Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Összetett kérdés következik,...

Összetett kérdés következik, normális válaszokat kérek. Bővebben lent. Felelőtlenül gondolkodok?

Figyelt kérdés

Szóval, nagyjából egy hónapja együtt voltam a barátnőmmel úgy, és megtörtént a hiba: elszakadt az óvszer. Másnap besétáltunk az ügyeletre, ahol felírták neki az esemény utáni tablettát, de semmi különös nem jelentkezett rajta a gyógyszertől, jelzem, 24 órán bőven belül voltunk.

Két héttel ezelőtt nem jött meg neki a havija, és ma elment az orvoshoz, aki közölte vele,hogy bizony terhes.

Namost, én azon a véleményen vagyok, hogy szeretném, ha megtartanánk, hiába tűnik felelőtlen döntésnek, hiszen én 19 éves vagyok, ő 18. Én főiskolás vagyok, mellette dolgozom, ő pedig jövőre kezdene a fősulin, most ő is dolgozik. Az anyagiak nem okoznának gondot, de a barátnőm meg van döbbenve, ő nem igazán örül a helyzetnek, fél, hogy milyen anya lenne. Persze megértem, hogy most riadt, de szerintetek is őrültség, hogy én szeretném azt a picit? Tényleg felelőtlen vagyok/lennék? Valakinek hasonló tapasztalata?



#nem tervezett terhesség #gyermekvállalás fiatalon
2012. dec. 4. 01:59
1 2
 1/16 Mara Acoma ***** válasza:
100%

Ha minden szempontból biztosított, hogy a baba rendes körülmények között, jó anyagi helyzetben és családban nőne fel, akkor nem vagy felelőtlen. Sőt! Nagyon is jól gondolkodsz, Én sem vetetném el semmi pénzért a saját gyermekem, bármilyen helyzetben is lennék.


De mindenhez két ember kell és főleg az anyukajelölt dönt. Nem úgy megy, hogy na akkor szüljünk, neki a legnagyobb a felelőssége, hiszen semmi garancia arra, hogy Te mindig mellette leszel.


Ha csak attól fél, hogy milyen anya lenne belőle, akkor félig nyert ügye van a babának, mert nem az volt az első gondolat, hogy el kell vetetni. Szerintem üljetek le közösen, akár szülőkkel együtt (ha még náluk laktok) és beszéljétek át pro-kontra az egészet.


Az teljesen normális, hogy szeretnéd a picit, biztosan remek apuka lennél, ha már az elején így kezdesz bele:)


Remélem megoldódik minden pozitív irányba, sok sikert kívánok Nektek!


Egy 3 gyermekes édesanya

2012. dec. 4. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mara Acoma ***** válasza:
100%

Bocs, megint Én


Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a baba miatt nem kell ott hagyni a sulit, ha ezért aggódna a párod. Lehet folytatni estin vagy levelezőn, Én szülés előtt 3 héttel érettségiztem, estin. (nem engedtek nappalin járni tovább, mert veszélyeztetett voltam és sokat kellett feküdni).


Ez után megint lett baba, de folyamatosan tanultam mellettük. Szakmát szereztem és 2 OKJ tanfolyamot is elvégeztem, most a 3. gyerkőc mellett pedig nyelvvizsgára készülök és szoc. gondozó-ápolónak tanulok.

2012. dec. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

3 gyermekes Anyukanal a pont!

Eszembe juttattad en hogy ereztem amagam mikor teherbe estem eloszor....tele aggodalommal magammal szemben. Tartsatok meg! Nyilvanvaloan elni akar es jonni akar hozzatok! Tudod a ferfiak nagytobbsege sajnos nem ugy van kodolva mint te! Szerencses a b.nod es a kisember is aki elni akar!

2012. dec. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszönöm, hogy szakítottál időt a válaszadásra, és gratulálok a három gyerkőchöz! Igen, a jó anyagi körülmények biztosítottak, és a családi háttér támogatása is elképzelhető... noha a szüleinkkel nem igen tudunk beszélni, mert az édesanyám meghalt, neki pedig az édesapja. Az én faterom biztos nagyon örülne neki, viszont rájöttem valamire...a barátnőm viszonya tavaly, évekig tartó lelki bántalmazás után tönkrement az anyjával, aki egész óvodás kora óta szeretet nélkül, kényszerből nevelte, hitványabbul, mint ahogy egy kutyát tartanak jobb helyeken; kitagadta az új életéből, és azóta nem hajlandó a saját lányának még válaszolni sem. 12 éves kora óta a nővére nevelte, aki viszont mindenben kárpótló szeretetben részesítette, de az egész mégis óriási lelki traumát okozott neki, és még régebben mondta nekem, fél, hogy valaha ilyen anya lesz, és ezt soha ne engedjem neki...szóval végülis már tudom az okát, de mit kéne tanácsolnom neki?



Második válaszoló: neked is nagyon köszönöm! És igen, ezzel a "az a gyerek élni akar" dologgal kampányoltam :)

Az, hogy így gondolkodok, nagy részben annak köszönhető, hogy nagyon szeretem a páromat. Lényegében véve, nekem hosszú évek óta csak ő van, és sokkal többet jelent, mint bármi más.

2012. dec. 4. 07:04
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
szia! én csak a gyógyszer utóhatások miatt nem tartanám meg esetleg. nehogy az legyen,hogy kárt okozott a bevett eseményutáni. csak ezért gondolkoznék el. amúgy ha mindketten vállaljátok,akkor semmi gond nincs.
2012. dec. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szegény lány,pont ezért lesz ő majd jó anyuka,m tudja milyen szenvedésben élni. Te csak legyél mellette barh is dönt és persze azért szépen próbáld rábeszélni,h tartsátok meg,ha te is készen állsz az apaságra.
2012. dec. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Zsófia: köszönöm a választ! Ha minden igaz, amit az orvos mond, akkor a terhesség a legnagyobb rendben van, a vérvétel és a nőgyógyászati vizsgálat eredményei szerint is. Persze nekem is ez jutott az eszembe először; de remélem egyikőjüknek sem lesz semmi baja.


07:31-es: köszönöm a választ! Ez csak természetes, hogy mellette leszek, bárhogy dönt. Nem fogom rákényszeríteni de dobálom majd győzködni :) szerintem is jó anya lenne belőle, de nehéz erről meggyőzni.

2012. dec. 4. 07:40
 8/16 A kérdező kommentje:

* próbálom

dobálom, miket írok, jó ég...

2012. dec. 4. 07:41
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az esemény utáni tabletta nem okoz semmi rendellenességet a babánál.

Szerintem nem vagy felelőtlen, sőt, szerintem kifejezetten éretten viselkedsz.

Ezek szerint tisztában voltál azzal, hogy ha az ember szexel, akkor bizony terhes lehet akkor is, ha védekezik.

Ti megpróbáltátok elkerülni normálisan, felelősségteljesen, de nem ment.

Így hát vállalod a tett következményeit.


Persze ha nem lenne miből eltartanotok, akkor én sem harcolnék a gyerek mellett, de ha van rá keret, akkor miért ne?

Ha a bnődnek is az a problémája csak, hogy "milyen anya lenne" akkor szerintem meggyőzhető.

Szerintem ő is akarja egy kicsit, csak fél.

2012. dec. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Még hogy felelőtlen. Végre egy értelmesen gondolkozó fiatal.:)

Örülök a babátoknak és remek szülők lesztek mindketten. Nagyon igaz, amit valaki írt, hogy épp amiatt lesz különösen is jó anyuka a párod, amit gyerekként elszenvedett.

Hajrá Nektek!

2012. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!