Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyorsan valaki összefoglalná...

Gyorsan valaki összefoglalná nekem a hőmérőzést / naptárvezetést?

Figyelt kérdés

Szeretném elkezdeni a hőmérőzést, de nem tudom pontosan, hogy a fázisokra milyen hőmérséklet változás jellemző.

1. ciklus első napjától ovuig? itt mi a jellemző?

2. ovutól ha volt megtermékenyülés és ha nem?

nagyon köszönöm előre is, szeretnék beletanulni ebbe.

Illetve mi van akkor / mire lehet következtetni, ha nagyon alacsony, vagy magas a fázisokban a hő.



2013. febr. 22. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A ciklus első felében van az alaphő, ami nekem például 36,2-36,6 körül ingadozik (nyelv alatt, 5 percig, hiába csipog hamarabb a lázmérő). Ovukor leugrik, esik egy nagyot, másnap viszont olyan 36,8-37-re felmegy, és ha sikertelen a hónap, akkor mensziig fent is marad. Nekem a havi napján megy le, de van akinek hamarabb vagy később. Mindig ugyan abban az időben kell mérni ébredés után azonnal! Ez fontos.
2013. febr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

Egy görbém. Ha alacsonyabb, vagy magasabb az alaphő, az pajzsmirigy problémára utalhat, én úgy tudom.

2013. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és ha sikeres a hónap akkor is fent marad a hő, csak kicsit magasabban, vagy tovább marad fent és nem esik le menzi előtt?
2013. febr. 22. 10:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit :-)

Nem esik le a hő siker esetén. Hogy feljebb kúszik-e azt sajnos nem tudom, de a babatervezokotthona.hu-n van egy csomó példagörbe, és ott tudsz nézegetni. Láttam olyat is, hogy fent volt a hő ahogy szokott, de egy napra lement alaphőre, aztán megint vissza fel. Szerintem ott az a lényeg, hogy tartósan ne legyen alacsony és persze ne jöjjön meg :-)

2013. febr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
babatervezok.otthona.net
2013. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 frászkarikaborsó ***** válasza:

ciklus első napjától ovuig alacsonyabb a hőmérséklet. Ovu napján van akinek leesik, van akinek nem (nekem nem esett soha).

ovu után felmegy legalább 3 tized fokkal magasabbra mint a korábbi volt, és stabilan fent is marad. Ha terhes vagy, ha nem vagy terhes, normális peteérés esetén ez így van. Ha nem megy fel, akkor nincs peteérésed.

Ha volt megtermékenyülés arra beágyazódásos vérzés utalhat az ovu utáni 7-12 napon, vagy van akinél ovu után egy héttel még magasabbra megy a hő, de ez utóbbi jelenség néha akkor is megvan, ha nincs terhesség. Beágyazódásos vérzés meg nem mindenkinek van akkor se ha terhes (nekem sem volt).


Ha nagyon alacsony vagy nagyon magas, az pajzsmirigy problémára utal, ami szintén oka lehet a sikertelen teherbe esésnek.


Ja és nem igaz az hogy minden nap ugyanakkor kell mérni, hanem ehelyett az igaz hogy minden nap ébredés után közvetlenül kell mérni. Persze nem árt ha 1-2 órán belül van az ébredés minden nap, de az túlzás hogy mindig azonos időpontban kell. Én sem azonos időpontban keltem és mindig szép görbém lett. Az a lényeg hogy ne mászkálj, egyél-igyál, moss fogat, hanem az első az legyen hogy megméred a hődet ébredés után.

2013. febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hasznos válaszok voltak.
2013. febr. 22. 16:24
 8/8 anonim ***** válasza:
bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, hanem újabb kérdést teszek fel, de lehet hőmérőzni akkor, ha egyik héten 5 körül kelek, másik héten 8 körül és így váltakozik 1-2 óra eltéréssel minden héten? számít ez, vagy csak az a lényeg tényleg, hogy ébredés után, bármikor is legyen az? illetve lehet az probléma, ha éjjel\hajnalban felkelek pisilni? (ébresztő előtt 1-2 órával)
2013. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!