Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a menzeszem után 6dik...

Ha a menzeszem után 6dik napon együtt voltam a párommal várható terhesség vagy "védett" voltam?

Figyelt kérdés
Gyógyszert sosem használtam.

2013. márc. 28. 05:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetsz terhes. Bár ha rákeresnél, neten bőven találsz infót, statisztikát, történeteket.

Peteérés általában a következő menstruáció első napja előtt 14 nappal van, a pete kb. 24 óráig, a hímivarsejtek általában max. 3 napig élnek. De ez egyénileg nagyon változhat, plusz lehet spontán peteérés orgazmustól és akad olyan is, akinek több peteérése van egy ciklusban (lásd kétpetéjű ikrek). Még menstruáció alatt is van esély, bár minimális. Ugyanakkor ha pont el is kapjátok a peteérés napját és mindketten egészségesek vagytok, úgy tudom 29 éves korig átlag 33% esélye van a teherbeesésnek.

Legkorábban akkor érdemes tesztelni majd, ha kimaradna a következő menstruáció.

2013. márc. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetsz terhes, mitől lennél védett, ha nem védekeztél?
2013. márc. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat!!! Azért ìrtam mert azt mondtàk tegnap nekem hogy menzesz utàn x napig védett vagyok. Szàmomra is fura volt....
2013. márc. 28. 09:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, már ne haragudj.

Ha a mensid 5 napos, és innen a 6. napon voltatok együtt, és normál ciklusod van, ami azt jelenti, hogy a 14. napon van peteérés, 14 nap a luterális, és 28 napos a ciklus, akkor számoljunk:

5+6 nap, az 11, a spermiumok simán elélnek 3 napig is. Az már 14. Pont peteérés. Bukta.

Tessék normálisan odafigyelni a védekezésre, meg tájékozódni, hogy hogy, ill mikor lehet baba.

Még mensi alatt sem vagy védett, soha, semmilyen körülmények között. Spontán peteérésről hallottál már? Bármelyik szexből lehet terhesség. A naptár módszer, ha helyesen alkalmazzák, önmagában a legalacsonyabb hatékonyságú védekezési módszer.

2013. márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. A menzeszem elmúlása után 6dik napon voltunk együtt. Amúgy nem akartunk védekezni ha jön a baba akkor jön :) :) Én úgy gondoltam mindig, hogy bármikor teherbe eshetek....
2013. márc. 28. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!