Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan tudhatom hogy ha...

Honnan tudhatom hogy ha megjön, nem vok-e terhes? Mert ugye terhesség alatt is lehet menstruálni vagy ez ritkább eset?

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van a terhesség alatt is megjöhet a menstruáció,bár elég ritka.,de én vagyok az élő példa rá.Nekem egészen 4,5 hónapig minden hónapban rendesen megjött(elég furcsa volt,hogy nagy hassal mentem betétet venni magamnak)Mielőtt még bárki azt mondaná,hogy ez nem normális,de az volt.Rendszeresen jártam dokihoz,a fogadott orvosom is azt mondta,hogy ne aggódjak mert abba marad majd,Igaza lett,mert 5 hónapos terheségtől kezdve elmúlt...De mint írtam ritka az ilyen eset...
2009. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%

igen, a terhesség alatti menstruáció a ritkább eset... olyannyira ritka, hogy nincs is :)

azt hiszem, először inkább az alapvető biológiai ismeretekkel kellene tisztában lenned, mielőtt hülyeségeket kérdezel.

2009. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

a peteérés és leválás (a menstruáció) és a terhesség kizárja egymást.

az előfordul, hogy van némi vérzés a terhesség első idejében, de annak semmi köze a valódi menstruációhoz!

2009. aug. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de nem értem ez miért hülye kérdés? :S nekem is megjött és már nem 1x voltam együtt ÚGY a barátommal nem hülye 13 éves pics@ vok :S csak megkérdeztem h ez milyen sűrű h vki menstruál terhesség alatt...
2009. aug. 9. 17:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek félig-meddig igaza van. Nincs menzesz terhesség alatt, de vérzés sokszor előfordul. Nem túl egészséges, de van ilyen. Ha rendszeresen figyeled a ciklusod során jelentkező tüneteket(példának okáért: hőmérséklet változása, folyás mennyisége és állaga, cici érzékenysége és keménysége) akkor lehet következtetni a terhességre. Nálam minden menzi után elmúlt a cici fájás,leesett a hőm. Ebből tudom, megint nem sikerült. Emellett számtalan korai terhességi tünet létezik.
2009. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

miért hülye a kérdés?

mert annak feltevése csak arról tanúskodik, hogy nem vagy tisztában a saját biológiáddal.

előfordulhat, hogy tényleg “megjön” a menstruáció a terhesség alatt, ennek ellenére van baba a pocakban. Ilyenkor az történik, hogy az embrió beágyazódott, ennek ellenére egy kis darab méhnyálkahártya mégis levált vagy egyszerűen csak a hormonok szórakoznak velünk A vérzés mennyisége általában kevesebb a szokásosnál, vagy más a színe - ez gyanúra adhat okot. Az is előfordulhat, hogy a vérzés egyéb okból adódik, például méhen kívüli terhesség miatt, ezért, ha gyanítjuk, hogy teherbe estünk, esetleg a teszt is pozitív lett és vérzést észlelünk, akkor mindenképpen menjünk el azonnal orvoshoz! A vérzés eredhet hormonális okokból is, és végül akár vetéléshez is vezethet, de hormontartalmú tablettákkal sok esetben megmenthető a baba!

2009. aug. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne hülye a kérdés? Nem értem. Teljesen normális a kérdés, a kérdezőt meg mindenki lecseszi sorban, minht a fizetnének érte.


Először is: igenis létezik terhesség alatti menstruáció, 17:25-ös. Attól, hogy te a nagy élettapasztalatoddal még nem találkoztál ilyennel, még létezik, ha ritkán is. Én is ismerej ilyen nőt.


Másodszor, a kérdezőnek: védekezés nélkül ne szexelj. ha védekezel, akkor várhatóan nem leszel terhes.


Harmadszor: terhesség gyanújánál alkalmazható a terhességi teszt.

2009. aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!