Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti hogy oldottáttok meg a...

Ti hogy oldottáttok meg a lombikban való részvételt a munkáltatótok felé?

Figyelt kérdés
Nekem a főnőkőm nem akarja h elmenjek szülni.De hogy működik ez?Kötelezően el kell engedjen a szurikra majd?És a leszívástól számítva táppénzen leszek?Csak a főnőkőm és én vagyunk,asszisztens vagyok egy orvos mellett.
2013. jan. 31. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Az injekciókat magadnak adod be,azért nem kell hiányoznod.Ha már túl vagy a vizsgálatokon,akkor néhány ultrahang lesz, ami nem igényel egész napot.
2013. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, nem kell tudnia, mert ezeket meg tudod oldani elég rugalmasan is. Egy fix napon kell menned UH-ra, de ha normálisak, akkor mindegy hogy délelőtt mész-e vagy délután.

Én úgy tudom, csak 6 hónapig vagy védett onnantól hogy bejelented hogy lombikra jártok, de nézz utána!!!!!

www.kismamatanoda.hu, talán itt lesz valami használható!

Sőt, ha szépen megkérlek, elküldöd majd priviben amit találtál? Valószínűleg nekem is hamarosan tájékozódnom kell. Köszi!

2013. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a törvény valahogy úgy fogalmaz, hogy felmentési védelem alatt áll az a nő, aki emberi reprodukciós eljárásban vesz részt. Szóval ha ezt bejelented, nem mondhat fel neked. Nem is kérdés, hogy elenged-e szülni vagy nem....:)

A baj, hogy a nem rég módosított törvény csak akkor nyújtja ezt a védelmet, ha azt be is jelented a munkáltatódnak.Nekem az a problémám ezzel a szabályozással, hogy ha pl. nem sikerül a lombik, annak tudatában, hogy szülni készül a nő, majd a lombik után mondanak fel. Mi is babát szeretnénk a párommal és elgondolkoztam azon, hogyha várandós lennék, bejelenteném stb.. felmentési védelem alatt állnék, de mi van, ha a baba elmegy, nem jön össze és 2-3 hét múlva a munkáltató felmond?

2013. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is foglalkoztat... Megnéztem a kismamatanodát, és ott a reprodukciós eljárásokra fél év!!!!! felmondási védelmet ír. Vicc!!!!!!
2013. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!