Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha már van 2 gyermekem, így...

M.Andy kérdése:

Ha már van 2 gyermekem, így is jár ingyenesen TB-re a KAÁLI intézetnél a lombik program?

Figyelt kérdés

Van két gyerkőcöm 6é.kisfiú és 13é.lány.

Szeretnénk közös babát a mostani párommal. Volt egy 10hetes vetélésem. Neki a spermáiból 40%ami életképes de lassú.

A tesztoszteron szintje is kicsit alacsony. Én 35 éves vagyok Ő 39. Neki sajnos nincs gyermeke.


2013. jan. 25. 12:18
 1/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az hogy már van gyermeked, semmit nem jelent. Ha orvosilag indokolt a lombik nálatok, akkor fizeti a tb.

2013. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod. :)

Meg tudnád még Nekem írni,hogy mi a menete?

Honnan is kell elindulni ez az út felé?

Esetleg előtte mikre,milyen vizsgálatokra van szükség,hogy idáig eljuthass?

Gondolom a kontrasztanyagos petevezeték átfújást nem kerülhetem el..amitől nagyon tartok,mert halmozott a gyógyszer allergiám..segéd-vivő anyagokra.

A babámmal ami nem maradt meg 9 hónap próbálkozás után lettem terhes... gondolom ilyen rövid idő alatt azért nem záródik el mind a 2 vezeték....

2013. jan. 25. 13:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen jár. De azt tudnod kell, hogy csak maga a lombik ingyenes, az elötte lévő vizygálatok vizetősek. Be kell jelentkezni 1-3 hónap amíg kapsz a dokihoz időpntot, akkor lesz egy konzultáció, megmondják milyen vizsgálatok kellenek és adnak lombikra időpontot ami dokitól függően 3-12 hónap.
2013. jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ahogy az előző válaszoló írta.

Viszont a Kaáliban nem sima HSG van, mint sok sztk-ban. Ha ott csináltatod meg (elfogadnak máshonnan hozott leleteket is, tehát a vizsgálatokat megcsináltathatjátok tb-re, csak tapasztalataim szerint úgy hetekkel, hónapokkal tovább tart a kivizsgálás), hanem az ultrahangos verzió, ami sokkal kevésbé megterhelő, és nem jódot használnak hozzá. Ha a jódra allergiás vagy, akkor ezt a módszert javaslom neked. Elzáródás bármikor kialakulhat sajnos. :-(

2013. jan. 26. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!