Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes? (bővebben lent)

Lehetek terhes? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
21 éves leszek,6.éve menstruálok,de mindig is rendszertelen volt,az előző években volt olyan hónap amikor meg sem jött.Idén minden hónapban megjött,de csak 3-4 napig tart és mindig 1-1,5 hetet késik,eléggé hosszúra nyúlnak a ciklusaim.Nemsokára gyereket szeretnék és attól félek hogy nincs peteérésem és nem eshetek teherbe. Érdekelne azoknak a tapasztalata/véleménye akik jártak már hasonló cipőben.

2013. máj. 6. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Anyukám esetét tudnám leírni: 12 éves volt, mikor először megjött a havi vérzése, és huszonéves koráig, míg fogamzásgátlót nem kezdett szedni, nagyon rendszertelen volt neki, előfordult, hogy egy évben csak 3-szor, 4-szer menstruált, vagy heteket késett, tovább tartott. Velem és a húgommal is nagyon gyorsan teherbe esett, szóval szerintem ez nem akadály. :) Ha valahogy rendszerezni akarod, gyógyszereket szoktak felírni, de azok mellett meg nem eshetsz teherbe :/
2013. máj. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :) Igazából nem a rendszertelenség zavar,hanem attól félek hogy ez befolyásolhatja azt hogy teherbe eshessek.
2013. máj. 6. 00:37
 3/8 anonim ***** válasza:
AZ első nagy butaságot írt. Az anyukája szerencsés volt. De alapvetően az ilyen ciklusok mögött hormon zavar áll általában ami akadályozza vagy nehezíti a teherbe esés. Mindenképpen kéne csináltatni egy 3. és 21. napi hormonvérvételt és azzal megkeresni egy jó endokrinológust.
2013. máj. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 35-40 naposak voltak a ciklusaim, évente egyszer megtörtént, hogy ki is maradt - de a második hónapban teherbe estem. Mivel nem tudtam, mikor van a peteérésem, 2 naponta "estünk egymásnak". Most szülés után 2 és fél évvel 26-28 naposak a ciklusaim, ugyanezt alkalmazzuk, egyelőre 3. hónapban semmi... Szóval biztos sokféle forgatókönyv létezik, és doki persze sosem árt.
2013. máj. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kezdésnek, kezdj hőmérőzni! Nagyon sok mindent elárul a ciklusról.


De én elmennék dokihoz, hogy mi a helyzet

2013. máj. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ovulációs tesztel is könnyen megnézheted, hogy van e, és, ha igen, mikor, peteérésed.
2013. máj. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nőgyógyász, endokrinológus kezdésnek. aztán meg hajrá :)
2013. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :) Elmegyek az orvoshoz és utánajárok a dolgoknak.
2013. máj. 6. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!