Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ilyen hormonszint mellett van...

Ilyen hormonszint mellett van esélyem egyáltalán babára?

Figyelt kérdés

A ciklus 26. napján vettek vért és annak a következő lett az eredménye: ösztradiol:384pmol/l

progeszteron: 0,89nmol/l

Akinek van tapasztalata kérem írjon!Nagyon fontos!!


2009. okt. 6. 14:09
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Szia!

A kérdésedre nem igazán tudok válaszolni, csak azt tudom megírni, amit a könyvem ír "jó" értéknek.

Ösztradiol a luteális szakaszban akkor jó, ha > 294 pmol/l. Ez nálad rendben.

Progeszteron 7-10 nappal az ovuláció után akkor jó, ha > 38,4 nmol/l. Ha ennek tényleg így kell lennie, akkor a tied nagyon alacsony.

Orvosod mit mondott?

2009. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Szia! Csak holnap megyek vissza.Szóval ez azt jelentheti, hogy nem volt peteérésem?Vagy ez független ettől?Nagyon el vagyok keseredve!!!!Májusban volt egy vetélésem 12 hetesen ment el.Azóta össze-vissza jön meg.Erre vajon adnak valami hormont?
2009. okt. 6. 14:46
 3/38 anonim ***** válasza:
a progeszteronod nagyon alacsony.nekem a luteális szakaszban 2,94 volt,arra azt mondták, hogy alacsony.Biztos kapni fogsz prog növelőt.A másik értékhez nem tudok hozzászólni.
2009. okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok. Még olvasgattam kicsit és azt írja a könyvem, hogy ha az LH szinttel probléma van, az is lehet oka az alacsony progeszteron szintnek. LH-t nem néztek?

Biztos, hogy fogsz progeszteron-pótlást kapni, mert tényleg nagyon alacsony az értéked.

Sajnálom és átérzem, ami történt veled, mert az első babámat én is elveszítettem a 8. hétben. Tarts ki!

Az mindenképpen jó, hogy már voltál terhes, mert akkor túl nagy baj nem lehet. Igaz, lassan fél év telt el a vetélésed óta, de lehet, hogy a hormonjaid még mindig nem álltak teljesen helyre. Próbálj megnyugodni és légyszi írd meg, mit mondott az orvosod!

2009. okt. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

Az "elsőnek" nagyon köszönöm a biztatást!Holnap 17 körül megírom, hogy mit mondott a doki.

Én is nagyon sajnálom, hogy te is elveszítetted a babádat! Veled mikor történt? Hány éves vagy?

2009. okt. 6. 18:09
 6/38 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem leírni, hogy a ciklus 11.napján nézték most nem.

LH:15,40 IU/l

FSH: 4,45IU/l

progeszteron: 1,05 nmol/l

2009. okt. 6. 18:16
 7/38 anonim ***** válasza:
Szia! A progeszteron szinted nagyon alacsony. Nekem 3.6 volt a ciklus 21. napján, és arra azt mondta az orvos, hogy alacsony, és hogy nem volt peteérésem.
2009. okt. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a progreszteron a 21-ik napon 22.40 volt, mégis felírták a clostit. Csak pici nem jo nekem ezt mondta a nődoki.
2009. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok. 29 éves vagyok és 2007 októberében veszítettem el a babám. Nekem pcos-m van és ez okozott problémát. Hála az égnek rá fél évre ismét teherbe estem és ma már van egy 9,5hós kislányom.

Néztem megint az okos kis könyvem, ami szerint az LH-d és FSH-d rendben van, tehát máshol van a bibi. Ne aggódj, biztos kapsz majd progeszteron-növelőt és lehet, hogy azzal már rendben is leszel.

Várom, hogy mit mondott az orvosod!

2009. okt. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
Utolsó:A progeszteronodra mondta, hogy picit nem jó? És a closti hatott?
2009. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!