Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, ha nagyon akartok már kisbabát?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék már babát. Most múltam 23 éves. Még a szüleimnél lakom a párommal. Édesapámék is már nagyon szeretnének kisunokát, lehet azt mondani, h. nincs is olyan nap h. ne említenék meg:)

A párommal mind2en dolgozunk. De albérletbe nem szeretnénk menni (mert pénzkidobás... hixen nem a sajátodért fizetsz.), rendes ház az még odébb van.. de lesz!!

Leültem apuékkal beszélgetni, ha ugy alakulna, h. terhes lennék, akkor hogy folytatódna a tovább lakás és egyéb... Azt mondták legnagyobb örömömre, h. rájuk bármiben számíthatok, a gyereknek és nekem mindig helyem van a "szülői házba". Ez nagy boldogsággal töltött el.

Ti mit tennétek? Hiszen mondjuk 9 hónap nagyon sok idő, ill. az sem biztos, h. 1ből sikerül a terhesség ugye..

Aztán lehet h. a lakás amire várok, az is meg lesz addigra.

Szerintetek?



2012. nov. 30. 12:09
1 2
 1/16 Mara Acoma ***** válasza:

Ha otthon minden oké, akkor mire vársz?:)

De azért ülj le a pároddal és vele is beszéld meg, ne csak a szüleiddel...

2012. nov. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jaaa...persze:) bocsánat, azt is elfelejtettem írni, h. a párom is azt mondja h. vágjunk bele:)
2012. nov. 30. 12:15
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha van hely, ha jól kijöttök, ha mindenki egyetért, akkor mi a gond? :)

Az én szüleim is annak örültek volna, ha ott maradunk, de nekünk volt lehetőségünk sajátba költözni, így megtettük. De ha épp akkor nem lett volna lehetőség, akkor szüleimnél maradtunk volna, mert ők is szerették volna, mert volt hely, mert jól kijöttünk.

2012. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hajrá
2012. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Háát igen. Köszönöm a válaszotokat, aranyosak vagytok!

Csak tudod van bennem egy kellemetlen érzés, h. nem elég h. a páromat elfogadták, plusz még 1 babát is... Olyan rátelepedésnek tünne az egész nem??:)

2012. nov. 30. 12:23
 6/16 anonim ***** válasza:
Sokan azt mondják ilyen esetre, hogy "nem a szülők nyakára kellene szülni". Én ezzel az állásponttal nem értek egyet. Ha jó a viszony, akkor nincs ebben semmi kivetnivaló. Persze szerintem is ajánlott azért elköltözni, ha van rá lehetőség.
2012. nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Mara Acoma ***** válasza:

Első voltam


Ez csak mostanában ad okot a fejtörésre. Nagymamáink idejében még teljesen természetes volt az ilyen együttlakás, sőt még később sem mentek el a nagy házból, akkoriban több generációs családi házakat építettek.


Örülj neki, hogy ennyire jó otthon a kapcsolat, Én el se költöznék később sem a helyedben. Szeretem a nagy családot és jó tudni, hogy a szülők mindig ott vannak és lehet rájuk számítani. Igazi családod van.



Nem úgy, mint nekem...

2012. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid is támogatnak, és még a párod is jól kijön velük, akkor vágjatok bele.
2012. nov. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is vágjatok bele, hisz minden adott. Ha nem lenne hely, vagy a szülők nem értenének egyet, akkor azt mondanám várjatok.

Én sem értem sokan miért gondolják, hogy ez a szülők "nyakára" szülés, mert egy házban laktok.. Én bármikor szívesen látom a gyerekeimet, az unoká(i)mmal együtt. Sose érezném azt hogy a nyakamra jönnek.

2012. nov. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát igen.. csak ugye a mai "szokás" külön menni. de am sztem is sokkal jobb, ha 1ütt a család:)
2012. nov. 30. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!