Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet buta kérdés, de melyik...

Lehet buta kérdés, de melyik évszakban jó kismamának lenni illetve szülni?

Figyelt kérdés
Tudom nem én határozom meg és örülök ha sikerül végre, de mégis érdekelne, ki mikor volt várandós és mi volt benne a jó/rossz??Ha van kedvetek, írjatok!
2013. jún. 21. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szeptemberben estem teherbe, azaz még télen belefértem a télikabátomba, tavasztól meg elég volt egy lenge pulcsi, és nem szenvedtem nyáron nagy pocakkal a melegtől :)

Szóval nekem ez így tökéletes volt, de egyébfüggő lehet ez is :)

2013. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
emberfüggőt akartam írni :-D
2013. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

az első gyerekem az augusztusi-háát nagyon szenvedtem a melegtől,és ez miatt nehéz volt!

a 2. gyerekem májusi-ezt sokkal jobban bírtam!!

2013. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem nyár végi, szenvedtem a nagy hasammal és a vizesedésemmel nyáron! Most harmadjára vagyok várandós, márciusi baba lesz, így is terveztük, nem szerettem volna még egyszer nagy hassal végigvinni a nyarat...
2013. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elírtam januári baba lesz! :)
2013. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Május-június amikor jó szülni

Téln még beleférsz a téli ruháidba,télikabátba,mire nagy pocakod van,addigra elég a lenge ruha,és május-június még nem a nagyonnagy kánikula (bár most már az van,de azért tűrhetőbb mint az augusztus)



Egyik gyerekem februári,másik augusztusi,elsőnél teljes téli ruhatár kellett,másodiknál kinszenvedés volt a nagy hőség nagy hassal.

De épek,egészségesek,már lényegetelen melyik hónapban születtek.

2013. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem a hőségben könnyebb volt nagy hassal, mint most a hányingerrel :(
2013. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nov jan feb a 3 gyerek imádtam mert télen sem fáztam a terhességtől

nyáron meg még kispocakos voltam

2013. jún. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazából összehasonlítási alapom nincs, mert csak egyszer voltam terhes. De úgy gondolom jó időpont volt. Májusban lettem terhes, nyáron még jók voltak a ruháim. Ősszel beszereztem 2 mamagatyót, apa pulcsiját lenyúltam, meg anyukám kötött mellényét. Így mindig jól néztem ki, és kényelmes öltözékem volt. Januárban jött a kisfiam.
2013. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van egy novemberi gyerekem. Jó volt mert nyáron nem voltam még akkora terhes hogy nagyon zavarjon a kánikula, mikor szülni mentem se döglöttem meg (38 fokban betétezve gátmetszéssel stb.) vizesedtem ugyan így is a végére de közel se úgy mint mondjuk nyáron.

Volt fél évem az alak visszanyerésre hiszen ősz és tél jött amikor úgyis hosszúnaciban télikabátban járt mindenki senki se tett megjegyzésekt a jéé még de nagy a hasad és stb. Amiből rossz volt hogy ugye tél jött így kicsit be voltunk szorulva a babával a 4 fal közé (vittem sétálni na de minuszokban nagykabátban én se szívesen voltam kint annyit holott ott aludt a legjobbakat).

Aztán aug.i a második gyermekem.

Na ott vizesedtem melegem volt 38 fokban szültem (bár a szülőszoba légkondis volt de a vajúdó és a gyerekágyas osztály nem!) majd megfőttem gátmetszés betétezés na nem volt kellemes.

Hazajövetelkor annyiból jó volt hogy sokat tudott kint lenni a babám és jókat aludni viszont mindenki egyszál pendelyben járt rám meg a normál ruhám nem volt jó a kismama meg már irtó nagy volt szóval utáltam...

Viszont hozzátáplálás idejére még semmi friss gyümölcs nem volt (5-6 hótól kezdtük) szemben a novemberi gyerekemmel aki 6.5 hónaposan már meggyet őszibarackot sárgabarackot tolatta a mami kertjéből majd 7-8-9 hósan a dinnyét cseresznyét sárgadinnyét stb.:)

Amit még esetleg érvként fel tudok hozni hogy a novemberi terhességre az utolsó 2 hónapra vennem kellett bizony hosszú gatyát kettőt legalább (farmert meg egy másikat) nyáron még kihúztam tunikákkal hosszú felsőkkel meg lenge szoknyákkal, ruhákkal de ősszel azért már hosszút kellett venni ráadásul akkor sűrűsödnek a dokihoz járások (hetente 2 hetente ctg stb.) valamit fel kell venni:)

Nyári terhességnél viszont ezt a részét az öltözködésnek ki lehet bekkelni hosszú ruhákkal, tunikákkal.

Amit én nagyon szerettem volna elkerülni az a tavaszi tél végi szülés (febr. márc. ápr) akkor az egész terhességet végig kell öltözködni, nagy pocakra télikabát vastag ruha csizma (rám rám se jött volna semmi max. gumicsizma a végén a vizesedés miatt) azonkívül senki se látja a nagy pocit hogy terhes vagy stb. mert lényegében végig kabát alatt van.

2013. jún. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!