Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan beszéljem le a páromat...

Hogyan beszéljem le a páromat a Meforal 500 mg tabletta szedéséről?

Figyelt kérdés

a páromnak IR-je van (inzulinrezisztencia)és az endokrinológus napi 2 szemet írt fel neki, amit már 1 éve szed.

Sajnos azóta nagyon fáradékony, aluszékony, depressziós, néha szédül, és a libidója is jelentősen csökkent. Mindezek a tünetek kapcsolatunkra nagyon rossz hatással vannak, ezért hónapok óta könyörgök neki hogy hagyja abba.


2012. nov. 28. 14:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ne hagyja abba, hanem kérjen másik készítményt, hátha azt jobban bírja.

Gondolom te sem akarod, hogy cukorbeteg legyen, meghízzon, később esetleg ne essen teherbe, terhességi cukorbetegsége legyen, megvakuljon, le kelljen vágni a lábát stbstb.

Ez nem játék. Ha nem válik be a gyógyszer, akkor próbálkozni kell mással.

2012. nov. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
tartja mellette a diétát és sportol is? Mert ha nem, akkor a tünetek súlyosbodnak, én a saját bőrömön tapasztaltam, illetve az értékeim is elszálltak (160-as inzulin, 12-es cukor...) Mikor betartottam mindent,sokkal jobban éreztem magam.
2012. nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha normálisan diétázna mellette, akkor nem lennének ilyen tünetei. Vagy túl sok neki a gyógyszermennyiség, d eezt csak korrekt diéta mellett lehet kimondani. Nem lebeszélni kéne róla, hanem segíteni az egyensúly kialakításában. A legjobb kezelést kapja, csak a diétája nem stimmel!
2012. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen, tartja a diétát. Nem eszik cukrot, fehér lisztet, és rendszeresen tornázik Réka tornákra.

Lehet hogy létezik másik gyógyszer is IR-re de gondolom a hatóanyag ugyanaz. Így nem változna a helyzet, ugyanazok a mellékhatások lennének. Egyébként, szerintem a kevés együttlétnek is szerepe lehet abban hogy 4 éve nem jön össze a baba. Legtöbbször ki lett hagyva a középidő. Ha a páromnak örökké szednie kell a tablettát, akkor ezek szerint egész életemben könyörögnöm kell neki majd a szexért? :-(

2012. nov. 28. 14:47
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég durva, hogy a szexéhséged csillapítása érdekében abbahagyatnád vele a gyógyszert. Mert az rendben van, hogy az egészséges ember szeretkezik, de ha ebben probléma merül fel, akkor az orvoshoz kellene visszaküldened, nem önkényesen lebeszélni egy olyan gyógyszerről, amire valóban szüksége van.

Egyébként nekem az évekig észre nem vett és kezeletlen IR-emből, olyan cukorbetegség lett, hogy naponta 4-szer inzulinozom magam mostmár életem végéig. Csak kezeléssel lehetett babánk, ami 1 millió Ft-ba került és az egész terhesség alatt nem szexelhettünk (ennek más oka is volt). Sőt 3 hónapos elmúlt a lányunk, de még mindig nem voltunk együtt, mert még mindig problémám van a vérzéssel. A férjem mégis tudja magát türtőztetni. Pedig mindketten szertjük a szexet. Csak tudod, jóban-rosszban.

2012. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

A merckforminnak nicns ilyen hatása, valami más lehet a háttérben. A napi 5szöröi étkezést is tartja? nem eszik sok gyümölcsöt stb.

A góygszert és a kezelést ne hagyja abba, mert kezeletlen ir-ből cukorbetegség lesz.

2012. nov. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Persze tarja. Eszik gyümölcsöt is. Ezek szerint bele kell törődnöm hogy sose lesz ennél jobb a szexuális életünk mert a tablettát örökké szednie kell:-(
2012. nov. 28. 17:00
 8/21 A kérdező kommentje:
vagyis a kora előre haladtával (változó kor) ennél csak rosszabb lesz...
2012. nov. 28. 17:02
 9/21 anonim ***** válasza:
De mennyit gyümit és mikor? nem szabad sokat enni és azt is csak délután.
2012. nov. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ne nyugodjatok bele, mert ez nem a merckformintól van hanem a homronoktól meg kéne nézni hogy állnak.
2012. nov. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!