Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 6 hetes kismama vagyok....

Zsanci79 kérdése:

6 hetes kismama vagyok. Gyógyszergyárban dolgozom (Enalapril, Jumex, Fluoxetin gyártom) Szájmaszk, gumikesztyű viselem. Mennyire veszélyes lehet a hely, esetleges por a magzatra? Imádom a munkahelyemet, de a babát nem akarom veszélyeztetni.

Figyelt kérdés

2013. jan. 10. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ott dolgozol, nyilván nálad jobban senki nem tudja mennyire veszélyes, vagy mennyire nem. Esetleg nőgyógyásztól is meg kell kérdezni.. Ott mi a rutin a többi kismamánál a részlegeden? Nyilván az is mérvadó..
2013. jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Barátnőm egy hete szült. Gyógyszertàrban dolgozik. 36. hétig dolgozott.
2013. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az nagyon jó :-) Gratulálok a babához!!!

Nem tudod véletlen hogy gépen dolgozott vagy kézi csomiban? És milyen gyógyszerekkel érintkezett?

2013. jan. 10. 17:36
 4/10 bensdorp ***** válasza:
Az enalapril terápiás dózisban nagyon teratogén (magzatkárosító), a terhesség teljes időtartama alatt tüdő- és vesekárosodást, a 2-3. trimeszterben pedig növekedési retardációt, görcsöket okozhat a magzatban. Mivel a babára legkárosabb gyógyszerek közt van, én gyanítom, hogy kis mennyiségű porbelégzéssel is árthat. A kérdés, hogy munkád során találkozol-e a hatóanyaggal, és mekkora mennyiségben. A következő munkanapodon rögtön keresd fel az osztályvezetőt, az üzemorvost, a munkavédelmi osztályt, és minden más illetékest a témában!
2013. jan. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Konténerben van a lose. Bebliszterezem. Néha elkerülhetetlen hogy kinyissam a gépházat. Fóliacsere és esetleges teszteléshez például. Ezek szerint szájmaszkkal is árt?

Nagyon segít a válaszod mert ilyeneket nem tudtam...

Köszönöm! Holnap felkeresem egy két embert, hát ha megoldást találunk

2013. jan. 10. 17:55
 6/10 bensdorp ***** válasza:
Ha már a kész, bevont tablettákkal találkozol, abból törés/kopás nélkül nem fog kikerülni az enalapril, vagyis nem lesz káros a magzatodra. Mindenesetre kérj bizonyosságot az ottani illetékesektől!
2013. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ugy tudtam h gyógyszergyárban,mint pl az egis is, azonnal jelezni kell a terhességet,ugyanis rengeteg gyógyszer ártalmas. Sőt vannak gyógyszereket, amiket nők,bizonyos koruak , stb. nem csomagolhatnak. Nálatok ilyen laza a rendszer,hogy nem is tudod igazán,mivel, melozol?
2013. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát azt nem tudom milyen gyógyszerekkel dolgozott. Kórházból a napokban jöhetnek haza nem tudni mikor, mert nem akar enni a fiúcska és kezd besárgulni.
2013. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt a nőgyógyászodtól kérdezd meg! A sógornőm gyógyszerész, és mikor az elsővel terhes lett, egyből el kellett jönnie a gyógyszertárból. Szerintem egyik válaszoló sem tud nálad többet...
2013. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Időközben intézkedtem.Szóltam igen.Jövő héten a dokimmal is beszélek.
2013. jan. 14. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!