Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan anyuka aki úgy...

Van itt olyan anyuka aki úgy esett teherbe, hogy rendszertelenül menstruált? Esetleg hónapokig sem jött meg neki és mégis sikerült a teherbeesés?

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, sikerült teherbeesnem. Aztán 7. héten elvetéltem. Utána derült ki a PCOS és IR. Kezelés nélkül ez még számtalanszor megtörténhetett volna. A hármas kezeléssel a hormon és cukor/inzulin értékeim rendbejöttek, utána azonnal sikerült teherbeesnem és most már meg is maradt a baba, nemsokára megszületik. Én azt javaslom, ne várj a csodára, mert a csoda is múlandó. Keresd meg a rendszertelenség okát, és kezeltesd megfelelő szakemberrel, mert nem csak a menstruációd lehet tőle rendszertelen, de a terhességet is kockáztatja, ha az eltérés olyan.
2013. szept. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mindenben egyet értek az elsővel. mondjuk én teherbe se tudtam esni, amíg rendbe se raktak, szerencsére, mert a vetélést így megúsztam, abba belebetegedtem volna.
2013. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én is úgy jártam, mint az előző válaszoló. Endokrinológus kell leginkább, mert a nőgyógyászoknak nem igazán ez a szakterületük.


csodák persze mindig vannak (és olyanok is, akik azonnal teherbe estek, és simán kihordták a babát), de nem érdemes várni rá, mert rizikós szerintem

2013. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
PCOS-s vagyok járok vele endokrinológushoz, 3-as kezelést tartom de még igy is csak 1x jött meg a félév alatt. Mennyi idő mig beáll nagyjából a ciklus?
2013. szept. 17. 15:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is PCO-s vagyok. Jártam endokrinológushoz, de 1 év alatt sem volt változás. Ezért elmentem a klinikára inszeminációra, és az első sikerült is. Azóta megszülettek az ikreim.
2013. szept. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én, még szoptattam, a nagyobb fél éves korában (ez volt december) jött meg először. Január végén terhességi rosszulléteim lettek, mentem orvoshoz, aki megállapította a cisztát és hogy nem vagyok terhes. Jártam orvoshoz folyamatosan, nem menstruáltam, de folytatódtak a terhességi rosszullétek gyerek nélkül. Már ott tartottunk, hogy akkor legyen egy egészségügyi kaparás, de akkor derült ki, hogy terhes lettem közben.


Szóval decemberi menstruáció után valamikor március közepe-vége felé eshettem teherbe.

2013. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én is hasonlóképp jártam, mint az első válaszolók. Rendszertelen ciklussal teherbe estem, majd a 11. héten elvették a babánkat, mert nem fejlődött, életképtelen lett volna. Ezután derült ki a PCO és IR nálam is. A 3-as kezelést lelkiismeretesen tartottam, így 8 hónap után sikerült teherbe esnem. A diétát továbbra is kő keményen tartom, mégsem úsztam meg a terhességi diabéteszt:(

Én a teherbe esésem előtti 3 hónapban Aviva tornáztam. Szerintem nekem ez segített. Hallottál róla?

Az biztos, hogy a teherbe eséshez rendben kell működjön minden ami a hormon háztartást illeti, de a terhesség kihordásához is elengedhetetlen, hogy rendben menjenek "odabenn" a dolgok.

Bár nem vagyok orvos, de szerintem nem normális, ha kezelés mellett is csak 1 mensi van félévenként. Én tovább mennék a helyedben.

Sok sikert!


26 hetes kismama

2013. szept. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor várjál még amíg beáll, addig próbálkozni sem szabadna. AKár 1 év is lehet amíg ha a 3as kezelés? mennyi gyógyszert szedsz? milyen volt a terheléses inzulin vizsgálatod?
2013. szept. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!