Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátlót szedek. Ha...

Fogamzásgátlót szedek. Ha terhes vagyok, akkor nem lehet baja tőle a babának, ugye?

Figyelt kérdés

Már 5 hónapja szedek fogamzásgátlót - már korában is szedtem, csak abba kellett hagynom. Amióta újra szedem, azóta a megvonásos vérzésem csak 5 napos barnázás. A múlt hónapban úgy jött ki a dolog, hogy elfelejtettem bevenni a bogyót. Illetve egyszerre vettem be 2, ahogy a tájékoztató is írta. Ez kétszer is előfordult.

Menzesz előtt egy héttel nagyon furcsán éreztem magam. Gyomorfájásom volt, hasmenéssel, fejfájással,menzesz féle görccsel, és nagyon erős mellfájdalommal. Ez úgy 3-4 napig tartott. A "menzeszem" 1 nap késéssel megjött, de olyan kevés, hogy egy tisztasági betét sem telik meg egy nap. Ráadásul 1,5 napig tartott, és észrevétlen szinte, mert nem görcsölök.


Lehetett beágyazódás az a rosszullét?? És akkor attól számított 14 napra csináljak egy tesztet?? Elkezdjem a következő levelet? Holnap kellene bevennem az első tablettát.



2013. júl. 15. 12:43
1 2
 1/11 Mumusan ***** válasza:
Mindenképp csinálj tesztet holnap reggel. Ha lehet 2-t is. A beágyazódás is kimutatható.
2013. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy tesztet már csináltam az esedékes mensi napján. Az negatív lett. A 14 nap azt hiszem, hogy majd a hétvégén jár le.
2013. júl. 15. 12:50
 3/11 A kérdező kommentje:
A rosszullét óta folyamatosan fáj a fejem, olyan migrénesen.Azóta szorulásom van. És kizárt a gyomorrontás, mert a hasmenés csak reggelente jelentkezett. A gyomorégés folyamatos volt.
2013. júl. 15. 12:54
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia.A húgom múltkor járt orvoshoz,mert kimaradt neki egy menzesze és teljesen olyan tünetei voltak,hogy terhes.Kérdezte tőle a doki,hogy örülne e.Azt mondta a húgom,hogy örülne,ha nem gyógyszer mellett történt volna.Erre a doki azt mondta nem lesz tőle a babának semmi baja,de a gyógyszert semmiképp ne szedje már addig amíg nem lesz biztos a dolog.Nem volt babás :(

Te is hagyd abba most a gyógyszert amíg biztosra nem tudod.

2013. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnőm gyógyszer mellett lett terhes és ki sem derült 12 hetes koráig, mert megjött neki rendesen (szedte is a gyógyszert ezidő alatt).

A baba makkegészséges :)

2013. júl. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a válaszaitokat! Holnap tesztelek reggel. Majd írok, ha érdekel még titeket :)
2013. júl. 15. 20:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom hasonló körülményekkel fogant. Ráadásul eleinte a háziorvosom valami gyomorbajnak nézte a terhességet, amire terhesség alatt nem szedhető gyógyszert kaptam, sokat is UH-ztak emiatt.De makk egézséges a kis fecsegőm. De tedd le az a biztos.
2013. júl. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha a holnap reggeli tesztem negatív, akk az már tutira mondható? Ha jól számolom akkor úgy egy hete lehettek a tünetek...
2013. júl. 15. 22:36
 9/11 A kérdező kommentje:
Megcsináltam a tesztet, de negatív lett... ez már biztos? :(
2013. júl. 16. 12:21
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nem tudom, hogy valaki ide téved-e, de az a helyzet, hogy a napokban eléggé mensis érzéseim vannak,szurkálódások, fehér folyással, néha-néha mellfájdalommal. Szerintetek??????
2013. júl. 25. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!