Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik terhesen menstruálnak...

Akik terhesen menstruálnak tapasztalnak a vérzésükön változást?

Figyelt kérdés
Pl szokásos a mennyisége,állaga,színe és a görcsölés mértéke is ugyan olyan?

2013. szept. 9. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Senki nem menstruál terhesen.

A MENSTRUÁCIÓ azt jelenti, hogy hormonális hatásra leválik az egész méhnyálkahártya.

Amikor terhes az ember lánya, akkor a méhnyálkahártyába ágyazódik be a baba, és az nem válik le egészen szülésig.


Kisebb vérzés lehetséges terhesen is különböző okokból, de ennek színe állaga és mennyisége nem egyezhet a normál vérzésével.


Az egy másik dolog, hogy akik hosszan fogamzásgátlót szednek, vagy IUD-ot használnak, azoknál a vérzés minimális, (vagy éppen nincs is), emiatt ők már nem is emlékeznek arra, hogy milyen a normál vérzés mennyisége/állaga, ezért őket lehet hogy hónapokon át megtéveszti a kis maszatolás havonta, ami terhesség mellett is előfordulhat.

2013. szept. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ami lemaradt: ha terhesség alatt normál menstruációs vérzés van, akkor elvetélt az anyuka.
2013. szept. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem volt ugyanolyan, azért merült fel a terhesség kérdése. 2 többnapos vérzésen voltam (egy 3-4 napos, és egy 2-3 napos) túl, és volt elég sok pecsételő vérzésem is. Sokkal világosabb, és kevesebb mennyiségű volt a vérzés. Görcseim nem igazán voltak soha, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni.
2013. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csajok most már tuti, hogy létezik olyan, hogy megjön és mégis babás vagy. Nem gyakori, de előfordul. Ma beszéltem egy csajjal, aki jövő hónapban szül, de nem akarta a babát, csak már késő volt elvétetni, mert végig menstruált. Nem kevesebbet, nem volt más mint máskor, mindig időben megjött, és 18 hetesen derült ki, mert állandóan fájt a hasa és emiatt ment dokihoz. Ha nem nekem meséli én el sem hiszem. Hallottam már ilyet, de mindig a valakijének a valakijével történt meg, és mindig csak mesének hittem.
2013. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jah, az lemaradt, hogy a mai beszélgetés előtt olyan volt a hozzáállásom ehhez a témához, mint az első válaszolónak. Rosszul voltam ezektől a kérdésektől, mert úgy gondoltam, ha megjön, akkor pont, nem lehetsz terhes... Hát nem! Nem azt mondom, hogy mindenkinél előfordulhat, sőt ritka, de van!!!
2013. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" Nem kevesebbet, nem volt más mint máskor,"

Oké, de mennyi az "annyi"?

Mert ha fogamzásgátlót használt, akkor neki az annyi is lehet nagyon kevéske, és akkor el is hiszem.

De a bugyijába Te sem néztél be (már bocsánat!), hogy mennyi az annyi...

Ez biológia. Elég egyszerű, ha leválik az egész méhnyálkahártya, akkor nem tud megtapadni a baba.

2013. szept. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!