűnik, manapság erre már gyógyszert adnak. Ha babát szeretnétek, akkor 1-2 körül ideális az érték. Belefér a tartományba, de több ismerősöm is gyógyszert szed ennyire.

A T4-nek mi a ref.értéke? Mert van kétféle. Ennek a tartomány felső harmadában kell lennie.

Az LH-FSH szerintem jó, a progeszteron is. Az ösztrogént nem tudom, hülyeséget nem akarok írni.

A prolaktin nagyon magas, erre is valószínűleg gyógyszert fogsz kapni.

2012. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A T4 referencia értéke 7,90-14,40

Már két éve próbálkozunk babával, most váltottam dokit, aki végre megcsináltatta a hormon vizsgálatot! Milyen gyógyszert adnak ezekre a problémákra? A táplálkozásbeli változtatás nem segít ilyenkor? Vagy csak a gyógyszer a megoldás?

2012. okt. 24. 21:33
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a válaszod! :-)
2012. okt. 24. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, a táplálkozás segít-e. Ha a pajzsmiriggyel gond van, azon biztosan nem. Én gyógyszert kapok rá, euthyrox-ot, de a letrox is ugyanaz, thyroxin van bennük. A te értéked annyira nem rossz, erre nem minden doki ad gyógyszert, ahova én járok, ott adnának. Ez néhány hét alatt beállítja rendesen a pm. működését. De ez tényleg dokifüggő, mert mindkét értéked tartományban van, és nem rosszak. Csak inkább a babához az 1-2 közötti TSH-t szeretik manapság.

A prolaktint nem tudom máshogy lehet-e kezelni, nekem kb. az az egy mindig jó volt, olyan 200 körüli.

Annyit tudok, hogy ismerősöm bromocriptint kapott rá, az le is vitte neki elég gyorsan.

2012. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az Ösztradiol is magas, nekem 63 volt és magasnak találták egy picit.
2012. okt. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!