Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan áll jelenleg az a...

Hogyan áll jelenleg az a törvény, hogy 300 000 forintot adnának első baba után? És az igaz, hogy emellett lehet még 1 millió 600 ezer forintot igényelni első lakáshoz jutáshoz?

Figyelt kérdés
férjemmel 6 éve vagyunk házasok, de nem merünk belevágni a gyerekvállalásba, mert albérletben élünk, és ketten épphogy kihúzunk egy hónapot, nem tudnék így félretenni a babára, de így talán sikerülne.
2013. júl. 16. 11:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%

Hát egyszeri 288000-ből nem tudnál gyereket nevelni.

De gratula ha csak ezek miatt vállal valaki gyereket

2013. júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
egy induló csomaghoz lenne jó, szóval ne szólj le, arra nem lenne jelenleg pénzem hogy vegyek babakocsit, kiságyat, ruhát, nem sorolnám tovább, így viszont ha kapok segítséget azt vissza tudom fizetni.
2013. júl. 16. 11:58
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, soha ne apellálj arra, hogy az állam majd támogat gyereknevelésileg. Ahány kormány, annyi kavarás, lehet, most belevágtok, jön egy kormányváltás, és mire megszülsz, elkaszálják a törvényt. Akkor mihez kezdesz?
2013. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha így épp kihúzzátok hó végéig, az oké, hogy a babakelengyére elég lenne a kb. 300 ezer, de mi lesz, ha Te csak majd a GYES-t kapod a fizetésed helyett, és ráadásul kicsi gyereknél a költségek is magasabbak. Szóval én nem vállalnék a helyetekben gyereket.
2013. júl. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

4-es nagyon rátapintott a lényegre. Majd ha el tudod havonta tenni a fizetésed és a gyes különbözetét, akkor esetleg van min gondolkodni. És akkor nem is lesztek rászorulva az ilyen propaganda ígéretekre...amikből kétséges, hogy bármi is megvalósulna, hiszen maguk is megmondták, hogy jelenleg nincsen pénz rá! És még ha megvalósul is, egy tollvonással megszűnhet egyik napról a másikra. 9 hónap nagyon hosszú idő, mindenféle szempontból!

És még ha csak arra is várnál, hogy kapsz 300 ezret, akkor meg amíg a baba születése után ki nem utalják, addig a nagy semmivel várod a gyermeked????

2013. júl. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
És ezt minden rossz szándék nélkül mondom. Nekünk volt tartalékunk, mikor gyerekvállalásba fogtunk. Most viszont, hogy az én fizetésem kiesett, vannak hónapok, mikor rohadt nehéz tud lenni. az 1,6M lakáshoz kevés, még akkor is, ha kaptok hozzá önkormányzati kamatmentest. Amellé még egy vagon hitel kéne egy normális lakáshoz. Esetleg próbálkozzatok önkormányzatnál igényelni lakást. Azoknak kevesebb a bérleti díja, addig meg takarékoskodjatok, akár egy lakástakarék-számlával.
2013. júl. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Még csak tervezet.

A lakás vásárláshoz pedig minimum 2 gyerek és új építésű ház vagy lakás a feltétel, ami alsó hangon is 12 millió.

2013. júl. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, a fizetés és a gyed különbözetét akartam írni, mert nem kötelező gyesen élni, ha van munkája az embernek, én sem fogok...

Viszont arra is gondolj, hogy később még nagyobb kiadás lesz a gyerek, pl nálunk az állami bölcsi is 24.000 havonta!! Azt akkor miből akarod előteremteni, ha épp kijöttök így is. Vagy ha ne adj isten tápszer kell, mint ahogy nekünk kellett, több mint 10.000 havonta, pelenkáról nem beszélve... Ezekre nem elég az a 300.000!

2013. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Inkább próbáljatok nagyobb bevételre szert tenni. Másodállás jobban fizető melo stb. Legalább egyikötök, aztán utána jöhet a baba.
2013. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Ma reggel volt a Mokkában. Révész Máriusz, az ő ötlete volt.

Vannak további öteletek: ha valaki gyedre megy, és közben kistesó születik a gyed alatt, akkor a nő ugye újra kedzi a tgyást, az ő ötletük szerint akkor a nőnek fizessék ki az első gyerek után járó gyedet a 2 évre, +gyest 1 évre.

Itt voltam úgy vele, hogy ez csak álom, ill. kampányfogás.


Révész Máriusz így fejezte be: perzse, ezek csak öteletek, hogy melyik pontot tárgyalják majd, és hogyan változtatnak rajta, az a jövő dolga.....

2013. júl. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!