Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan sikerült teherbe...

Hogyan sikerült teherbe esned? Csak úgy magától, vagy vezettél görbét, ovuteszteltél, vitamint szedtél (stb. )?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 16:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én szerencsés vagyok ebből a szempontból. Kitaláltuk, hogy a születésnapomon kezdjük a próbálkozást. Nem néztünk naptárt, a görbékről semmit nem tudok. És valószínűleg még aznap sikerült is összehozni a fiunkat. A peteérésre sem gondoltam, de utólag számolva nem is akkor lett volna esedékes. :)
2013. júl. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ahogyan elterveztük úgy jöttek sorba három gyerkőcöm van mindig sikerült elsőre nem csináltam semmit nem számolgattam méricskéltem nem szedtem vitamint csak amikor terhes lettem.
2013. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

mi csak eldöntöttük, hogy szeretnénk, elmentem a nőgyógyászhoz rákszűrésre, ennyi volt az összes előkészület, megbeszéltem vele, hogy ha 6 hónapig semmi, akkor ismét találkozunk

1 hónappal később ott ültem a rendelőben levakarhatatlan vigyorral a képemen

a másodikkal is baromi nagy mázlink volt, megbeszéltük, hogy szeretnénk tesót és már ott is volt, a következő menstruációm már ne mis jött meg

2013. júl. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Csak úgy magától:) Terveztük, a fog. gátló abbahagyása után megvártuk az első menstruációt, utána nem védekeztünk. Semmi mást nem csináltam:)
2013. júl. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
A vitaminok, sport, rendszeres kis étkezések az életünk része volt mindig is. Amikor babát akartunk, hőmérőzni kezdtem, már első hónapban, gondoltam majd megtudok belőle valamit :) persze nem akkor fogant, amikor gondoltuk, játéknak jó volt :) de elsőre sikerült.
2013. júl. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok! Most hadd öntsem ki a szívemet!


A gyerekünk úgy fogant, hogy nem védekeztünk és középtájban együtt voltunk. Különösképpen nem terveztük.


De most a második hiába, nem jön! Azt hittem ezzel is úgy lesz, mint az előzővel. Nem vagyok görcsös, csak csalódott. Harmadik próbálkozós hónapban késett 4 napot, tisztára azt hittem, hogy sikerült! Negyedikben gyógyteákat próbáltam, aztán ovulációs tesztet használtam. Most pár hete vitaminokat szedtünk. Mindhiába.


Itt mindig olvasok a görbékről, meg a görbe-szakértőkről. Nekik is sikerül attól függetlenül, hogy ilyen tudományosan megtervezik. Baj, ha az ember tervez?

Ti mit tennétek a helyemben? Vessek be, amit tudok, vagy ne szedjek vitamint se? Hat hónapja szeretnék már kistestvért.

2013. júl. 11. 17:09
 7/21 anonim ***** válasza:
A vitaminoktól bajotok nem lesz :) csak jó hatása van. Hőmérőzhetsz ha akarsz, az sem árt semmit sem, a lelki feszültséget nekem csökkentette, még ha nem is volt görbére szükség, úgy éreztem, legalább csinálok valamit.
2013. júl. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
NEkem azt mondta a doki, hogy már előtte kezdjek vitamint szedni, de volt, hogy elfelejtettem bevenni. 2 hónapban jött össze, nem néztem semmit, csak nem védekeztünk. Sajnos elvetéltem. Most kötelező szünetet tartunk, és attól rettegek, hogy a következő majd nem akar jönni. :(
2013. júl. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Másfél év után lombikkal jött össze. Majd mindent kipróbáltam addig, míg végül kiderült, nem is nálam van a baj. Legegyszerűbb egy egyszerű spermavizsgálatot csináltatni, mert az állandóan változik. Ha az jó és van is peteérésed/ovulációd semmiképpen nem aggódnék fél év után.
2013. júl. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Fél év sikertelen próbálkozás után mentem el orvoshoz, vezettem hőgőrbét, és ovulációs tesztet is csináltam.

Aztán a doki elküldött hormonvizsgálatra. Kiderült, hogy a prolaktinom magas. Kaptam gyógyszert. Rá két hónapra terhes lettem. Most 4 éves a kisfiam.


Most terhes vagyok a 2. babával. Itt sem volt minen problémamentes. Megterveztük, hogy kistesót szeretnénk, elmentem egy hormonvizsgálatra, tuti ami tuti alapon. Kiderült, hogy a pajzsmirigyem alulműködik. Kaptam gyógyszert. A 4. hónapban terhese lettem, most 15 hetes vagyok.


Tehát először tuti elmennék hormonvizsgálatra, ha ott minden ok, akkor vezetnék hőgőrbét és ovutesztet csinálnék.

2013. júl. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!