Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe eshetek? 3 hete...

Teherbe eshetek? 3 hete szültem, a baba szopizik, menzeszem még nem volt. A párommal szeretkeztünk, és a kérdésem, teherbe eshetek -e?

Figyelt kérdés
Azt is olvastam valahol,ha a baba csak anyatejes és szopizik, az gátolja a peteérést, felér egy fogamzásgátlóval (98%).Szerintetek?
2009. szept. 29. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom van rá esély...

Hallottam már ilyenről! Ha nem szeretnétek korán kistestvért, szerintem inkább más módon védekezzetek!!!

2009. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
6 hétig nem is szabad szeretkezni, nem véletlenül,természetesen a fertőzésveszély miatt. emélem nem lettél terhes, mert úgy tűnik, hogy ez iránt az egy iránt sem érzel felelősséget.
2009. szept. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Valaha valaki valamit mesélt neked a 6 hét gyerekágyról? Csak úgy kérdezem, bocs, hogy OFF vagyok...
2009. szept. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Na jó, ismételten leírom. Szoptatás alatt is lehet peteérés , annak ellenére, hogy a menstruáció nem jelentkezik. A szoptatás nem fogamzásgátló módszer!!! Gumi, pesszárium,... ezek igen. Szülés után 3 héttel nemcsak a fertőzésveszély miatt nem szabad szeretkezni, hanem azért is, mert a szülés alatt igénybevett dolgoknak pihenniük kell, az izmoknak helyreállni, a méhnek visszahúzódni... Én szülés után 4 hétig csak szoptattam-altattam- pihentem.. kinek jutott eszébe ilyenkor amúgy is a szex?

2009. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak!


Nem tudom mennyiben van köze a gyermekeim iránt érzett felelősségtudatomnak ahhoz, hogy szeretkeztem az apjukkal? NEM egy sikátorban vad idegennel kezdtem míg a gyerekeimet otthon hagytam!!! Mivel harmadik gyermekemet szültem nem volt se gátmetszésem,sem pedig varratom, az említett időpontban már egyáltalán nem véreztem, és előtte beszéltem az orvosommal is, és azt mondta,ha úgy érzem lehet, csak óvatosan! Tőlünk telhetően minden higiéniai előkészületeket megtettünk, csak a védekezésről maradtunk le, mert az elmúlt 3 évben nem védekeztünk,és ez most elmaradt. Különben a gyermekeim kiegyensúlyozottak, koruknak megfelelően fejlődnek, szeretettel és türelemmel nevelem őket. Bárhová elvihetem őket, nem állnak neki hisztizni és fetrengeni a boltban és az utcán, ahogy sok más gyerekét látom.

A válaszodat és a kritikádat így visszautasítom és bántónak találom, ráadásul nem is arra voltam kiváncsi, hogy mi a véleményed arról hogy a férjemmel együtt voltam, hanem a teherbeesés esélyére!

2009. szept. 30. 08:30
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Jogos...:) csak határozottan! Én is kaptam már kritikát értelmes válasz nélkül..


ami a teherbeesést illeti.. azt mondta a védőnőm hogy amíg a babuci napi 5-6 szopit ejt, addig nem valószínű hogy terhes leszek. de szerintem nyugi.. 3 hét alatt a szervezeted nem regenerálódott annyira hogy a nőiességed a peteérésben is tökéletesen működjék..

kellemes összebújásokat kívánok, de ahogy írtad vigyázzatok Rád:)


egy harmadikat váró 17 hetes kismama

2009. szept. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Teherbe eshetsz. Bár 3 hét után nem szerencsés szeretkezni. Még el sem gyógyultak a sebeid, fertőzést kaphatsz.
2009. szept. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat a kérdésemre válaszolóknak! :)


Az eset egyszeri volt, azért én is félek a fertőzésektől, de a hormonjaim nem bírtak magukkal:). Az előző szülések után betartottuk az előírt időt, és feltett szándékom a maradékot itt is betartani!!


Még egyszer köszönöm a válaszokat!

A harmadik babáját várandósnak meg sok sikert és örömöt a babaváráshoz és neveléshez!! :)

2009. szept. 30. 09:01
 9/10 anonim ***** válasza:

A hormonjaid fontosabbak, mint az, hogy kórházba kerülhetsz fertőzéssel, ne adj isten egy továbbterjedő fertőzés halálos legyen?! Gratulálok!

A gyerekednek/gyerekeidnek szükségük van rád, kicsit beállhatnál a hidegzuhany alá, ha ennyire nem bírsz magaddal.


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak:igen, teherbeeshetsz.

2009. szept. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam egy cikkben chilei asszonyról (a cikk a spirálról szólt). Könyörgött az arra tévedt európai orvosnak, hogy tegyen valamit, mert már 9 gyereke van, és nem akar többet. Mondta neki az orvos, hogy figyelje a vérzését. Mire az asszony: de doktor úr, amióta férjhez mentem, egyszer sem menstruáltam... Ez a szegény asszony folyamatosan csak szült, szoptatott, és közben jól teherbe esett.


Azaz: a szoptatás nem fogamzásgátló módszer. Csak csökkenti a teherbeesés esélyét, de messze nem 98%-kal! Amint van peteérésed, teherbe eshetsz, és ez bekövetkezhet már az első menszesz ELŐTT is, hiszen az első menszesz csak a peteérés után két héttel következik be.


Van gumi, pesszárium, és szoptatás alatt is szedhető fogamzásgátló tabletta.

2009. szept. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!