Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A terhességet miért az utolsó...

A terhességet miért az utolsó menstruáció első napjától kell számolni? Ha pl. tegnap teherbe estem, és júl.14-én jött meg akkor már 2 hetes? Valaki magyarázza már el, hogy van ez, mert nem értem.

Figyelt kérdés

2013. júl. 28. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Orvosilag így könnyebb számon tartani a baba korát. A fogantatás pillanata eléggé kérdéses, úgyhogy az alapján nem lehet konkrét kort megállapítani. A méretek sem árulkodók, van olyan, akinek a babája 7 hetesen 6 hetes terhességnek felel meg a méretei szerint, más ugyanúgy 7 hetesen idősebbnek tűnik. Később, amikor már nagyobb a baba, úgy az orvos is látni fogja, hogy kb. milyen idős lehet a méretek, ill. a súly alapján. Amíg még nagyon kicsike, addig meg csak egyetlen dátum biztos: az utolsó menstruáció első napja, ezért ehhez igazítanak.
2013. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami: a teherbeesés is olyan fogalom, hogy eléggé megosztja a véleményeket. Mit nevezünk teherbeesésnek? A fogantatás pillanatát, vagy a beágyazódástól számoljuk? Mert a beágyazódás plusz 7 nap kb., vagyis ha tegnap megtermékenyült a petesejt, akkor a beágyazódás csak egy hét múlva várható. Van, akinél viszont akár 5 nap alatt is lezajlik, van, akinél elhúzódik. Ez így eléggé bizonytalan, ezért nézik az utolsó menstruációtól...
2013. júl. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért számolnak az utolsó menstruáció első napjától mert az biztos dátum, a fogantatás pontos dátumát senki nem tudja pontosan max. sejti. A terhesség első két hetében a szó szoros értelmében tényleg nem vagy terhes, sőt akár még szűz is lehet valaki. A terhesség első 12 hetében az ultrahangos méretek alapján elég jó közelítéssel be lehet lőni a terhesség korát. Akkor szoktak így számolni, ha valamiért bizonytalan az utolsó havivérzés ideje.
2013. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ráadásul ha utánaszámolsz, akkor a terhesség 9 hónap, mégis 40 hét. :)
2013. júl. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és akinek PCOS-ja van és hónapokig nem menstruál annak ezt, hogy számolják? Mert hallottam már olyat aki igy is terhes lett.
2013. júl. 28. 13:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor ott marad a méretekből történő megállapítás, de szerintem ez nagyon ritka eset, hogy menstruáció nélkül esik valaki teherbe, így az általános eljárás az, hogy az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhesség korát. Amúgy meg az elején annyira úgysem mérvadó, inkább a terhesség harmadik harmadában lesz ez fontos, hogy milyen korú a baba a szülés várható időpontja miatt.

Ha meg nem fejlődik rendesen és kisebb a baba, mint a vélt kora, akkor úgyis kivizsgálások következnek, ami megint adhat egy ezredik kormegállapítási eredményt...

2013. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem magándiagnosztikán beírták az utolsó vérzést, így kalkulálta 8 hetesre, és így kalkulálta a szülés időpontját. Mondtam hogy 1 héttel később fogant, ez bebizonyosodott a méretekből. Így újrakalkulált, 7 hetesnek, és későbbi születési időpontnak.
2013. júl. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!