Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért muszáj reggel hőmérőzni?

Miért muszáj reggel hőmérőzni?

Figyelt kérdés
19.-ére nem várom.amúgy nem szoktam hőmérőzni de most kb 1 hete mindig este a mérem hőmérsékletem.amikor legelőször mértem 36,2 volt és napról napra szépen 1-1 fokot emelkedett.most mértem 36,7.szerintetek sikerülhetett a baba?

#hzjf
2013. márc. 17. 19:04
 1/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
azért mert reggelre, legalább 4 óra alvás után áll be az alaphőd és az adja ki a görbét. Az alaphő mozgás, stressz, evés, ivás, stb. hatására változik, ami módosíthatja az eredményeket és így semmit nem ér a hőmérőzés.
2013. márc. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
reggel megmérem felkelés után.kiváncsi leszek :) hogy mennyi lesz a hőm
2013. márc. 17. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem rendszeres reggeli mérés mellett sem vált be a hőmérőzés, érdekes tapasztalat volt, de semmi esetre sem mondanám, hogy okosabb lettem tőle. Ha pedig nem is rendszeresen végzed, nem is reggel akkor meg főleg nincs értelme. Ha igazán használni akarod akkor alapból úgy kezdődik, hogy 3 hónapig méred és megnézed előző hónapokhoz képest van e valami eltérés, ha azokhoz képest magasabb a hőd akkor van esélyed a sikerre. Az hogy most 36.7C semmit nem jelent. Én pont a napokban mértem reggel 36.5C és még is terhes vagyok. Sőt a nem várt napján le is esett a hőm még sem jött meg. Unalom űzésnek jó maximum amit csinálsz. És ha még azt is megnézem, hogy papírforma szerint 36.8-37.4 C alatt nincs terhesség akkor meg aztán a remény is meghal. Na de ettől még simán lehetsz terhes, de biztosat majd csak akkor tudsz ha nem jön meg és megcsinálod a tesztet. Sok sikert kívánok!
2013. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
azért általában bejön a hőmérőzés, ha valaki jól csinálja. nekem jó volt, mutatta szépen a peteérést.
2013. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a ciklus ellenőrzésére, az ÉBREDÉSI hőmérsékletet kell minden reggel mérni, lehetőleg azonos időben, ugyanazon a helyen, ugyanazzal a hőmérővel, min 5 percig, (tehát nem a hőmérő csipogásáig) a ciklus ELSŐ napjától. Ennek van értelme, mert így kapsz egy állandó viszonyítási alapú hőgörbét, ami követi a testedben zajló hormonális változásokat. Ezt biztosan nem befolyásolja mozgás, étkezés, fáradtság stb. Annak, amit te most csinálsz sok értelme nincs, de ettől persze még lehet, hogy sikerült a baba.:))

Ha esetleg mégsem jött össze, és szeretnéd hőmérőzéssel ellenőrizni a ciklusodat, akkor érdemes rászánni reggelenként azt az 5 percet, hogy értékelni is lehessen az eredményeket.

2013. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Reggelente mértem a hőmet nekem peteérés előtt mindig leesett 36,5ről 36,2re és másnapra most 37,2 volt és onnantól kezdve nem is ment le csak egyszer 36,8 ig.

Szépen mutatja a görbe hogy mikor van peteérés és aznap apát el kell kapni :) Lehetőleg akkor rögtön mikor észreveszed hogy emelkedett. ha a baba sikerül akkor szépen beáll egyenesre a hőmérsékleted nem igazán ugrál 4-5 tizedeket. nekem 9 9 9 8 9 9 9 37,0 9 9 és az alaphőm 36,5 volt előtte

2013. márc. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ne felkelés UTÁN, hanem ELŐTTE mérd meg!

Még a hőmérőt sem szabad lerázni, mert már annyi mozgás is meghamisítja az eredményt. Este bekészíted elérhető közelségbe, és amikor felébredsz, a lehető legkevesebb mozgással elhelyezed ott, ahol mérni szeretnél.

Másképp sajnos csak időpocsékolás a hőmérőzés.

2013. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!