Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az apában nem öregednek meg a...

Az apában nem öregednek meg a spermiumok ha várunk az ovulációs napomra?

Figyelt kérdés

Aug 25-én jött meg,és most múlóban van...

Nem tudom,helyes-e ha várunk addig az eggyüttléttel amíg + ovulációm nem lesz(kb:szept.8-ára kell essen a ciklus.hu szerint,de vettem ovu tesztet a biztonság kedvéért).

Nagyon szeretnénk babucit,párommal főleg KISFIÚT!Nem hinném hogy kevés lenne a spermája,de nem jobb ha várunk addig,amig elérkezik a nagy nap?(a + ovu teszt utáni első - teszt).Nem "öregszik"meg benne a sprema?Vagy nem lesz lassabb az y kromoszóma?Vagy másképpen elégítsem ki mint a hagyományos úton?Vagy akkor ovuláció előtt hány nappal érdemes NEM szeretkezni?Hallottam hogy az előváladékban is vannak spermák,nem szeretnénk elkapkodni a gyermekáldást.Mit szóltok?


2009. aug. 28. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Azt szóljuk, hogy nem értünk semmit. Az elején azt írod, hogy nagyon szeretnétek babát, aztán meg, hogy nem akarjátok elkapkodni a gyermekáldást. Kb. 2-3 naponta javasolt együttlenni, ha babát akartok. Ha meg nem akartok, akkor védekezzetek. És ha hiszed ha nem, egy férfiban nem "áll" hónapokig a sperma, nem romlik meg és folyamatosan termelődik.
2009. aug. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom,3nap az ideális a kihagyással,többet nem érdemes. Addigra termelődik elég és még öreg sem lesz.

(egy aprócska jó tanács: Szeretkezzetek amikor jól esik,mert ha a NAGY napra vártok,végül az egész más jelentőséget kap...)

2009. aug. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj a válaszomért, de szerintem egyáltalán nem biztos,hogy kisfiú lesz ha vársz a nagy napra.Én nem hiszek ebben.Ha y kromoszómájú sperma jut el a petesejthez fiú lesz ha x akkor lány,attól függ melyik "van a párodnak".Ez elég két esélyes.Mit csinálsz ha megvárod a nagy napot és mégis lány lesz?

Lepontozhattok, de nem szeretem az ilyet,hogy csak Fút/lányt szeretnék/ barátnőm ezt csinálta, és mondhatni idegbeteg lett mikor fia lett lány helyett.Szerintem mindegy csak egészséges legyen.

2009. aug. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

A spermiumok lelassulnak, ha 3-4 napnál többet kell várakozniuk a herékben. Ha jó minőségű spermát szeretnétek, akkor minimum 3-4 naponta szeretkezzetek.


A petesejt viszont öregszik, mégpedig igen gyorsan. A tüszőrepedés után 6-12 órával már elképzelhető, hogy elöregedett, és nem is életképes... Hiába 24 óra a maximális élettartama, ez nem garantálható. A tüszőrepedés napján nem érdemes estig várni, miné, korábban "neki kell látni" az akciónak, a legjobb még aznap reggel.


A személyes véleményem az, hogy ne akarjuk annyira befolyásolni a leendő gyermekünk nemét, hacsak nincs erre nyomós okunk (már van 5 azonos nemű gyerek, illetve nemhez kötődő öröklődő betegségek a családban, pl hemofília). Hosszú távon és társadalmi szinten visszaüt, de nagyon. Ott van pl Kína, ahol sok pár csak egyetlen gyermeket vállalhat, hát akkor az legyen inkább fiú, gondolják ők. A lánymagzatokat gyakran abortálják, vagy a megszületett lánycsecsemőt be sem jelentik, hanem megölik (főleg vidéken). Mostanra olyan súlyos a helyzet, hogy sok, annyira áhított fiúcsecsemőnek nem jut feleség, mert nem született elég lány... 100 lányra 127 fiú jut. Normál esetben ez az arány 100 lány/106 fiú, és számolva a fiúk magasabb halálozásával bármely életszakaszban, ez az arány idővel kiegyenlítődik.

2009. aug. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

mi előtte 3 hétig nem szeretkeztünk, a párom beteg volt, majd épp a pé napján voltunk először együtt, és most úgy néz ki, hogy kisfiút várunk


Szerintem ez olyan dolog, hogy ha minden ok, és könnyen teherbe esel, akkor mindegy, mennyit hagysz ki, ha jókor vagy együtt a pároddal. Ha valamiért több ideje nem jön a baba, akkor kezdődnek el a találgatások, hogy mi lehet a gond, és akkor kerül szóba az is, hogy mikor mennyire öregszik meg a sperma. Szerintem tervezzetek bátran, úgy, ahogy elképzeltétek, és ha nem jön össze pár hónap alatt, akkor kezdjetek el ilyesmin agyalni.


