Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez mitől lehet, hogy mindig...

Ez mitől lehet, hogy mindig megjön + teszt után? Tapasztalatok vannak valakinek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1 évben nem sikerült teherbe esnem, előtte igen, de mind vetéléssel végződött.

Viszont kb fél éve megnyúlt a ciklusom, átlagosan 35-37 nap körüli lett a 29 naposból. Mindig elvégzek egy terhességi tesztet a nemvárt előtt, mert munkámból kifolyólag nagyon hamar meg kell tudnom, terhes lettem-e. Az elmúlt 7 hónapban hol halványabban, hol erősebben, de ott volt a második csík a teszten. Aztán megjött, hol 1, hol 2 nap csúszással. Általában ovu utáni 12. napon tesztelek, de 12-14 nappal az ovu után mindig megjön.

A nődoki nem csinál semmit, azt mondja, van ilyen. Na jó, de ennyiszer? Kistelepülésen lakom, a legközelebbi kórház, rendelőintézet 30 km-re van, ahova nem egyszerű eljutni, mert időpontot kell kérni, rossz a közlekedés, stb.


Azokhoz címzem a kérdést, akik hasonlókat tapasztaltak: nálatok mivel volt a probléma? Mit vizsgált az orvos? Mit írt fel, mit kellett szednetek? Milyen tüneteitek voltak, és meddig próbálkoztatok, amíg sikerült?


Szeretném nagyjából tudni, mire számíthatok, és mik a tapasztalatok. Köszi a válaszokat előre is.



2012. nov. 28. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Kéne beszélned egy másik orvossal mert az gáz ha mindig elvetélsz.Lehet valamilyen hormonprobléma.
2012. nov. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"A koraterhesség 60-70%-a vetéléssel végződik."

Lehet messze a kórház, de kérj időpontot s alaposan vizsgáltasd ki magad. Lehet nem tud rendesen megtapadni a méhfalban a megtermékenyített petesejt, mert pl . alacsony a progeszteron szinted. S például azon pótlással segíteni tudnak. De ahhoz el kell menni az orvoshoz. Vagy vannak különböző beágyazódást és megtapadást segítő teák. Mert valószínű teherbe esel, hiszen pozitív 99%-ban csak akkor lesz a teszt, ha elkezd HCG-t termelni a szervezeted. Azt meg csak akkor termel, ha teherbe estél.

De itt mindenki csak találgatni tud , én a helyedben 1 év után már orvoshoz fordulnék.

Kívánok mielőbbi sok sikert!

2012. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, segít -e, de nekem is volt ilyen (igaz, csak 1x). Nekem azt mondta az orvos, ez nagyon gyakori jelenség, csak sokan nem vesznek észre ebből semmit, mindössze azt, hogy pár napot késik a menstruáció és esetleg kicsit erősebb.


Inapparens terhességet írtak a papírra, kémiai terhességnek is nevezte. Megtörténik a megtermékenyítés és elkezd beágyazódni a megterm.petesejt, de nem tud befejeződni a folyamat és felszívódik, majd kis késéssel menstruáció. (Állítólag nagyon durva kromoszómarendellenesség miatt egyfajta természetes szelekció, hogy nem marad meg az embrió). De a hCG már emelkedett szinten van, ezért pozitív a teszt, idő kell, amíg visszaáll normálra. Ez még nem vetélés, hanem felszívódás. (Azért "jobb", mert így nem kell várni a köv. próbálkozással, de azért maradhatnak bent olyan maradványok, amiket kürettel lehet csak eltávolítani.) Ezért tartom felelőtlennek az orvosod, hogy nem vizsgált rá jobban!


Azt is mondta, hogy pont ezért nem jó, csak a nemvárt menstruáció utáni napon tesztelni először, mert így csak beleéli magát az ember, hogy terhes.


Mindettől függetlenül szerintem ideje lenne elmenned átfogóbb nőgyógyászati kivizsgálásra, laborra, hogy megnézzék a hormonszintjeidet is. Nem gondolom, hogy természetes jelenség, ha ennyiszer megtörténik a fent leírt folyamat!


Mások biztos leírják, milyen vizsgálati lehetőségek vannak ilyenkor pontosan!

2012. nov. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A kérdést azért írtam ki, mert szeretnék másik orvoshoz menni, de hogyjétek el, hogy nagyon macerás megtenni azt a 30-35 km-t, az itteni doki meg nem csinál semmit. De ezt le is írtam már egyszer.

Egyszerűen tudni szeretném, mire számíthatok.

2012. nov. 28. 13:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez most lehet hogy baromság, de mi lenne, ha megpróbálnál csinálni egy terhességi tesztet nem a 12 napon, hanem a nemvárttól függetlenül, a menszesz után pár nappal mondjuk. Mert a ciszta(ne adj isten daganat-de ezt ne is vedd figyelembe) is termelheti ezt a hcg hormont. Ha akkor is pozit mutatna, akkor szerintem sürgősen irány a dokihoz!! Ezt a nőgyógyászomtól hallottam, hogy a hcg-t a petefészek daganat kizárására kérte nálam vizsgálni.
2012. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy egy hüvelyi ultrahang rögtön kizárná a cisztát. Ha nincs, akkor egy 3-5 napi és 21-23 napi hormon labor mindenképp kellene.

Én azt gondolom,hogy alacsony a sárgatesthormon a szervezetedben és emiatt nem marad meg a terhesség. Erre nagyszerű gyógyszerek vannak és nem terhelik meg a szervezeted!

Remélem segítettem.

K.

2012. dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, voltam orvosnál. Amit már tudunk, hogy pcos-em van, de ezt már tudtuk egy ideje, szerencsére felszívódtak a ciszták többsége, már csak pár darab van.

Vérvételre utalt az orvos, most volt egy, meg lesz még egy másik, de arra még várni kell, ovuláció után kell visszamennem, akkor kapom meg a beutalót a laborba, és akkor is csinál ultrahangot. Egyenlőre nem jutottunk előrébb.

Egyéb cisztám szerencsére nincs, amit itt az egyik hsz írt. :) Ha majd megtudok valami konkrétabbat, beszámolok, hátha más is van/volt/lesz így, mint én.

2012. dec. 6. 21:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Kíváncsian várom a fejleményeket.
2012. dec. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!