Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elmaradó menstruáció, reményte...

Elmaradó menstruáció, reménytelen hónapok. Van megoldás?

Figyelt kérdés

Egy éve próbálkozunk összehozni egy babát. A tabletta abbahagyása után egy darabig rendesen menstruáltam, aztán három hónapig nem jött meg. Az elején boldogan teszteltem, de amikor csak negatív lett a teszt nagyon elszomorodtam.

Orvoshoz mentem, aki hormonvizsgálatra küldött. Kissé magas prolaktin szint, amúgy minden rendben. És most megint nem jön... Van valakinek tapasztalata, javaslata?



2013. jan. 9. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy másik rendes doki felkeresése. nem tudod megírni azt a 3. napi hormonsort amit akkor csináltak.
2013. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rendes doki állítólag...kaptam is Duphastont hogy megjöjjön és felírta a Clostilbegytet is...de megint nem jön...:(

Hormonszint mens 3. napján (Duphaston után)

LH 2,97 U/L

FSH 3,78 U/L

Prolaktin 305,6 mIU/L

Ösztradiol 277,2 pmol/L

Progeszteron 6,2 nmol/L

Tesztoszteron 2,5 nmol/L


Elvileg ez nem rossz eredmény, szerinte a prolaktin kicsit magas.

Váltsak dokit? Neked jobb volt? Vagy többet tett érted?


Hálásan várom a válaszokat! :)Nagyon-nagyon köszi előre is!

2013. jan. 9. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:
keress fel a prolaktin miatt egy endokrinológust, ha magas a prolaktinod, sosem leszel terhes!
2013. jan. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Párod volt már megnézetni a katonáit??
2013. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tesztoszteronod is magad meg és szerintem az östradiolod is kicsit. Mindenképpen keress fel egy hozzáértő endokrinológust. Illetve csináltass egy minimum 3 de inkább 5 pontos terheléses cukor+inzulin vizsgálatot.
2013. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Voltam hasonló helyzetben többször is. Az egyetemi évek alatt volt, hogy egyszerűen hónapokra, sőt volt hogy fél évre is kimaradt a menzim. Akkoriban nem volt még kapcsolatom, így a nődokihoz sem szívesen mentem. Aztán javasoltak egy gyógytea keveréket, ami nekem segített. Palástfű, pásztortáska, cickafark, csalán teafüvekből ittam egy főzetet, minden este egy hétig és utána egy-két hét és visszatért a menzim, sőt egész szabályossá vált. Annyit fontos megjegyezni a tea kapcsán, hogy ha fennáll a terhesség esélyen nem javasolják, mert vetélést okozhat! Ha kipróbálod, tesztelj előtt!


két gyerkőcös anyuka

2013. jan. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

hű nagyon köszönöm! :) Vénusz cseppeket iszok én is, cickafark+palástfű+pásztortáska és ma pont vettem egy csalán teát- a női megérzés :)


mindenképpen folytatom a kúrát!

nagyon köszönöm a jótanácsot!!!

2013. jan. 10. 18:20
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, megpróbálok bekerülni egy endokrinológushoz a közeljövőben! a tesztoszteronom tényleg magas, ez eddig fel se tűnt....:(
2013. jan. 10. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!