Én elsőre teherbe estem, egyetlen aktusból kisfiú lett. Hőmérőzz inkább, hogy lásd, mikor van pé. Ha akkor vagytok együtt, akkor kicsivel nagyobb az esély a kisfiúra. Én vagyok az élő példa.


Sok sikert hozzá!

18 hetes pocis

2009. aug. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!


ezt olvasd el, kis házi praktikák, amik talán segítenek, hogy ne csak 50-50% legyen az esély a fiúra vagy lányra :)

nem tudom, hogy hatásos-e, de érdekes cikk. Sztem egy próbát megér :)


[link]

2009. aug. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ilyen cipőben jártunk. Pé-m előtt 3 napig nem voltunk együtt, hogy érjenek. (szerintem viszont nem fognak elöregedni sem, én úgy hallottam aki nehezen esik teherbe azoknak ajánlják, hogy hosszabb ideig ne legyen a férfinak ). Együttlét előtt lúgositottam (Czeizel mondta mindezt, neten megtudod nézni, hát ő valamit azért tudhat, persze nem törvényszerű). Teherbe is estem, de sajnos elment. Próbálkozzatok hátha nektek is bejön. Nem kell az olyan válaszokra figyelni, hogy miért csak ezt szeretnétek. Nekem is van 2 lányom, és mi rossz van abban ha fiút szeretnénk. Ha nem az lessz akkor is ugyanúgy fogok neki örülni és kész. Attól még nem fogom kevésbé szeretni. És legalább megnyugszol, hogy mi megpróbáltuk amit lehetett, de Isten ezt küldött nekünk! :-)
2009. aug. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi.2kislányunk már van,és a párommal nagyon szeretnénk egy kisfút!Igen,abban van valami,hogy mimegpróbálunk mendent elkövetne ennek érdekében,ha kislány lesz,imádni fogjuk őt is.Mindenképpen 3 gyermeket szerettünk volna,de azért érdeklődöm,mert talán ti tudtok olyan praktikákat,javaslatokat,tanácsokat adni,akinek már bejött valamelyik.Tudom,hogy az apától függ a picike neme,de ha valamilyen úton lehet befolyásolni,azt mi megtennénk.Talán van olyan emberke,hozzászóló,tanácsadó,aki nem veszi jó néven hogy szeretnénk 2 kislány mellé egy kissrácot,de ezzel nem csak én vagyok így!Van aki nagyon szeretne kisfiú mellé kislányt,ezért kér tanácsot...

Minden esetre várom még a hozzászólásokat,tanácsokat hogy kinek milyen ötlete van ezzel kapcsolatban.

Nem azért írtam a "gyermekáldást nem szeretnénk elkapkodni",hogy nem szeretnénk,hanem azért mert nagyon is szeetnénk,és mindenben meg szeetnénk felelni.Ha van jó tanács,azt miért ne vegyem figyelembe?Köszönöm mindenkinek!

2009. aug. 28. 15:59
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
szia!miért kell ennyire rágörcsölni a témára?ezért nem fog sikerülni!elég szomorú h már csak a gyerekcsinálás végett szexeltek,és csak havi egyszer!ez nem fog jóra vezetni!szexeljetek 2-3 naponta,élvezetből és ne csak gyerekcsinálásból!így nagyobb az esély!ha csak havi egyszer szexeltek akkor sem lesz jobb minőségű spermája a párodnak!csak nagyon lassúak lesznek!ha 6 napnál régebbiek,onnantol kezdve kezdenek lassulni!
2009. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen,de én nem írtam,hogy havi egyszer vagyunk eggyütt!!!

Mivel nagyon szeretnénk a baucit,azt hallottam,hogy előtte nem igazán jó a megtermékenyülésnek ha sokszor vagyunk eggyütt...

Egyébként kiegyensúlyozott a szexuális életünk,heti 3-4 alkalommal működik spontán szerelemből.Most már nem is tudom,hogy mikor szeretkezzünk!!!Talán az lenne a legjobb ha a megszokott módon,és ha eljött az ovu ideje--amit figyelek majd,mert a teszteket már megvettem--,akkor hajrázunk.

Igen görcsölök,mert nagyon akarjuk.Talán ezért nem fog összejönni???

2009. aug. 28. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!