Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2 vetelesen vagyok tul es a...

2 vetelesen vagyok tul es a doki felirt utrogestant, de nemigazan vilagositott fel hogyan szedjem. Marc.9 volt az utolso menzim es az aprilisi menzim kb.3an jon meg es ezt meg akarjuk varni, innentol mikor kezdjem szedni?

Figyelt kérdés
vagy elkezdhetem most szedni?mikor es 1 nap 2 szem??segitsetek lanyok!!
2013. márc. 23. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ezt az orvostol kene megkerdezned.
2013. márc. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hívd fel, aztán válts orvost! az utro-t nem lehet megmondani, kinek hogyan kell szednie, doki és állapot függő, úgymond.
2013. márc. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is azért szedek utrót amiért neked is felírták. A ciklus 17. napjától a 27.-ig szedek 2 golyót este hüvelybe. 28. nap reggelén teszt, ha pozitív akkor folytatni kell a szedést a 12. hétig, hogy a baba megmaradjon, nem szabad abbahagyni, ha viszont negatív a teszt, akkor abba kell hagyni, hogy pár nap múlva megjöjjön a menstruáció.

Igaz az, hogy más más tünetekre másképpen kell alkalmazni, de a betegtájékoztatóban is le van írva a mi esetünk is.

Az utróval egyébként figyelni kell a tüszőrepedést, ezért eltérő hosszúságú ciklus esetén nem mindegy hányadik naptól szeded. Tüszőrepedés után 5-6 nappal már jó. Nekem egy neves nőgyógyász azt mondta, hogy tüszőrepedés előtt szedve az utrót, az gátolja a normális peteérést, így csökkenti vagy akár meg is szünteti a teherbeesés esélyét. Én betartottam a fenti adagolást és sikerült is a baba a 3. hónapban, de sajna elkaptam az influenzát és nem élte túl, így elvetéltem, jelenleg regenerálódnom kell. Remélem, hogy neked sikerül!

2013. márc. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem reggel és este kell használnom , felhelyezni a hüvelybe. amógy egyidósek vagyunk, nekem is márc 9-én jött meg utoljára
2013. ápr. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sziasztok, nekem azt mondta a dokim,hogy ha + tesztelek akkor kezdjem el a hüvelytablettát(már kiírta) elméletileg tegnap-tegnapelőtt volt pé-m. nem lesz késő akkor elkezdenem ha már + a teszt? mert olvasom,hogy nektek teljesen másképp írták fel. az előző hónapban nálunk nem tapadt meg a baba,azért kaptam
2013. szept. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!