Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe tud esni egy PCOS-ban...

Teherbe tud esni egy PCOS-ban szevedő nő úgy hogy nem kért még orvosi segítséget?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, barátnőmnek így van egy 3 éves gyereke, pedig évente ha kétszer menstruál....De ha babát szeretnétek inkább orvosi segítséget kérj, mert a fenti eset maga a csoda.
2013. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz a választ nem én vagyok PCOS hanem barátnőm és szegény tesztelget összevissza és már elvannak keseredve. Én már most várom a második babánkat. Van egy két és fél éves kislányom :) 13 hkm
2013. febr. 13. 09:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Elozovel egyet ertek. Nem is az a csoda hogy teherbe esik, hanem hogy ki tudja hordani. A kezeletlen Pco/IR eseteben ugyanis 90%-os a vetelesi arany, azonkivul ha megis megmarad a baba, az IR terhessegi cukorhoz vezet, ami vagy nagysulyu babat eredmenyez, vagy eppen a koran meszesedo lepeny miatt koraszulest, vagy korai magzatelhalast. Raadasul a kezeletlen IR a kettes tipusu diabetesz eloszobaja, azaz a sajat eletevel is jatszik az illeto. Mindenkeppen ki kell vizsgaltatni, es kezelni kell!
2013. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen. Vannak szerencsések, akiknek összejön. DE:


1. van, akinek összejön és elmegy, mert kontrollálatlan a háttérben meghúzódó anyagcsere zavar (így jártam én is, sajnos).


2. az anyagcsere zavar egy egész életre szól, és ha kezeletlen marad, cukorbetegségbe torkollik, ami nem csak a gyermekvállalást, de az egész életét meg fogja változtatni, mert ott már nem kérdés, hogy kell-e tartani a kezelést. Hogy miért fontos? Hogy ha már kezelés így is úgy is kell, az életminőségünk maradjon jobb!! Nem mindegy, hogy annak a gyereknek milyen egészségben és meddig lesz mellette az anyukája!


Szerintem felelőtlen az, aki tudja, mi baja van, és nem tesz meg mindent a gyógyulása érdekében. Mivel magam is benne vagyok, megengedhetem magamnak, hogy keményen nyilatkozzam: Aki a saját életéért nem vállal felelősséget, ne vállaljon máséért sem! Először az ember saját magáért tegyen meg mindent, hozza ki a maximumot magából, hogy aztán a javára lehessen egy másik embernek, akinek az életéért felelős! Egy életen át!

2013. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nővérem PCOS, neki egyáltalán nem volt peteérése, de gyógyszerekkel stimulálták, plusz járt meddőségi pszichológushoz is. Másfél év próbálkozás után most esett teherbe, de a terhesség alatt is hüvelykúpoznia kell, hogy a pici rendben megmaradjon, és nagyon komoly diétát kell betartania. Tehát elméletben van, aki orvos nélkül teherbe eshet, mert ez mindenkinél más tüneteket produkál, de azért nem árt az orvos, viszont ahhoz, hogy a terhesség megmaradjon és komplikáció mentes legyen, mindenképp kell az orvosi segítség.
2013. febr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
nagyon-nagyon ritkán, és még ritkábban tudja kihordani, de volt már rá példa. Azért ha babát szeretnének inkább vizsgáltassa ki magát, és ne nőgyógyásszal hanem endokrinológussal.
2013. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy viselted második terheségedet kérdező? barátnőd, hogy viselo pco-t? barátnődnek sikerült teherbe esés?
2022. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!