Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idővel korábban ajánlat...

Mennyi idővel korábban ajánlatos terhesvitamint szedni tervezett terhesség előtt? A Femibion vagy az Elevit a jobb?

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:

A Femibiont nem ismerem, az Elevit nekem bevált. De azt mondom, hogy azt szedd, amelyik neked jobban beválik. A Gravidában pl jód is van, ami szintén nagyon hasznos, a magyarországi vizek többsége ugyanis jódhiányos, az agy fejlődéséhez azonban szükség van jódra.


legakább egy hónbappala tervezett fogamzás előtt el kell kezdeni, hogy a szervezet folsavraktárai feltöltődjenek.

2009. aug. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy a lényeg a folsavon és a többi B-vitaminon van, ezek azok, amikkel súlyos fejlődési rendellenességeket lehet megelőzni, ha A FOGAMZÁS KÖRÜLI IDŐSZAKBAN szedi az anyuka, tehát fogamzás előtt egy hónaptól legalább a 12. hétig.
2009. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Femibion drágább, de könnyebben felszívódó formában tartalmazza a folsavat. Az orvosom szerint jelenleg ez a legjobb.
2009. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én Gravidát szedtem előtte (kb. 4 hónap alatt 90 szemet, mivel közben szoptattam is, arra is jó hatással van) és még jelenleg is azt szedem, remélem, lesz hatása! Egyelőre az aggódás stádiumában vagyok, bár ezt igyekszem lazítani.
2009. aug. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a nőgyógyászom azt mondta hogy 3 hónappal a tervezett "élesbe próbálkozás" előtt kezdjek el folsavat szedni! Az a legfontosabb! Lehet venni minden drogériában. Vannak olyanok is, amin terhes kép van (mert a B vitaminokkal és egyebbekkel kombinálták már) és jóval olcsóbb mint az általad említettekés a szükséges vitaminok ugyanolyan %-ban megtalálhatóak ezekben is. Én sok ezzel kapcsolatos oldalt végigrágtam. Folsavat vettem magamnak, mióta pedig nem védekezünk én a Femibion 800-ast kezdtem el. Ebben is van jód, B vitaminok, C vitamin, folsav stb. A nana.hu oldalán olvastam, jó ha a férfi is szed egy kis folsavat és cinket mivel a termékenységét, spermaszámát, minőségét nála is javítja! Nem elhanyagolandó a C vitamin sem. Az én férjem kávézik, cigizik így vettem neki a Müllerben C-vitamint és cinket egyben, szerintem fontos hogy arra is odafigyeljünk hogy a férfi mit "ad". Én legalábbis így gondolom. A femibion egyébként 3000Ft körül mozog, és olyan formában vannak benne a vitamink hogy a szervezet számára azonnal feldolgozható. Remélem segítettem?! Ja és a szervezetednek az a legjobb ha még délelőtt beveszed a vitaminokat mert akkor "dolgozik" a legaktívabban! Sok sikert nektek is!
2009. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a femibionra esküszök. Az első 12 hétben azt szedtem, utána most a gravidát (mert a femibion 400 drágább), de ettől szorulásom van. Alig várom, hogy elfogyjon. Inkább visszatérek a drágább beváltra.

Az elevitet nem próbáltam.

2009. aug. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát! Megfogadom a tanácsokat! :)
2009. aug. 17. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!