Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Dr. Czeizel Endre "tapasztalat...

Dr. Czeizel Endre "tapasztalatainak" hihetünk?

Figyelt kérdés

Én nagyon bízom benne, mert hihetetlen tapasztalat és eredmény van mögötte. Tegnap egy videót néztem, a késői fogantatásról. Eszerint: 20-29 év között a fejlődési rendellenességek aránya: 0,1 % 30-34 év között 0,2%

A teherbeesés átlagos időtartalma: 20-29 év között 3 hónap, 30-34 év között 4 hónap!Hát azért ez nem olyan nagy különbség, mint ahogyan riogatnak minket, hogy 30 felett veszélyes babát vállalni!!!Sőt, azt is mondta, minél idősebb valaki, annál okosabb lesz a babó!Ti hisztek neki??Ki mennyi idősen szült?Milyen volt a terhesség?30/N


2012. dec. 4. 07:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem feltétlen igaz, legalább is az ismerőseim között.

Az viszont nem igaz, hogy akinek idős korában születik gyereke, az a gyerek okosabb lesz. Inkább az ellenkezőjét látom az ismerős családokban.

2012. dec. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azzal magyarázta, hogy pl. egy 35 éves anya, sokkal nagyobb élettapasztalattal rendelkezik, mint mondjuk egy 22 éves (normál esetben persze, tisztelet a kivételnek) és így többet ad át a gyereknek. Én ezt el tudom hinni...
2012. dec. 4. 08:02
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Szia! én is nagyon szeretem azt a műsort,amiről írsz. de azért azt nagyon lesarkítottad,hogy minél idősebb valaki,annál okosabb a gyerek. a doki ezt úgy értette,hogy egy 20 évesnek nincs annyi élettapasztalata,rutinja és ezért többet tud átadni egy 30 éves a lurkójának. DE! azért valljuk be, sok olyan 30-as éveiben járó szülőt ismerünk,aki mérföldekkel hülyébb és felelőtlenebb,mint némelyik 20-as korosztályban lévő! szóval ez az állítás azért nem igaz minden esetben. de tényleg érdemes nézni a 9 hónapot! sok-sok okos dolgot elmond benne, sok tévhitet eloszlat és rengeteg tudásanyagot halmoztak fel benne!
2012. dec. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Dr. Czeizel Endre statisztikai adatokra épít, tehát általánosságban mindenképpen igaz, amit elmond. Aztán, hogy Te pont beleesel-e az átlagba az már más kérdés.


Én 32 évesen szültem. Volt probléma a terhességemmel, de nem olyan jellegű, ami a korommal függ össze. A babám teljesen egészségesen született és a mai napig az. Az én esetemben biztos hogy igaz, hogy többet tudok neki nyújtani most, mintha 10 évvel hamarabb születik. Mind anyagilag, mind pedig türelem szempontjából.

2012. dec. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen, látod, írtam is, hogy "tisztelet a kivételnek", mert valóban sok 20 éves érettebb, mint sok 35 éves, de a nagy átlag mégiscsak az, hogy több élettapasztalatot gyűjtünk. Én magamról is tudom, hogy mondjuk 5 évvel ezelőtt eszembe se jutott a baba, pedig 25 voltam....most meg mindennél jobban akarom. DE!Azóta férjhez mentem, van egy odaadó társam, biztos anyagi háttér, diploma, munkahely...ezek is fontosak szerintem!Ez a társadalmi oldal - ahogy mondja a doktor úr is!De van a biológiai oldal is, azt próbáltam feltüntetni az adatokkal, mennyivel nehezebb babásodni 30 felett...
2012. dec. 4. 08:14
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es válaszoló neked is köszönöm!Természetesen átlagról beszél, tudom.
2012. dec. 4. 08:15
 7/12 anonim ***** válasza:

off:

Hol van ez a műsor?

2012. dec. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
www.tv2.hu -műsoraink-9hónap én itt nézem
2012. dec. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Anyósom anno járt hozzá, mert a párom születése után mindenképpen lányt szeretett volna. Kiszámolta percre pontosan hogy mikor kell együtt lenni - és megszületett a sógorom :-) Persze ez 25 éve volt, akkor még a tudomány sem volt ilyen fejlett.


Amúgy nekem úgy tűnik, hogy te megerősítést vársz, azért hiszel neki mert azt mondja amit hallani szeretnél.

2012. dec. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, 34 évig...

De nem véletlenül van az, hogy a genetikai vizsgálatokat is 35 éves kortól ajánlják. Mert ott kezd ugrásszerűen megnőni a genetikai rendellenességek száma.

De arról meg szó sem esik, hogy a nő mennyire bírja a terhességet, mennyi komplikáció történik, hányszor van szükség császárra...


Szóval ennyiből még nem következik az, hogy a legoptimálisabb kor 34 éves korig tart!

2012. dec. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!