Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinél nem jön a baba, de...

Akinél nem jön a baba, de szeretnének/próbálkoznak (régóta). Mit válaszolnak azoknak, akik folyton azzal jönnek, hogy "ne görcsöljetek rá"?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk fiatalok (én 33, a férjem 40), 7 hónapja próbálkozunk a babával. Eddig még nem jártunk sikerrel. lassan szeretnénk elmenni dokihoz is, bár még benne vagyunk az átlagban. Múlt évben voltunk kivizsgáláson, akkor mindent rendben találtak. Néha rámtör az idegesség, türelmetlenség, hogy miért nem jött még össze, de egyébként jól viselem.


Viszont az ismerősök iszonyúan el vannak foglalva ezzel a témával. Mikor jön, miért nincs még? És persze az elmaradhatatlan "ne görcsöljetek rá", majd a következő mondat: kicsúsztok az időből, miért nem isztok teákat, miért nem szedtek ilyenolyan vitamint, miért nem d*gtok többet/kevesebbet. De nehogy rágörcsöljetek! Mi az, hogy nem jön össze, a Mancikára csak ránéznek és úgy marad. stb. stb.


Eddig igyekeztem viccesen válaszolni vagy csak bólogatni, de most már kifakadtam, hogy éppen az ilyen jótanácsok miatt görcsöl rá az ember!


Ti mit szoktatok válaszolni?


2013. júl. 9. 16:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én elterelem a témát vagy megkérdezem, h nekik mikor jön a 2./3./4. baba. Idegesítőek.
2013. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mindenki orrára nem kötöttük, hogy mióta, hogyan stb próbálkozunk. Persze így is állandóan kérdezték a nők, hogy ti nem akartok babát vagy nem akartok már 3-an lenni? Volt egyszer azt találtam mondani már, hogy nem, mert nem szeretem a gyerekeket. Erre egyből befogta a száját. Arra ugye egyik sem gondolt, hogy valakinek nem jöhet össze, mert nekik sikerült pikk-pakkra. Ezért mindenki csodálkozott mikor sikerült és mondtuk, hogy lombikkal lett. Látni kellett volna a fejüket...ezért továbbra is azt gondolom, hogy ez egy párnak a legbensőbb magánügye, senki nem szólhat bele és ne is hagyjátok, hogy a részletekbe belemenjenek.
2013. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi több mint két évig próbálkoztunk, közben volt egy vetélésem, végül 34 évesen szültem. Mi is voltunk mindenhol, hogy összejöjjön a baba.

Borzasztóan idegesített a "ne görcsöljetek rá" szöveg. Persze, baromi könnyű 30 felett nem rágörcsölni.:( Persze mindenhol kismamákat és kisbabákat láttam, borzasztóan fájt.

Másik kedvencem a "majd megtudjátok ha lesz gyereketek". Ezt olyanok is mondták családon belül, akik tudták, hogy mennyire szeretnénk babát, milyen régóta várjuk, és elment az első. Őszintén mondom, hogy nem tudom mit lehet nekik válaszolni, mert némely ember nagyon érzéketlen.

Amikor azt válaszoltam, hogy majd jön, ha akar, akkor meg lesokkolódtak, hogy próbálkozunk?

Ez a férjemnek is kedvence volt, hogy lépten nyomon megkérdezték tőle, hogy "próbálkoztok"? Nem, csak várjuk, hogy megszálljon a szentlélek!!

Szerintem jódolgukban nincs más témájuk, és bele sem gondolnak, hogy a másiknak ez esetleg fáj.:(

2013. júl. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem is r*hadtul idegesítenek a jóakarók.

Mindenki feljogosítva érzi magát, hogy kedves tanácsokat osztogasson meg kérdezősködjön..


Nekünk ráadásul van egy kislányunk, aki nemsokára három lesz, megy óvodába. "Benne van a korban", hogy legyen már testvére. Mindenki ezzel jön, ezt kérdezi. Azt is mondják, hogy "igyekezzünk", meg, hogy "akkor most gyorsan kell a második". Megőrülök!!!

Meg mindenki terhes körülöttem!!!


Azt hiszik, hogy nem tapintatlanok, csak azért mert már egy gyerekünk van. De nem tudják, és persze semmi közük hozzá, hogy már kb. fél éve nem védekezünk, és eddig nem sikerült teherbe esnem.


