Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulációs tesztekkel kapcsolat...

Ovulációs tesztekkel kapcsolatban lenne pár kérdésem, nem értem az eredményt (? )

Figyelt kérdés
Volt egy korai vetélésem 2 hónapja. Pont előtte vettem egy csomag (5 db-os, kazettás) ovulációs tesztet. Miután elmúlt a menstruációm, kiszámoltam, hogy mikor lehet kb peteérésem, és a következő napokban kipróbáltam a teszteket, de mindegyik negatív lett. Na gondoltam, vagy elnéztem, vagy még nem álltam helyre, lehet, hogy nem volt peteérésem a hónapban. Aztán rendeltem netről 25 db-os tesztcsíkos csomagot. A menstruációm egy hét késéssel megjött (ezt is betudtam a vetélés következményének), majd miután elmúlt, elkezdtem tesztelgetni a 10. nap környékén. Régebben nagyon rendszertelenül menstruáltam, de nyáron volt egy nőgyógyászati műtétem, ami után szépen beállt 28-30 naposra. Szóval elkezdtem tesztelni, de sok esetben nem jelent meg tesztcsík. Olvastam, hogy ha csak kontrollcsík van, az is negatív, de az első 5-6-7 teszten nyoma se volt tesztcsíknak. Aztán tegnapelőtt végre előjött a várt tesztcsík, majdnem olyan erősen, mint a határozottan erős kontrollcsík, de még mindig halványabban egy leheletnyivel. Csináltam rögtön utána ugyanazzal a vizelettel még egy tesztet kíváncsiságból, és ugyanaz lett az eredmény (nyilván ugyanabból a vizeletből ugyanaz az eredmény születik, én inkább a teszt hitelességével voltam bizonytalan). Na gondoltam, akkor talán most. De tegnapra már halványodott a tesztcsík, mára meg szinte alig látszik. Ez mitől lehetett? Illetve, hogy sok esetben egyáltalán nem volt tesztcsíkom? Elképzelhető, hogy továbbra sincs peteérésem? 2 hónap telt el a vetélés óta, nem izgulok különösebben, gondolom, hogy idő kell a szervezetemnek, mire helyreáll, csak épp nem értem ezeket a teszteket. Szerintetek?

2013. jan. 4. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen műtéted volt? Ez így sajna azt jelenti valszeg nem volt péd.
2013. jan. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
petefészek cisztám volt
2013. jan. 4. 23:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak 1 nagy, vagy voltak kisebbek is?
2013. jan. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1 db 5x5 cm-es csokicisztám volt (endometriózis)
2013. jan. 5. 00:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el!

Én 3 hónap alatt soha nem tudtam pozitív ovu-tesztet produkálni, annak ellenére, hogy UH-val igazoltan minden hónapban volt peteérésem. Jártam meddőségi kivizsgáláson (endokrinológiai alapbetegségem van), minden leletem rendben volt, a hormonértékeim is jók voltak, mégis negatív volt az ovu-teszt.

A hőgörbén viszont szépen látszott, hogy mikor volt meg a tüszőrepedés.

Azóta 30 hetes terhes vagyok :o)

2013. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És máshol nem volt endos rész?
2013. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem adom fel, szorgalmasan nézegetem majd az ovut, hátha egyszercsak elkapom :)

Utolsó válaszoló: máshol nem volt, csak 1 nagyobb az egyik oldali petefészekben, de voltam azóta kontroll vizsgálaton, és mindent rendben találtak.

2013. jan. 5. 14:35
 8/9 A kérdező kommentje:
Hőgörbézni nem is próbáltam még, meg a munkám miatt eléggé össze-vissza kelek, arról nem is beszélve, hogy a párom is hülyét kapna tőlem valószínűleg :)
2013. jan. 5. 14:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy nem volt pé-d. Lehet, hogy csak lekésted az LH csúcsot.
2013. jan. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!