Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen gyorsan áll be a TSH...

Milyen gyorsan áll be a TSH szint?

Figyelt kérdés
pajzsmirigy alul működésem van.már két hónapja szedem az EUTHYROX 50.(100 volt az értékem és 4 körül kéne lennie)nagyon szeretnénk kisbabát,arra lennék kiváncsi hogy kb nektek mennyit kellett várni a babával?kinek mit mondott a doki?
2009. szept. 21. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is pm alulműködéses vagyok, de nekem általában 5-6 volt a TSH, és sikerült a baba, de elvetéltem, mert ez az 5-ös TSH már magas. A baba mellett 1 és 2 közötti TSH-val lehet csak teherbeesni, különben vetélés lesz a vége 90%-ban, ha nem, akkor koraszülés+fogyatékosság.

Attól, hogy a papírra azt írják, hogy 4 a határérték, attól még babatervezéshez 1-2 kell!

Én 25-ös TSH-ra szedtem 100 mikrogrammot, és 2 hónap alatt levitte 0-ra a szintet, ekkor csökkentettük 50-re a tabit.

De te 100-as TSH-val..., erre az 50 mikrogramm egy kicsit kevés. Le fogja vinni, de lehet, hogy 6 hónap, vagy több is kellhet hozzá!! Én azt tanácsolom, emelj magadnak 4 napig 25 mikrogrammal, és megint 4 napig újabb 25 mikrogrammal, és így szedj 100-at! Nem kell tudnia senkinek. 2 hónap múlva pedig menj el a háziorvoshoz, kérj beutalót, és nézetsd meg az értéket a laborban!

Én is úgy kértem a gyógyszeremelést, mert mondtam, hogy én nem 1 év múlva szeretnék babát, pláne a vetélés után..., hanem előbb.

Jobbulást!

2009. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3,7-re írt a doki ggyit, mert babához 1 körül kell, most 0,7 és fél éve szedem a bogyót.

Egy ismerősöm 4,vhányas TSH-val teherbe esett simán.

2009. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is euthyrox 50-et szedtem,akkor 1,04 volt az értékem,rá fél évre felment 2,94-erre már 75 mg -ot kell szednem.Szerintem nagyon kicsi adagot kapsz.Nekem,amikor kiderült ez a problémám 8 volt az érékem,akkor kezdtem el ezt a gyógyszert és rá egy hónapra levitte 1 körülre és akkor már terhes voltam.De ugye nem háziorvoshoz jársz csak vele?Én is így kezdtem és most már endokrinológushoz járok 3 havonta.
2009. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem háziorvoshoz járok hanem endokrinológushoz.októberbe kell vissza mennem kontrollra.nagyon kíváncsi vagyok az eredményekre,de szerintem is emelni kell ez adagot.
2009. szept. 22. 08:54
 5/5 dinus08 válasza:

Sziasztok!


Nekem az utolsó laborvizsgálaton a TSH értékem 50,930 lett, de semmi féle tünetet nem érzek, ami pajzsmirigy problémára utalna. Tisztába vagyok vele, hogy ez alulműködés szedek rá 50mg-os hormontablettát és mellette járok reflexológushoz!

Tudnátok tippeket adni esetleg gyógynövényt, vagy hasonló itthoni dolgokat, ami segít az érték helyreállásában?

Előre is köszönöm!

2014. ápr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!