Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen menstruációra...

SzomszédNéni kérdése:

Rendszertelen menstruációra (sárgatest elégtelenség miatt) melyik gyógynövényt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy rendszertelen menstruációra a cickafarkteát, palástfűteát és a barátcserje kapszulát is ajánlják. Sárgatest elégtelenségem van, és még most nem, de kb 2-3 év múlva szeretnék babát és nem szeretnék hormonkezelést (az orvos mondta, hogy majd kell, de sok a mellékhatása), szóval, ha el tudnám kerülni, az nagyon jó lenne. Próbáltam egy cseh gyógynövény készítményt, nagyon drága volt, természetgyógyász ajánlotta, de nem használt. Szóval szívesen fogadok bármilyen tanácsot.
2012. nov. 7. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy ilyen bajod van?

A sárgatest elégtelenség nem rendszertelen ciklussal, hanem menzesz előtti pecsételéssel jár.

Egyébként arra jó elvileg a palástfű. Ovu után kell inni a menzeszig.

2012. nov. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Elvileg a cickafark rendbe teszi a mensit.

Amit viszont ajánlok: keresd a neten (vagy személyesen) Gyuri bácsit, a bükki füvesembert, ő megmondja neked, hogy mit igyál!!

2012. nov. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A sárgatest elégtelenség leggyakrabban más hormonbetegségek miatt alakul ki. 3. napi hormonsorod milyen?
2012. nov. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom küldött 3. és 21. napi vérvételre, és aszerint állapította meg a sárgatest elégtelenséget. Először fogamzásgátlót írt fel, szedtem is 6 hónapig, de nem javult semmi. A ciklus pedig viszonylag rendszeres, vagyis általában 28-30 napra jön ki, viszont nekem nem csak menzesz előtt pár nappal van pecsételés, hanem már kb 10-12 nappal utána (első naptól) és majdnem folyamatos a menzeszig, ami csak kb 2 nap nálam.
2012. nov. 8. 00:13
 5/6 A kérdező kommentje:

Megpróbálom akkor megkeresni Gyuri bácsit, hátha tud valamit mondani.

A 3. napi hormonsoromat nem tudom most megírni, mert épp költözésbe vagyok, nincs nálam semmi erről, de az orvos egyébként nem mondott semmi mást, kifejezetten erről beszélt. Viszont furcsáltam, hogy semmit sem mondott alternatív gyógymódokról, pedig kérdeztem.

Mindenkinek köszönöm szépen és jó éjaszkát :)

2012. nov. 8. 00:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha megtalálod azért írd meg azt a 3. és 21. napi hormonsort.
2012. nov. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!