Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abbahagytam a gyógyszert...

Abbahagytam a gyógyszert májusban azóta egyszer jött meg, a múlt hónapban. Terhes nem vagyok mert csináltam tesztet. Teherbe eshetek így is, hogy nincs rendszeres menstruációm? Mennyi idő múlva menjek dokihoz?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én, mikor elhatároztuk, hogy babát szeretnénk, februárban hagytam abba a tabit. Márciusban még rendesen megjött, de utána nem. Csak augusztusban mentem orvoshoz, mondván akkor aktuális a rákszűrés is. Kiderült, hogy pcos-m van, ezért nem jött meg és ezért nem is estem teherbe. Tehát, ha ti is mielőbb szeretnétek tisztán látni, hogy csak a gyógyszer abbahagyása, a hormonháztartásod összekuszálódása okozza, hogy kimarad, vagy egyéb okok állnak a háttérben, szerintem menj el mielőbb az orvoshoz. Főleg, ha babát is szeretnétek, mert lehet, hogy ha baj van, segítségre is szükségetek lenne, hogy sikerüljön. Amúgy sem igazán egészséges, ha hosszú ideig nem jön meg a mensid.

2009. aug. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Engem úgy bekavart a gyógyszer, amit 2003-ban hagytam abba babaprojekt miatt, hogy most, 2009-ben bírtam teherbe esni.

Felkavarta a ciklusom, nem jött meg, megjött, össze-vissza, pici hízás, ciklus 32-42 nap között a végére......

...aztán kiderült hogy PCO-m van, és pajzsmirigy beteg is. Fél év alatt a kezelés segítségével teherbe estem.

Szerintem ne várj egy percet sem.

Először kérj egy teljes hormonvizsgálatot (azt, amikor egy cikluson belül kétszer kell menni), és legyen a vérvételben TSH (pajzsmirigy) is. Ezt az eredményt egy endokrinológushoz vidd (ne házi orvos, ne nőgyógyász), hidd el, ők szakemberek, és sitty-sutty rendbe hoznak.

Sok sikert!!!

31 hetes kismami

2009. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem se várj! Ha minden OK lenne, megjönne, de nem így van, tehát van valami galiba!

Nekem is pajzsmirigygondom lett a tabi elhagyása után, egy vetélést is ennek a számlájára írhatok már!

Így van, vérvétel, vagy 15 dologggal (TSH, kortizol, cukor, inzulin is), és szuper hüvelyi UH! És máris okosabb leszel!!

Ha a doki azt mondja, hogy várjatok még, keress másik dokit! Inkább derüljön ki, hogy nincs gond, vagyis nincs a tabinak utóbetgesége nálad...!

2009. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!