Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha Clostylbegitet szedek,...

Ha Clostylbegitet szedek, mikor kellene mennem ultrahangra?

Figyelt kérdés

Próbálkozunk, de az elmúlt két hónapban nem volt peteérésem, és a ciklusom is felborult, így a nődokim Clostit írt fel. Viszont azt mondta, hogy majd ha szedem, rendszeresen kell mennem ultrahangra, mert cisztákat okozhat a gyógyszer, meg veszélyes lehet.

Akik szedtek Clostit: nektek is menni kellett? Mikor?

Tudom, az lenne a legjobb válasz, hogy kérdezzem meg az orvost, de úgy érzem, terhére vagyok a kérdéseimmel, nem akarom zaklatni. Ezért kérdem, hogy nektek hogyan volt. (kisvárosban élünk, nem lehet válogatni az orvosok között)

Arra gondoltam, beszedem a Clostit, mérem a testhőmet, az úgyis mutatja a peteérést, ha lesz. És ha esetleg nem működne, nem jelezné a pé-t a hő, akkor elmennék a ciklus második felében UH-ra, hogy megnézzék, mi újság, meg hogy nincsenek-e ciszták.

Na meg eleve: mennyi idő alakulhatnak ki ilyen veszélyes ciszták Clostitól? Öt napi szedés után is, egy ciklusban? Vagy ne parázzak, nem eszik azt olyan forrón...?

Előre is köszi a válaszokat!


2013. máj. 13. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem lombiknál kellett Clostit szednem napi 2*1-et 5 napig. A menzesz 3. napján kellett kezdeni, és akkor kellett mennem az első UH-ra amikor elfogyott, tehár a 7. ciklusnapon. Akkor már lett is több szép nagy tüszőm. Neked mennyit kell szedned naponta? Ne várd meg a peteérést szerintem előtte nézesd meg, hogy hatásos-e, hiszen csak így lehet meggyőződni az eredményről.
2013. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik.

Amikor megjön a menzeszed, akkor hívd fel a dokit, és ő megmondja mikor kell menned.

Már nem emlékszem pontosan, úgy a 9-11. napon kellett mennem UH-ra.

UH alapján mondja meg, hogy mikor legyetek együtt a pároddal, hogy esélyes legyen a baba.

Nem tudom, hogy ciszták mennyi idő után alakulnak ki, én úgy tudom, hogy fennáll a veszélye a petefészkek túlstimulálásának, és ezért is kell UH.

Szerintem ne parázz, de ha valami nem világos, akkor kérdezd meg a dokitól. Mondania kellett volna, de neki biztos annyira egyértelmű, hogy elmaradt. Neked viszont honnan kéne tudnod?

Ja és nekem azt mondta a dokim, hogy ha 3 hónapig nincs eredménye a clostinak, akkor másik gyógyszert ír fel (szerencsére erre már nem került sor). :-)

2013. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Annyit írt a doki, hogy a ciklus 10. napja után érdemes nézni a peteérést. Akkor lehet, elmegyek a biztonság kedvéért egy UH-ra akkortájt, hogy megnézzük, vannak-e tüszők.

Amúgy mértem a hőmet korábban is (amikor még nem próbálkoztunk élesben), és akkor a testhőm is nagyon egyértelműen mutatta a peteérést. Ezért gondolom, hogy most is mutatná, ha oda kerülünk.

Amúgy ciklus 3. napjától szedem 5 napon át napi 1 szemet.

2013. máj. 13. 22:03
 4/5 anonim ***** válasza:

velem úgy szedették, hogy nem kellett uh-ra mennem (kisváros), lettek is szép nagy cisztáim, mert aki erre hajlamos, annak besegít a cisztásodásba rendesen.


a ciklus második felére 5-6 centisre nőttek meg, mert csak nőttek, de nem repedtek meg (közben hő szerint meg igen)... Dokiváltás után. 3 hónapnál tovább ne szedd, nem szabad.

2013. máj. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

dokiváltás, és ott még pé előtt mennem kellett uh-ra, hogy egyáltalán mi újság (3. naptól szedtem öt napon át)

2013. máj. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!