Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan bírkozzunk meg az...

Hogyan bírkozzunk meg az emberek előítéletével?

Figyelt kérdés
Nagyon fiatal házasok vagyunk, nyáron volt az esküvőnk. Férjem 25, én 23 éves vagyok. Ő 3 éve, én még egy éve sem dolgozok, és becsúszott a baba. Nem számítottunk rá, de elvetetni nem szeretnénk. Van kb. 3 millió félretett pénzünk, ezenkívül a férjem állása biztos (havi 130 ezret keres), az én állásom is biztos, a terhesség hírére sem rúgnak ki, de a fizetésem sem túl nagy. De nincs saját lakásunk, egy nagyon szép, de olcsó albérletben élünk (ismerősöktől béreljük majdnem ingyen). Valljuk be ez nem ideális helyzet a gyerekvállaláshoz, de a sors így hozta. Azonban azzal nem tudok mit kezdeni, ahogy az emberek ránk néznek, hogy ilyen fiatalon a semmire miért vállalunk gyereket. Látom, hogy megvetnek, és ez elszomorít. Nem a nyomorba szülnék azért, és nem a segélyekért állnék sorba, és nem is a szüleim nyakába varrnánk a gyereket. Nem is lennék itthon három évet, mert szeretem a munkám (persze a gyereket is), de inkább majd a férjemmel osztozunk a gyed/gyes idején. Miért viselkednek így az emberek? Miért nem örülnek annak, ha egy fiatal pár nem öli meg a gyerekét inkább vállalva a nehézségeket felneveli? Nem kérem, hogy megdícsérjenek, mert ha belegondol az ember, várhattunk volna még, de hát nem is rablógyilkosok vagyunk.
2013. febr. 8. 18:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
ugyanez volt nálunk is! csak én is meg a férjem is 23 évesek voltunk, volt fix munka, de nem nagyon gondoltunk a jövőre, félrerakni akkor még nem volt divat nálunk. aztán becsúszott a gyerek, eszünkbe sem volt elvetetni. Volt aki a 8. hónapban azt kérdezte tőlem, hogy nem kellene e kicsit kevesebb rántott húst ennem, mert túl kövér lettem. mire mondtam, hogy terhes vagyok, azt válaszolta, hogy na akkor meg az eszem ment el! De még maga a doki is akinél először voltam, rutinból arra készült hogy abortuszt akarok majd. Ez a két beszólás nagyon fájt nekem is. De azóta 7 éves a fiam én meg még alig múltam 30. Fiatal vagyok azóta, szépen gyűjtögetünk a kasszába, lett saját házunk mindenünk megvan. Nekünk segített akkor a baba, hogy elkezdjük megalapozni az életünket. És még nagyon fiatalok vagyunk azóta van egy kisöcsi is 1,5 éves. És még mindig együtt vagyunk. most már sokan irigyelnek minket:))
2013. febr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nagyon jól és jókor csináltátok ezt a babát!

Egészségügyben dolgozom és hidd el a legszebb és legtermékenyebb korban vagy!

Elegem van a karrier és pénzorientált világból.

Anyum anno 19 volt, mikor teherbe esett velem, szegények voltak apámmal, mint a templom egere és mégis felnőttem.

Én nagyon szeretnék kisbabát a férjemmel, pedig ahhoz képest, amit Te felvázoltál nekünk sztem a fele sincs meg. És? Mondjon bárki bármit ez így helyes. A Téged bántó emberekhez hasonló gondolkodás miatt vagyunk fogyó nemzet!!!

Arról nem is beszélve, hogy így még lehet a dédunokádat is megéred :).

Majd meglátod milyen szép egészséges lesz a terhességed, mert a legjobb korban vagy hozzá!!!

2013. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Magyarázkodjon az, aki a harmincas évei közepéig vagy tovább halogatja a gyermekvállalást. Persze igaziból neki is a magánügye, ezer oka lehet, ha így alakul.

Ti ha nem is terveztétek, de szeretettel várjátok a kisbabát, és ez pont elég.

A rosszindulatú megjegyzések jelentős részét az irigység generálja. Sok fiatal nő szeretne gyereket, de nincs megfelelő partnere, vagy szerinte van, de a férfi "nem érzi még érettnek magát az apaságra". Az ötven körüliek pedig unokára vágynak, de hiába.

Aki maga elégedett a sorsával, nem fog titeket piszkálni, hanem gratulál, és helyzetétől függően felajánlja a kinőtt babaholmikat, vagy megemlíti, hogy majd szívesen örökölne, ha szükség lesz rá.

Sok örömet a kisbabához!

2013. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!