Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pozitív terhességi teszt...

Pozitív terhességi teszt tévedhet? Befolyásolhatja valami?

Figyelt kérdés

A párommal 9 éve vagyunk együtt, védekezés nélkül szeretkeztünk eddig is.

Nem estem teherbe.

Néhány hete kezdtünk gondolkodni azon, hogy megnézetjük magunkat, mert talán lassan jöhet a baba.

Ha pedig probléma van (úgy gondoltuk biztosan van) akkor éppen ideje elkezdeni utána járni mindennek.

Rendszeresen 25-26 napra jött meg a menstruációm eddig.

Múlt hét folyamán úgy éreztem összeszedtem valami hüvelyi fertőzést, így canesten kombit használtam.


Most 3. napja késik, így gondoltam csinálok egy tesztet, csak úgy...


A teszt pozitív. Határozott két csík.


Létezik ilyen?!


A pozitív teszt tévedhet?


Egyébként 2 hete voltam nőgyógyásznál, ott nem esett szó terhességről, bár vérképet nem csináltunk, mivel gyógyszert nem szedek.


2013. máj. 15. 12:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Húha :)

Gyorsan szaladj vissza dokihoz! De egyébként szerintem egyértelmű! Gratula! :)

2013. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

2 hete nem láthatta az orvos a terhességet. Ha 2 napja késik, még most sem látná, vagy maximum csak egy kis felritkulást a nyálkahártyában.

Pozitív tesztet csak HCG tartalmú szerek (pl. ovuláció indukciónál használnak ilyet), ill. bizonyos nagyon ritka daganatok okoznak.

Nagy vszínűséggel terhes vagy.

2013. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Van úgy, hogy csak akkor jön össze a baba, amikor a leendő szülők már akarják, hogy jöjjön... hiába a nem védekezés :-) Kérj időpontot dokihoz. A pozitív teszt nem igazán szokott tévedni, bár hallottam olyat, hogy ciszta okozhat pozitív eredményt. Mindenesetre a doki biztosabbat tud mondani :-)
2013. máj. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
47%

Második vagyok. Mondjuk azt nem egészen értem, hogy ha eddig nem akartatok gyereket, akkor miért nem védekeztetek?

Ez komolyan ennyire nem magától értetődő dolog, hogy ha akarok gyereket nem védekezek ha nem akarok akkor védekezek?

2013. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
4. sehol sem írta hogy nem akartak babát. egyszerűen nem görcsöltek rajta.
2013. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos,h terhes vagy!! Gratulálok!! Ráérsz még dokihoz menni!
2013. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

" mert talán lassan jöhet a baba."


Nálam ez magában rejti azt is, hogy előtte nem lett volna jó...

2013. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%

Tévedhet, persze, de nagyon minimális rá az esély. 99,9%-ig megbízhatóak a pozitív eredmények. (A negatívok már azért annyira nem...) Szóval a helyedben én felhívnám a nőgyógyászom, és június elejére kérnék időpontot. Célszerű kivárni, hogy a 6. vagy 7. héten menj (Az utóbbi mensesedtől számolt 6., 7. hét. Így számolják a terhességet...), akkor már láthat szívverést is. :) Szerintem, kezdj el folsavat szedni (Ez a legfontosabb most, a babának nagy szüksége van rá. Vehetsz gyógyszertárit is, vagy bemész a DM-be és van nekik saját márkás folsav készítményük, teljesen jó az is.:)), vagy ha szeretnél, vehetsz terhesvitamint is. (Én a Pharmaton Matruelle-t ajánlom, nekem bevált. Igaz, kissé borsos, 4000 Ft/havi adag, de semmi problémát nem okozott nekem, más vitaminkészítménnyel ellentétben.)


Mindenesetre gratulálok, és jó egészséget kívánok Nektek! :)

2013. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Akkor hívom az orvost.


Amikor összejöttünk, kis hebrencsek voltunk, azért nem védekeztünk.

Aztán valahogy "úgy maradt".

De ha korábban teherbe estem volna, akkor is megtartottam volna.

18 évesen talán még nem, de utána igen.

2013. máj. 15. 12:51
 10/28 anonim ***** válasza:
63%

A lényeg, hogy most jött a baba, mikor már tudatosan szerettétek volna. Nyilván a megfelelő konzekvenciát levontátok, ezen igazából nincs is mit tárgyalni. (Nem mintha bárkinek is magyarázkodni kéne, miért nem védekeztetek. Magánügy. :))


Üdvözlettel:

A 8. válaszoló :)

2013. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!