Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe estem? Tényleg 6 nap...

Teherbe estem? Tényleg 6 nap a hatóideje a Berarának?

Figyelt kérdés

Hány nap után lehet biztonságosan együtt lenni?


Két hete kezdtem el újra ugyanezt a fogamzásgátlót szedni a menstruáció ideje alatt. 3 napja újra menstruálok, nem tudom, hogy miért. Egyszer vettem be kb. 10 órával később a tablettát. Ez okozhatott ilyen nagy bajt?


- Kb. egy hónapja vettem be eseményutáni tablettát. Ez is lehet a következménye, hogy újra megjött?


- Szombaton együtt voltam a barátommal és elment bennem. Teherbe eshettem?


2009. szept. 24. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A 10 óra még nem okoz bajt, benne voltál még a 12 órás időkorlátban.

Elég nagy valószínűséggel a 72 órás tabi okoz most gondot, de előfordulhat, hogy csak úgy, minden ok nélkül van most ez. Van akinél fél év szedés után produkál olyan tüneteket amik addig nem voltak.

Szerintem nem kéne aggódnod, de a biztonság kedvéért, azért konzultálj egy dokival.

2009. szept. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát ha ebből a hormonkavalkádból terhesség nélkül kijössz akkor ne szólj egy szót se. alapból ha nem a menzi első napján kezded a tabit, akkor nem fog védeni rendesen a hónapban, mert nem biztos hogy meggátolja még a peteérést plusz ez az esemény utáni... én vártam volna még egy menstruációt, azt tudtad hogy ha esemény utánit kell használnod akkor mielőtt bármilyen gyógyszerbe is kezdenél ki kell zárni a terhességet? csináltál tesztet hogy nem estél-e akkor teherbe? mert a 72 órás ellenére megtörténhet. az okozhatta az újabb vérzést hogy ez az első hónap a gyógyszerből. de egyébként aki ilyen szinten játszadozik a hormonokkal, az ne csodálkozzon ha terhes lesz. a szombati belédélvezés ELŐTT kellett volna ezt a kérdést feltenni, akkor még lett volna értelme. így csak egy kb. két hét múlva esedékes teszteredményt olvashatsz majd le.
2009. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért várna egy hónapot? Elég csak egy hétig kiegészítő védekezést alkalmazni.

A 72 órás tabi elég durván összezavarja a ciklust. Eddig kb mindenkinek 2 hét után jött meg.

Amúgy meg tényleg felelőtlenségre vall, a 72 órás tabi után egyből elkezdeni fogamzásgátlót szedni.

2009. szept. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a fertilan 72 órás tabival jártam így. 12napig volt meg, és utána 3*2 hetenként jött meg pár napra, és vagy egy hónapig barnáztam.
2009. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!