Elhatároztam, hogy azt fogom, hogy...hát, nem tudom, hogy akarok-e. Már ki is próbáltam, és persze még kíváncsibb lett az illető, de többet nem mondtam, eltereltem a témát. Legalább az igazság nem derült ki, mert engem senki ne sajnáljon! Legfeljebb csak Ti, kedves ismeretlen válaszolók. Mert ide én önként irogatok.

2013. júl. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, egy szót lehagytam: mondani...


Még az jutott eszembe, hogy Anyukám is, akit nagyon szeretek, és aki mindent tud...na, ő is folyton nyomat engem nem teljesen tudatosan. Mert az mondja, hogy egy gyerek az nem elég stb. Le fogom állítani!


Ha valami váratlant válaszolok, akkor legalább nem másznak be az emberek a hálószobánkba. Tényleg ezt csinálják!

2013. júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nekem a legdurvább az volt, hogy a saját anyám közölte, hogy "ha nem lesz gyereketek, biztosan a férjed a hibás, mert te ugye teherbe tudsz esni" (mert már volt egy vetélésem kb 10 évvel ezelőtt)
2013. júl. 9. 17:42
 7/21 anonim ***** válasza:
huh, hát nem irigyellek. 37 vagyok, hamarosan megszületik a kisfiam, ez az első terhességem. úgy 32 éves korom után a "-van gyereked?" "-nem, nekem nincs gyerekem" párbeszéd után beállt a néma csend volt és a másik fél terelte el a szót. mondjuk, tudtam is olyan hangsúllyal mondani, h ne nagyon merjenek tovább kérdezősködni. a család sem piszkált soha, de ők meg ismernek, tudják, h nálam nem jön be, ha ilyen kérdésekben vájkálnak. ha én felhozom, tanácsot kérek, az más. de a kéretlen jótanácsokat nem köszönöm meg. légy egy picit határozottabb és ne engedd, h túl messzire menjenek a témában. egyszavas válaszok, tőmondatok, amivel érezteted, h ezt nem vele szeretnéd megtárgyalni. amúgy 7 hónap az semmi, de tényleg ne görcsölj rá, tapasztalatból mondom :D
2013. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Hát ezen az "igyekezzünk" teljesen kész voltam. Hogy lehet ebbe igyekezni? Sok ember tényleg nem gondolkodik.

Kedves kérdező anyukádtól is behaltam. Az orvosom mondta, hogy mind a nő mind a férfi állandóan változik, így ami 10 éve volt igencsak nem mérvadó. Pl. páromnak a sperma képe 4 éve tökéletes volt, most meg olyan kevés lett, hogy végül"miatta" lett lombik.

A 2. válaszoló voltam.

2013. júl. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Hú én is megkaptam ám sokmindenkitől a kedves kérdéseket, egyik barátnőm, aki azonnal terhes lett mikor egyszer nem védekeztek különösen érdeklődött, egyszer aztán rázúdítottam minden haragomat és közöltem, hogy sokat ront a helyzeten, hogy ezzel zaklat. Azóta nem érdeklődött. Szóval ha őszintén elmondod, hogy ez téged mennyire frusztrál és nem lehet nem rágörcsölni ha folyton ezzel jön mindenki. (Én is a falra másztam ezzel a ne görcsölj-től).
2013. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

34 leszek, az első babánkat várjuk, rettentő sokáig próbálkoztunk, végül a második lombik sikerült.


Ezt persze nem kötöttük senkinek az orrára, de néha sírógörcsöm lett, annyira sok a hülye, és primitív ember. Még azok között is, akik tudták, hogy min megyünk keresztül. Hogy, jaj, erről ne beszéljünk, mert nincs gyereketek, ti ezt nem tudhatjátok, vagy nem érthetitek. A legdurvább az egyik (ex) barátnőm volt, aki közölte, hogy szüljek magamnak, ne az ő gyerekét babusgassam. Komolyan, leesett az állam, mert egy évben max kétszer találkoztunk, annyira messze élünk egymástól.


Voltunk mi már karrieristák, akik csak magukkal foglalkoznak és a többi :) Most, hogy sikerült, egy percig nem titkoltuk, hogy lombikbaba, és erre persze mindenkinek megnyúlt az arca, hogy ők nem úgy gondolták... :))

Most meg az a favorit, hogy mikorra tervezitek a következőt, pedig basszus, még meg sem szültem. Ehhh

2013. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!