Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van egy enyhe vagy közepes...

Van egy enyhe vagy közepes IR-em, vékony vagyok. Merckformin? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok, ma mentem vissza az endodokihoz, és kiderült h IR-em van. Nem súlyos verzióban. Mivel babát szeretnék, felírta a Merckformint és tanácsolta, hogy keressek fel egy dietetikust. Mivel elég vékony vagyok (160/45) először egy hétig napi 1*1et kell szedni, és emelni hetente a mennyiséget, úgy h a végén 3*1 legyen az adag. Menzeszem rendben van, ovulációm is van. Az lenne a kérdésem, hogy nem baj, hogy ennyire vékony vagyok? A diétát nem szeretném szigorúan betartani, mert fogyni nem szeretnék, inkább arra figyelnék, hogy lassan felszívódó szénhidrátokat egyek, cukrot, "szenny kaját" ne. Mozogni mozgok. Az ebédemet rendelem, IR-eseknek való diéta alapján készül, a többi étkezésemben teljes kiőrlésű kenyeret eszem. Szerintetek ez így jó? Nem fogok lefogyni nagyon? Ugye nem borítja majd fel a ciklusomat, ami most jó? Hozzáteszem, a dokim nagyon rendes, nagyon alapos, ő megnyugtatott, hogy így rendben lesz. Csak mégiscsak jobb lenne olyanoktól hallani, akik benne is vannak konkrétan.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. máj. 2. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

a doki mit mondott, hány g ch-t ehetsz (ha nem kell fogyni, kb. 220 g/napot szoktak javasolni, így fogyni nem fogsz)? a diétát tartani KELL :) különben semmit nem ér. Kell még menned ellenőrzésre? Az is nagyon fontos ám :)


gyorsan felszívódó ch-t is enni kell, de ezt a dietetikus úgyis elmagyarázza.


Nekem nem volt durva (44 a terhelt), szigorú diéta, gyógyszer, mozgás (az is kell, mert az izmoknak így segítesz felhasználni a sok inzulint), nálam kb. 10 hónap alatt jött rendbe, ezalatt egy gyógyszerváltásom is volt, plusz az elején nem számolgattam, csak így ettem, amit te is leírtál. Hát inkább rosszabb lett az eredmény, mint jobb, a doki egyből kiszúrta, hogy lazsálok :)

2013. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazàbol szerintem nekunk, vèkony IR-eseknek sokkal nehezebb, mint a tulsulyosaknak.

En (nekem elèg rosszak voltak az eredmènyeim + hosszu ciklusok, hajhullàs stb.) tavaly szeptemberben kezdtem a 3-as kezelèst, 53 kg-rol indultam napi 2 szem Merckformin XR 500-al, szigoruan tartottam a diètàt ès a sport is heti 4-5 alkalommal a kezelèsem rèsze volt.Karàcsonyra 44 kg-ra fogytam, ami nagyon megijesztett. Csokkentettèk a gyogyszer mennyisèget, noveltèk a ch adagot, a sporttal is ovatosabb lettem. Jelenleg ott tartok, hogy abba fogom hagyni a gyogyszert, mert màr fèltem a sajàt egèszsègemet, 40 kg vagyok. Rengeteget sirok, mert nem tudom mi a megoldàs. Rengeteg ideje probàlkozunk a bèbivel, nagy remènyekkel kezdtem a 3-as kezelèsnek, most meg màr ott tartok, hogy fèltem a sajàt egèszsègem ès èletem, mert ha 40 kg alà megyek, màr szintèn nincs sok esély teherbe esni. Ordogi kor, én màr nem tudom mit csinàljak...:(

Remèlem Veled minden rendben lesz, de ha rogton elkezdesz nagyon fogyni az elejèn, mèg idoben menj vissza az endokrinologushoz.

2013. máj. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok. nem kellett kontrollra visszamenni? Az xr a legtöbbször nem jó a vékony alkatúaknak, nekik általában, ha nem javulnak az eredmények, mást írnak.


nekem ugyan fogynom kellett, de így is 3havonta jártam vissza terhelésesre

2013. máj. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok

En meg pont ugy tudtam, hogy az xr-t irjàk azoknak fel, akiknek nem kell fogynia. En màr nem tudom...

Voltam 3 honap mulva kontrollon, az eredmènyeim sokat javultak, elmult a koros mèrtèku hajhullàsom ès a ciklusaim is elèg jol kezdtek beàllni. De a fogyàs miatt vettèk le felère a gyogyszert ès noveltèk a ch adagom. Màr a maximumot eszem amit gyogyszer mellett mèg lehet. Szoval, nem tudom...:( Egyèbkènt a terhelèses vizsgàlatot sem csinàlhatjàk tul gyakran, mert megterheli a szervezetet, nem jo. Nekem ezt mondtàk. Nyàron kène visszamennem csak, de biztos, hogy nem vàrom meg.

2013. máj. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, de majd megyek kontrollra, dietetikushoz is hétfőre van időpontom. Csak gondoltam addig érdeklődök. A dokim azt mondta, ha úgy érzem, hogy nem bírom 3-x-1re emelni az adagot, maradhatok 2x1-nél. A lényeg, hogy ne nagyon fogyjak. Azért írt föl rögtön gyógyszert, mert figyelembe vette, hogy már 30 vagyok és babát szeretnék. Azt mondta, ha 25 lennék, és még pár évig nem akarnék babát, akkor inkább azt javasolná, hogy próbáljam meg csak az életmód változtatást (diéta, mozgás). Csak nem szeretné a időt húzni nekem ebben az esetben.

A fogyástól tényleg félek, mert két hete kb, hogy próbálom tartani a diétát, már lefogytam 43 kilóra, ami nagyon nem tetszik. Sajnos nagyon könnyen fogyok, és a gyógyszer meg csak úgy tudom, majd rátesz egy lapáttal. Legalábbis ezt olvasgattam itt. A ciklusom tényleg rendben van, van ovum, hajamon még nem vettem észre, hogy nagyon hullana.

2013. máj. 3. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!