Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha lombik program segítségével...

Ha lombik program segítségével estem teherbe, akkor a baba születésétől hivatalosan bejegyzett lesz az élettársi viszonyunk? Jelenleg együtt élünk, be van jelentve hozzám a párom. Valahol talán olvastam erről, de most nem találom.

Figyelt kérdés
Az intézetben nem kértek tőlünk az együttélésről hivatalos dokumentációt.

2013. aug. 28. 08:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

szia!

én úgy tudom(legalább is nálunk úgy volt,hogy kellett az élettársi papír) tehát mindenképp kell! lombiknál is meg inszemációnál is!

az élettársi papírt közjegyző csinálja és teljesen hivatalos! és attól a naptól amikor készül a papír hivatalosan is élettársak vagytok!!

2013. aug. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
nálunk nem kérték, már 8 hetes kismama vagyok:)
2013. aug. 28. 08:38
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A bejegyzett élettársi viszonynak semmi köze a fogantatás módjához. Sem házasok, sem bejegyzett élettársak nem lesztek ettől. Ha elmentek és bejegyeztetitek, akkor lesztek bejegyzett élettársak.


Gondold el, akkor minden lombikos párból, akik nem házasok, bejegyzett élettársak lennének, akkor is, ha ők nem akarják????


A bejegyzett élettársi kapcsolatnak is vannak formanyomtatványai, ami ki kell tölteni, alá kell írni,ki kell nyilvánítania a feleknek azt az akaratát, hogy ezt szeretnék, ezt hogy pótolná már egy orvosi eljárás?

2013. aug. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
hát én nem tudom!! nálunk mindkét eljárás előtt kérték! szerintem intézmény válogatja!! ez egy feltétel már mint az élettársi papír!
2013. aug. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Tőlünk sem kértek semmit tapolcán
2013. aug. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
akkor mi meg így jártunk vagyis úgy látszik csak mi tőlünk kértek ilyen papírt! mi Szegedre járunk!!
2013. aug. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Most mit szeretnél kérdezni?


1. Hogy ha lombik, kkor ti automatikusan bejegyzett élettárak lesztek-e? (ez van a kérdésben)


2. Hogy kell-e bejegyzett élettársi a lombikoz? (erre érkeztek a válaszok).


Bár szerintem az első lenne a kérdésed, hisz a 2. variáció már okafgyott is. Nem, ne lesztek attól bejegyzett élettársak, ha a baba lombik. Bejegyzett élettársak akkor lesztek, ha elmentek, és megcsináltatjátok a jegyzőnél.

2013. aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%

Hm. Én csodálkozom az egész problémafelvetésen.

"Gondold el, akkor minden lombikos párból, akik nem házasok, bejegyzett élettársak lennének, akkor is, ha ők nem akarják????" - írja az egyik válaszadó. Már bocsánat, de ne legyen már bűn azt feltételezni egy gyermekvállaló párról, hogy össze akarnak tartozni! Ha valakik egymást sem képesek felvállalni a társadalom előtt, akkor milyen példát mutatnak majd a gyereknek? És gondom, csodálkoztak, hogy spontán nem jött össze a baba...

2013. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Gondold el, akkor minden lombikos párból, akik nem házasok, bejegyzett élettársak lennének, akkor is, ha ők nem akarják????" - írja az egyik válaszadó. Már bocsánat, de ne legyen már bűn azt feltételezni egy gyermekvállaló párról, hogy össze akarnak tartozni!


Már ne is haragudj, de az hogy nézne ki, hogy ha gyereket aarsz, akkor lesz, de utána hivatalos élettzársi kapcsolatban kell élned? Hadd döntse el az adott pár.

Lehet, hogy házasodni szeretnének, vagy épp nem akarnak kötöttséget, ez az ő dolguk.

2013. aug. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
13%
Hogy nézne ki, hogy gyereket vállal valaki, és utána kénytelen élettársi vagy házassági kapcsolatban élni? Normálisan!
2013. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!