Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a férjem hőemelkedéses,...

Ha a férjem hőemelkedéses, antibiotikumot és Algopirint szed. Összejöhet így a baba? Clostis hónapban vagyok.

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első gyerek úgy készült, h a férjem lórugásnyi antibiotikumot kapott egy súlyos gyulladása miatt, és napok óta fájdalom- és lázcsillapítókon élt, láza is volt. Algopyrint is szedett, de durvábbakat is. Egészséges lett a kölök, 100%-ig. Persze nem ez a legideálisabb időpont, magam sem hittem, de megtörtént.
2009. nov. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a nőgyógyászom, mikor a férjem beteg volt (1 hónapig szedett antibiotikumot, lázcsillapítót), hogy 2 hónapot várjunk a sperma vizsgálatával, mert addig nagyon rossz eredményt fogunk kapni. Ettől függetlenül egy általában egészséges eredményt produkáló férfi szerintem ilyenkor is képes megtermékenyíteni.
2009. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kész, érett hímivarsejtekre nincs hatással semmiféle gyógyszer. ha a férjed most szed antibiotikumot, az a spermájára nincs hatással. A hímivarsejtek rendkívül ellenállóak, nyugi.


A láz, részegség, külső hatások az érési folyamat KEZDETÉN lévő hímivarsejtekre hatnak károsan, ezek ugyanis nagyon érzékenyek. A hímivarsejtek kb 74 nap latt érnek be. Ha e folyamat kezdetén káros hatások érik őket, akkor egyszerűen elpusztulnak, és 60-70 nap múlva a férfi ideiglenesen steril lesz egy kis ideig.


Épp ezért óriási találmány a természettől, hogy ilyen pazarlóan bánik a hímivarsejtekkel: egy mililiter ondóban több tízmillió van belőlük. Amelyik esetleg károsodik, az lemarad a megtermékenyítésért folyó versenyben. Mindig csak egy maradhat, és az mindig a legjobb, legegészségesebb, legéletrevalóbb hímivarsejt.


A férjed miatt tehát nem kell aggódnod. A károsodott hímivarsejtjei képtelenek egyáltalán eljutni is a petéig, nemhogy megtermékenyíteni, ráadásul a kész, érett hímivarsejteket a gyógyszerek, láz, részegség nem fenyegeti. (Régen a nászéjszakán minden ifjú férj részeg volt, mégis egészséges babák születtek.) Ha most beteg, és így termékenyít meg téged, akkor is teljesen egészséges kisbabátok fog születni, a férjeden nem fog múlni. :-)

2009. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!