Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudnátok mondani olyan nőgyógy...

Tudnátok mondani olyan nőgyógyászt pesten (főleg XVIII. , XIX. , XX. , XXI. kerület), aki komolyan veszi a problémáimat, és nem "ráz le"?

Figyelt kérdés

Eddig voltam már néhánynál (neveket szándékosan nem írok), de egyikük sem bizonyult lelkiismeretesnek. Azt gondolom, hogy egyébként sem mindegy, hogy hogy áll hozzá az emberhez az orvos(a), de amikor pici babát szeretnék, akkor pláne nagyon lényeges lenne tisztában lennem saját testemmel, szervezetemmel.

Márciusban abbahagytam a fogamzásgátló szedését, utána következő 2 ciklusom normális volt, 26 és 30 napos. Ezután következett egy kisebb szünet (59 napos ciklus), majd egy jóval nagyobb (101 napos). Megmondom őszintén, hogy már az 59 naposnál sem voltam nyugodt, de a 101 napos teljesen kiborított.

Több nőgyógyásznál is jártam, mindegyiküknek ugyanaz a véleménye összességében: ne izguljak, biztosan a gyógyszer szedésétől van mindez. Továbbá nem próbálkozunk még annyi ideje (csak július óta), hogy nekem legyen min izgulnom.

Egyikük sem értette meg, hogy nem elsősorban amiatt izgulok, hogy még nem vagyok terhes, hanem hogy ilyen össze-vissza ciklusokkal mikor leszek? Lehetek-e egyáltalán? stb. stb. De a kérdések egyre csak gyűlnek bennem, válaszokat pedig nem kapok senkitől :(

Tudom, hogy nem vagytok orvosok, nem is azt kérem, hogy állítsátok fel a diagnózist, csupán szeretném, hogyha a történetem alapján, vagy saját, esetleg hasonló történetetek alapján javasolnátok nekem valakit. Nagyon el vagyok keseredve, kezdem azt hinni, hogy nincs is olyan, hogy normális nőgyógyász.

(Jah, magándokira sajnos nincsen pénzem, úgyhogy ilyesmit ne is mondjatok, köszönöm!)



2012. nov. 2. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát pedig sajnos ilyen esetben érdemes (vagy mondjam azt,hogy kell)magánorvost fogadni.Sajnos pénz beszél...Nagyon ritka az igazán lelkiismeretes orvos,vagy ha van is,az is nyilván a saját betegeit veszi előre és utána jönnek a többiek (akikre mondjuk már nem jut annyi idő a rendelésen).

Barátnőmnek hasonló panasza volt/van,ő már lassan fél éve jár magándokihoz,hogy beállítsák neki a ciklusát és babájuk lehessen.

2012. nov. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező


Én is ugyan így vagyok mint az orvosok és a mensi el tolódással. Úgy hogy nem vagy egyedül csatlakozom hozzád.


Te hol lax? Én itt most jelenleg a 18.kerületben lakom, elötte meg a 20. kerületben.



Én sem bírom már lelkileg azt hogy 2 perc után ki dobnak. Egy UH-t nem képesek a kérésem re csinálni mindig a vizelet tesztel jönnek elegem van. Gusztustalanok én csak ezt tudom mondani. És meg értelek ha nincs pénzed magán dokira. De lehet hogy tényleg jobb lenne 1x ráfordítani ki vizsgáltatni magadat.


Lehet hogy most hülyeséget mondok de próbáld meg a cickafark teát nekem segített fél év rendszertelen mensesemet be állította.

2012. nov. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtök válaszát :)

Én a 19. kerületben lakok, Pesterzsébeten van/volt a nőgyógyászom, úgyhogy ott már végig jártam egy jópárat, majdhogynem az összeset...a 19. kerületi sztk-ba készülök, de ott nem ismerek egy orvost sem, próba szerencse, hátha...

Azért neveztem meg ezeket a kerületeket, mert ezek vannak a környéken, hátha tud valaki valami jót mondani, de úgy látszik hiába :(

Én ma egy kedves ismerősöm által voltam uh-n (leletet nem kaptam), azt mondták, hogy ne aggódjak, gyógyszer szedése után nem csoda, hogyha össze-vissza van a ciklusom. Mondjuk én a 101 napot egy "kicsit" durvának találom, és addig fogok menni, amíg nem találok egy olyan valakit, aki komolyan veszi a problémámat.

Szerettem volna megúszni a magándokit, mert jelenleg (átmenetileg) napról napra élünk a férjemmel, így nem nagyon futja alapvető dolgokra, nemhogy magándokira.

De mindegy, majd kitalálok valami okosat.. :)

Igen, a cickafark teát már sokan ajánlották nekem, mostmár tényleg itt az ideje, hogy kipróbáljam :)

Ha esetleg idő közben valaki mégis tudna nekem mondani egy lelkiismeretes nőgyógyászt a kérdésben említett kerületekben, azt továbbra is megköszönném! :)

2012. nov. 5. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!