Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent ha a progeszteron...

Mit jelent ha a progeszteron szint alacsony? Lehet ezért nem jött össze eddig a baba? Más érétkem jó. Rendesen van mensim.

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom ha alacsony nagyon a prog.szint akkor nincs peteérés.A 20 feletti érték a megfelelő.

Neked mennyi?

2009. okt. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A laborospapíron az volt,hogy 10,60 fölött a jó.Na most nekem 2,7. Viszont múlt hónapban voltam hüvelyi UH-n és akkor látott egy 24mm-es tüszőt a doki. Akkor volt PÉ-m nem?
2009. okt. 20. 09:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Vérvétel a progeszteronszint megállapítására a 10. - 12. ciklusnapon kimutathatja a korai tüszőrepedést (magas érték).

Ha az érték alacsony, a tüszőrepedés még nem történt meg.

6 - 10 nappal a tüszőrepedés után a progeszteron értéke megmutathatja, hogy a sárga test kielégítően működik-e. Mivel a progeszteron mennyisége a ciklusban napról napra erősen ingadozik, fontos a pontos ciklusnapot ismerni

a vérvételnél


follikuláris szakasz(ciklus elsö fele): kisebb 1μg/l = ng/ml vagy 3,2nmol/l-nél

korai luteális szakasz(ciklus második felének eleje):Nagyobb 5μg/l vagy 16nmol/l-nél

luteális szakasz(ciklus második felének közepe):12μg/l v 38,4nmol/l-nél

Remélem segítettem!

2009. okt. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha nekem a 3.napon vett vérbnek az eredménye a 2,7,akkor az nem alacsony? Jónak mondható? Legalábbis így értelmeztem.
2009. okt. 20. 09:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az jó! Előző voltam aki az értékeket írta.
2009. okt. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A ciklus 3. napján még nem utal a progiszint semmire. A peteérés után ellenben már igen. Biztosan lesz vérvételed a ciklus 20. napja körül is, majd akkor nézd a progi értékét, addig fölösleges.
2009. okt. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor miért a 3. napon küldött a doki vérvételre?Nem mondta,hogy utána még kell meni, hanem csak annyit,hogy ha megvan az eredmény,akkor menjek vissza hozzá.
2009. okt. 20. 13:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem 21.napon derült ki hogy alacsony a progeszteron szintem.Most átjárhatóságira kell mennem,csak meg kell várnom a párom eredményét ami még 2 hét.Szóval ennek a honapnak is löttek.Amugy menszim nekem is van rendesen.
2009. okt. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4. vagyok, asszem... Én a helyedben dokit váltanék.. Mert így aztán épp a lényeg nem fog kiderülni!!
2009. okt. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!