Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Amikor azt mondják, hogy ne...

Amikor azt mondják, hogy ne ragaszkodjak görcsösen a teherbeeséshez, azon mit értenek? Mi számít görcsösségnek, és hogy lehet nem ragaszkodni?

Figyelt kérdés
Attól már görcsös vagyok, hogy mérem a hőmet ébredéskor? Vagy azzal sem kell foglalkozni?

2013. jan. 22. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Addig egyszerű azt mondani, hogy ne agyalj rajta, ameddig az ember bele nem kerül ugyanebbe a mókuskerékbe.

Valami olyasmi a nem agyalás, hogy másra koncentrálsz. Kicsit kizökkensz.

Amikor nem napi szinten töröd az agyad a babán, nem csak ezzel telik egy napod.

Ez szerintem az irtó nehéz kategória, és elfelejteni, nem rákoncentrálni úgy igazán nem lehet.

Csinálj esetleg valami mást, ami kizökkent. Menj el valamerre, másokkal, beszélgess másról. S kitartás.


A hőmérőzés még nem görcsösség szerintem, kivéve, ha napközben is ezen jár az agyad. Számolgatsz, gondolkozol, számolgatsz, gondolkozol...

2013. jan. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A nem görcsös teherbeesési kísérlet az, ha rábízza az ember a természetre és összejön, amikor összejön. Akkor is úgy vannak együtt a párok, mint máskor, csak bíznak abban, hogy összejön a baba. Nem vesznek ovulációs teszteket, nem mérnek hőt, nem figyelik a ciklusukat, csak szimplán szexelnek és bíznak, hogy összejön, de ha mégsem, akkor sincsenek elkeseredve.

Viszont eljön az a helyzet, amikor már hónapok, esetleg évek óta tart ez az állapot. Ha valaki állandóan figyeli a ciklusát, hőmérőzik, már inkább baba miatt vannak együtt a párok, akkor is inkább olyankor mikor nagyobb az esély a babára és minden teszt alkalmával, illetve mikor mégiscsak megjön a vérzés, kétségbe vannak esve, elszomorodnak,elkeserednek, mindenhol keresik a hibát, azt én már görcsösnek hívom. De persze azt nem mondom, hogy nem értem meg. Nem mindenkinek sikerül könnyen.

2013. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 gabszem ***** válasza:
próbálj meg ne állandóan ezzel foglalkozni, próbálj meg másra is gondolni. Éld az életed, ne méregesd a hődet, várd a menstruáció napját és esetleg elötte 1-2 nappal tesztelj.
2013. jan. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krisztivan ***** válasza:
Mi elmentünk egy hétvégére a párommal és tudtam,hogy babával jöttem haza:-))Sajnos nem maradt meg:-((Ez volt az első próba,sima ügy,semmi rágörcsölés.Aztán telt az idő és én egyre jobban akartam,beszéltem róla és fusztrált amikor megint megjött.Hat hónapot vártam és agyaltam rajta!Aztán jött a november-december és olyan rengeteg munkám lett,hogy szinte a kocsiban éltem és csak aludni jártam haza.December 24-én döbbentem rá,hogy egy hete kellett volna megjöjjön.Pozi lett a teszt.Én nálam ez volt:-))
2013. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani.

Fél év sikertelenség után kezdtem el bekattanni. Állandóan azon agyaltam, miért nem sikerül.Ahányszor megjött, mindig zokogtam, és selejtesnek éreztem magam. Letöltöttem a netről egy ovulációs naptárat, előhalásztam a hőmérőt. Szóval tudományos alapokra helyeztem a dolgokat... Végül nem kezdtem el használni, mert más gondok adódtak, amik teljesen lefoglaltak. Anyukám kórházba került. Egy rutinnak mondott akut műtét után az intenzív osztályon kötött ki... Mondanom se kell, nem tudtam olyanokon agyalni, hogy miért nem esek teherbe. Az ovulációs naptár is kitöltetlenül hevert az ágyam mellett. Ebben a hónapban fogant meg a kisfiam, aki most másfél éves:)

2013. jan. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Görcsösség az, amikor minden gondolatod ekörül forog.


Amikor januárban úgy tervezed a következő hónapjaidat, a nyarat, hogy akkor már lehet hogy nagy pocakos leszel.


Amikor ezért mondasz le egy nyaralást, vagy ezért döntesz előre egyes dolgokban úgy, mintha már terhes lennél, annak ellenére hogy nem terhesen nem azt a döntést hoznád.


Amikor terhes ruhákat veszel már most nyárra, mert reménykedsz benne hogy terhes leszel.


Amikor a ciklus második felében már nem erőlteted meg magad, nem iszol alkoholt, még a széltől is óvod magad, mert lehet hogy terhes vagy.


Amikor a ciklus második felében minden nap többször elgondolkozol azon, hogy mikor lesz érdemes tesztelni amikor már kimutatja.


Kb ilyesmi :)

2013. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Mindenkinek! :)
2013. jan. 22. 16:42
 8/12 petera6 ***** válasza:

Én az összes előző válaszolók által írt görcsös leírásnak megfeleltem. :)

2. hónapban összejött a baba. Ma vagyok 5 hetes terhes, remélem továbbra is minden rendben lesz.

Nálam pl. nem függött ettől a dolog :)

2013. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Leírom mi van velem. 19 évesen, mikor összejöttünk az emberrel, 3-4 hónap múlva terhes lettem. De nem tartottuk meg a babát, mert egyrészt nem akartuk, hogy ez tartson össze minket, másrészt nem volt munkám, nem volt semmilyen biztos pontom, szóval így döntöttünk. (ezért ne kövezzen meg senki, légyszi.) Most már a 8. évünket tapossuk együtt. Első lépésben eldöntöttük, hogy nagyobb lakásba költözünk, ami már alkalmas gyereknevelésre. Aztán abbahagytam a fogamzásgátlót júliusban, de alapból is azt terveztük, hogy januárban fogunk nekiállni a témának, mert több mint 5 évig szedtem fogamzásgátlót. Aztán szeptember végén valahogy kimaradt a védekezés, de nem gondoltam volna, hogy baba lehet belőle, utólag számolgatva. Aztán késett 3-4 napot, és így eljátszottam a gondolattal, hogy hoppá. De aztán megjött, meg negatívat is teszteltem, és lelombozott. Azóta egyáltalán nem védekezünk, de pl van a telefonomon egy program, ami jelzi az ovulációt (rendelkezésre álló adatok alapján persze :D), meg regisztráltam ciklus figyelő oldalra, meg hőmérőzés, hogy biztosan tudjam, mikor kell akciózni, és gyakorlatilag most tudatosult bennem, ahogy írom ezeket a sorokat, hogy szinte csak a lehetséges napokon vagyunk együtt.

Most úgy döntöttem, hogy abbahagyom a hőmérőzést, törlöm a progit a telefonomról, és rábízom magunkat a természetre. De nem tudom, hogy ezt hogy fogom bírni. Vagy ez csak egy elhatározás és kész??? Ilyen egyszerű lenne??

2013. jan. 22. 19:50
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ez olyan óriási döntés, változás két ember életében, hogy nem tudom hogy lehet nem rágörcsölni.

Én se mérek hőt, de azért a ciklusomat figyelem, a folsavat beveszem minden nap, és igenis izgalommal várom, hogy mikor lehet már tesztelni. Megteszünk mindent, amit különösebb rákészülés nélkül lehetséges, hogy maximalizáljuk az esélyeket.

És nem hiszem, hogy ettől nem jön a baba :)Abban hiszek, hogy oda, és akkor jön, ahogyan kell.

2013. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!