Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Árthatok a babámnak?

Árthatok a babámnak?

Figyelt kérdés
Májusban leszoktam a cigiről, most viszont egy hónapja napi 4-5 szál cigit szívtam. Viszont most kiderült, hogy terhes vagyok. Lehet baja a kicsikémnek? Természetesen, mióta tudom, hogy babát várok nem gyújtottam rá, de ez az egy hónap??? Más is járt így? Egészséges lett a baba?
2012. dec. 4. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha már azonnal letetted azt a 4-5 szálat, ami nem olyan vészes, akkor szinte elenyésző az esélye annak, hogy baja legyen, nyugodj meg! Sok boldogságot! :)
2012. dec. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jókor hagytad abba, okosan tetted. Ettől nem lesz baja, de még véletlenül se gyújts rá, ne fogyassz alkoholt és egyél minél több zöldséget, gyümöolcst. És persze azt, amit megkívánsz. Boldog várakozást!
2012. dec. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Hölgyeim!

Remélem, hogy tényleg nem ártottam az én kicsikémnek! Nagyon lelkiismeret furdalásom van amiatt a napi 4-5 szál miatt is! Pityergek....

2012. dec. 4. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, hogy letetted! Nem lesz baja, ne aggódj, de egyél sok gyümit!
2012. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer egy nőgyógyász azt mondta, hogy napi 4-5 szál még a terhesség elején sem árt, tehát ha mondjuk a leendő anyuka nagy bagós volt, és nehezen tud leszokni, akkor inkább csökkentse az adagot napi 4-5 szálra, mert az sokkal kevésbé árt a babának, mint a hirtelen leszokással járó megvonási tünetek! Szóval nyugodt lehetsz, az égvilágon semmit nem ártottál. A dohányzás amúgy csak az érszűkítő hatása miatt jelent gondot a babára nézve, tehát nem kap elég tápanyagot a placentán keresztül. A 12. hétig azonban NEM a placentán keresztül kapja a szükséges tápanyagokat a baba, tehát biológiai szempontból semmiféle károsodás nem éri.
2012. dec. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm Csajok, most kicsit megnyugodtam. Utolsó: Neked is nagyon köszönöm!

Puszi Mindenkinek!

2012. dec. 4. 18:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
De aranyos kismami vagy! :) Jó egészséget kívánok Nektek!
2012. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Csajok, de most komolyan. Régebben is cigiztek az anyukák, egészséges babaákat hoztak világra, ha volt is akinek nem az volt, tudott róla a világ? nem...most miért kell ekkora ügyet keriteni neki?


jöhet a lepontozás....tudom,hogy igazam van

2012. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem pontozlak le, csak nem értem, hogy miért baj az, ha aggódok a leendő babáért. Ráadásul az első lesz.
2012. dec. 4. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!