Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy gond mennyiben...

Pajzsmirigy gond mennyiben befolyásolhatja a teherbeesést\terhességet?

Figyelt kérdés
Még nem biztos, de bizonyos tünetek alapján elképzelhető, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Az ünnepek után mindenképp elmegyek dokihoz is, hogy biztos legyen. Ez milyen problémákat okozhat a későbbiekben? Már volt egy korai vetélésem, amikor nem sikerült a beágyazódás.

2012. dec. 26. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy alulműködés gátolja a terherbeesést,gyógyszerrel beállítható a szint és utána jöhet a baba!Milyen tüneteid vannak?

Nekem is alulműködésem van,nemrég derült ki...:-(

2012. dec. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából a vetélés után vettem észre, hogy a lábujjaimon a körmeimen keresztirányú barázdák vannak, és ilyen "dimbes-dombos" az egész. Nézelődtem, hogy mi lehet, és sok helyen dobta ki a pajzsmirigy gondot a kereső, ami rémlett, hogy valamilyen módon befolyásolhatja a terhességet. Lehet, hogy hülyeség, de nem tudtam mire vélni a "dombokat". Januárban elmegyek bőrgyógyászhoz megmutatni, aztán meglátom hogyan tovább.
2012. dec. 26. 12:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyéb tünet??

Hízás,fáradékonyság???

2012. dec. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyban befolyásolja!Nekem alulműködik,1 éve nem sikerül teherbe esnem.Most állt be arra a szintre,ami a doki szerint tökéletes.
2012. dec. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fáradékonyság is jellemez, de annak eddig nem tulajdonítottam jelentőséget.. hízásra is hajlamos vagyok, de tudom kontrollálni, ha odafigyelek, úgyhogy azt nem említeném, mint tünet.
2012. dec. 26. 17:49
 6/8 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Az hogy tudod kontrollálni a súlyodat, jó dolog, de attól még lehet a pajzsmirigy alulműködés tünete a hízékonyság, a helyedben feltétlenül megemlíteném a dokinak. Ez a betegség nem csak a teherbe esést gátolhatja meg, hanem vetélést is okozhat ha mégis összejönne a baba. Endokrinológushoz kéne vele menni, ő a hormonszakértő. Nődoki nem ért hozzá sajnos, ő csak azt nézi, hogy határértéken belül van-e a TSH, de babásodáshoz az nem elég, 2 alatt kell lennie.

Mivel már volt vetélésed, érdemes lenne a további próbálkozással megvárni ennek a vizsgálatnak az eredményét, nehogy megint előforduljon. Egy vérvétel az egész. :-)

2012. dec. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezeletlen pm alulműködés befolyásolja a teljes endokrin rendszert. Így menstruációs zavarokat okozHAT, előfordulHAT a peteérés hiánya, ezzel teljes egészében kizárttá válik a terhesség. Ez persze nem törvényszerű, de előfordulhat.

Ezenkívül, ha mégis sikerül a teherbeesés, a pm hormonok nem megfelelő szintje korai vetélést, magzati károsodást és fejlődési rendellenességet is okozhat.


A pajzsmirigy problémák viszont rendkívül egyszerűen, egy sima vérvétellel kideríthetőek. A kezelés már nem ilyen egyszerű, mindenképpen endokrinológushoz kell vele fordulni. Általában 3-6 hónap alatt tudják beállítani a megfelelő hormonszinteket, és utána ez már nem akadálya a babavállalásnak.


Viszont a körömgond, nem igán jellemző tünete a pm alulműködésnek. ;o)

2012. dec. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 27. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!