Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3. napi hormoneredmény,...

3. napi hormoneredmény, szakértők elemzését várom?

Figyelt kérdés

TSH 1,87 mlU/ml

FSH 10,23 (ez csillagos, magas)

LH Hormon 5,67

Progi 1,46

Ösztradiol 164,6 pmol/l

Prolaktin 9,4 ng/ml

Totál tesztoszteron 0,94


A doki csak két hét múlva tud fogadni, addig begolyózok! Lehet, hogy ennyire rosszak az eredmények és ezért nem jön a baba? Köszönök minden választ!



2012. nov. 21. 16:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pcos, és idáig semmi baj nem volt a hormonommal ezért ledöbbentem az elváltozáson! A mensim is rendszeres, de lehet hogy mégsincs peteérésem?
2012. nov. 21. 16:54
 2/9 anonim ***** válasza:
Hat nem fogsz orulni, de az lh-fsh aranyod eleg rossz, ami egyertelmuen pco-ra utal, ugyhogy egy 3 vagy 5 pontos terheleses cukor es inzulinszint vervetelt nem artana nezetni, mert nekem is "csak" IR jutott a pco-bol, minden mas hormonom tokeletes, es megis.
2012. nov. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, nem értek egyet, a PCOS-re az utal ha az LH magasabb mint az FSH, itt pedig pont fordítva van. Ez nem PCO-ra utal, mindazonáltal nem feltétlenül jó... Én csak PCO-ban vagyok jártas ezért nem tudok a kérdezőnek abban segíteni hogy ez mitől lehet, de hogy nem PCO, az valószínű.
2012. nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az FSH-d valóban kicsit magas, ami azt jelzi, hogy nehezen stimulálható a petefészek. Elképzelhető, hogy nincs peteérésed, lehet, hogy clostit fogsz kapni.


"Az FSH az ovarium stimuláhatóságát mutaja.Általában 6 alatt kiváló, 6-9 jó, 9-10 még megfelelő, 10-13 nehezen stimulálható, 13+ nagyon nehezen stimulálható."


[link]

2012. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem sem pco, már voltam uh-n, egyébként már van egy tízéves lányom, de a kistesó nem jön...

De majdnem minden hónapban van ovu idején nyákom, meg ilyesmi ami arra utal, hogy van peteérésem, de ezek szerint mégsem? A legutóbbi 21. napi vérvételből meg egyértelműen volt peteérésem, majdnem 80 volt a progeszteron és az nagyon jó.

2012. nov. 21. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nem pcosre jellemző hormonsor, persze egy inzulint terhelés nem árthat.

Amit mindenképpen nézetni kéne az egy amh.

2012. nov. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Negyedik vagyok, ha 80 volt a progeszteronod, akkor tutira van peteérésed is.
2012. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja, még annyi, hogy én pcos vagyok, de nekem az LH-m az egekben van mindig, 3.napon is 27 körüli... Ez tuti nem az.
2012. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként az ezt megelőző vérvételen az FSH hormon 4,6 volt ami tökéletes, viszont nemrég nagyon beteg voltam és antibiotikumot szedtem, lehet hogy ez zavart be?
2012. nov. 22. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!